Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα επιβολή κυρώσεων σε Ενεργειακό Επιθεωρητή από το ΥΠΕΚΑ


Engineer

Recommended Posts

Καμια ουσιωδης διαφορα με το τωρα

Θεωρω πως τα photoshoped ΠΕΑ εχουν ελαχιστοποιηθει

Η μαστιγα πλεον ειναι η ελλειψη αυτοψιας.

Και εκει καλλιστα ανεβαινει φωτογραφια της κατοψης, φωτογραφια καποιου τυχαιου λεβητα με τα ταμπελακια κλπ η καποιο φυλλο ελεγχου και ολα καλα...

Το θεμα ειναι οι ελεγχοι...

Link to comment
Share on other sites

Η μάστιγα είναι η έλλειψη δουλειάς.... Όλα τα άλλα καλά είναι, αλλά η τιμή δεν ανεβαίνει με μέτρα, διστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την εξής απορία. Γιατί στον τίτλο λέει τη λέξη "ΝΕΑ", υπάρχουν και παλιές;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την εξής απορία. Γιατί στον τίτλο λέει τη λέξη "ΝΕΑ", υπάρχουν και παλιές;

Αρκετές και αν είχαν και κανά άνθρωπο να κάνει ελέγχους θα είχαν πολλούς ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Ισως αν υπηρχαν και ανθρωποι παραπανω για ελεγχους και ποινες, οι αμοιβες να κρατιοντουσαν σε καλυτερα επιπεδα απο τωρα

Link to comment
Share on other sites

Ισως αν υπηρχαν και ανθρωποι παραπανω για ελεγχους και ποινες, οι αμοιβες να κρατιοντουσαν σε καλυτερα επιπεδα απο τωρα

Διστυχώς δεν το πιστεύω. Δεν υπάρχει δουλειά, αυτό ρίχνει τις τιμές.

Link to comment
Share on other sites

η κακη νοοτροπια του κλαδου μας και η αναδουλειά εριξαν τις τιμες, ....αλλα .θεωρω την νοοτροπια πιο σημαντικο παραγοντα,,,

εγω απορω ,γιατι την θεωρω αδικαιολογητη τετοια πτωση τιμων.....ολοι  οι κλαδοι εχουν αναδουλειες αλλα κρατανε ένα ελαχιστο αξιοπρεπες επιπεδο....

 

παντως η τιμη του πεα ,δεν εχει απαραίτητα σχεση με την ποιοτητα του .....εχω ακουσει και εγω παραπονα από νεους επιθεωρητες  (όχι σε ηλικια αλλα στο επιθεωρητιλικι) που κλαιγόντουσαν για ελλειψη ποιοτητας  δουλειας και αλλα πομπωδη......

ρωτησα πολλους από αυτους  ,μερικα απλα πραγματα και ειδα αγνοια επι βασικων θεματων,πολλοι δεν ξεραν ότι βαζεις φωτισμο σε τριτογενή,ολοι σχεδόν αγνοουσαν τον αερισμο , κτλπ...οι ιδιοι όμως ειχαν την εντυπωση ότι ηταν επιθεωρηταρες και θα καναν και ποιοτικη δουλεια........εχουμε ευκολη την κριτικη στη ελλαδα ,αγνοουμε την αυτογνωσια.....

 

από τη άλλη εβλεπα  και πριν 2 χρονια στα σεμινάρια, μερικους επιθεωρητες με δεκάδες υποτιθετε ηδη πεα και δεν πιστευα τι ακουγα και από αυτους,, σημειωτέων ότι τοτε χρεωναν για πλακα  ΤΟ ΔΙΑΚΟΣΑΡΙ  για 2 τοιχους σε διαμερισμα 50 μετρων χωρις θερμανση ψυξη.....ΚΑΙ ΣΟΥ ΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΧΑΡΗ......πιστευω ότι υπαρχουν απίστευτα πραγματα περασμένα σε πεα....

 

αρα δεν υπαρχει κανονας  στο ποιος; δεν κανει ΄΄ποιοτικη΄΄ δουλεια....

Edited by savas76
  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ολοι θεωρουν οτι κανουν ποιοτικη δουλεια στην Ελλαδα, κραζοντας τον διπλανο τους.

Το θεμα δεν ειναι η ποιοτητα στο ΠΕΑ, η οποια ειναι πολυ δυσκολο να φανει, μοναχα σε συγκριτικο 2 ΠΕΑ που τα αποτελεσματα του θα χρησιμοποιηθουν για φορολογηση του ακινητου.

Εκει θα φανουν οι διαφορες και στο εξοικονομω φυσικα...

Οι τιμες που εχουν καταρρακωθει ειναι συνεπεια και της αναδουλειας αλλα και της πτωσης των τιμων στα ενοικια...

Δεν πιστευω κανενας να θεωρει δεδομενες τις ιδιες τιμες αν σε καποια χρονια τα ενοικια θα παρουν την ανιουσα...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.