Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αστεία - Ανέκδοτα (σχετικά και μη...)


iovo

Recommended Posts

Μου το έστειλε συνάδελφος και καλός φίλος από την Ολλανδία, με πολύ νόημα

 

Σε ένα εργοστάσιο στην Ολλανδία υπάρχει ένα μηχάνημα που υποστηρίζει το 60% τις παραγωγής , το μηχάνημα όμως χάλασε και ο ιδιοκτήτης του εργοστάσιου άρχισε να καλεί διάφορους τεχνικούς για να το επισκευάσουν , τελικά κανένας δεν κατάφερε να το επισκευάσει και ο ιδιοκτήτης είχε έρθει σε μεγάλη απόγνωση, κάλεσε λοιπόν και το τελευταίο τεχνικό ο όποιος αφού έκανε μια –δυο βόλτες γύρο από το μηχάνημα σταμάτησε ξαφνικά και άνοιξε ένα μικρό κουτί από το μηχάνημα , έβγαλε από την τσέπη του ένα κατσαβίδι ωρολογοποιού και άρχισε να σφίγγει μια παρά πολύ μικρή βίδα , ως εκ θαύματος το μηχάνημα άρχισε να λειτουργεί , ο ιδιοκτήτης τρελάθηκε από τη χαρά του και ρώτησε πόσα χρήματα θέλει, ο τεχνικός του απάντησε ‘’θέλω 2000€’’ ο εργοστασιάρχης ταράχτηκε από το ποσόν που του ζήτησε και τον ρώτησε, καλά, ‘’για μια βίδα που έσφιξες θέλεις 2000€?’’ Και ο τεχνικός του απάντησε ‘’τα 2000€ δεν τα θέλω για τη βίδα που έσφιξα, αλλά… τα θέλω γιατί ήξερα πια βίδα έπρεπε να σφίξω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο Νικο περιγραφει το 99% τον περιπτωσεων στις δουλειες..

Προσφατα χαλασε μια ηλεκτικα αναδιπλουμενη σκαλα για παταρι.. ο ιδιοκτητης με φωναξε για να το δω.. Ειχαν παει πολλοι πριν απο εμενα .. τιποτα .. ακομα και οι εγκαταστατες ελεγαν οτι χαλασε ο "εγκεφαλος" (ποιανου ομως) η σκαλα δεν μαζευε τελειως.. Με μπολικο wd-40 ομως, σε 2 λεπτα ηταν ετοιμη. Τη συνεχεια την περιγραφεις.. Και ας ελεγε πριν οτι θα αναγκαστει να την αλλαξει ολοκληρη.!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συζητάμε για εξοικονόμηση ρεύματος, για μαγνητάκια στην βενζίνη, για ιόντα στον λέβητα...

 

Οι φίλοι μας οι Τούρκοι έλυσαν το πρόβλημα με τρόπο ριζικό:

 

Πουλάνε αέρα κοπανιστό!

Link to comment
Share on other sites

Man: God?

God: Yes?

Man: Can I ask you something?

God: Of course!

Man: What is for you a million of years?

God: A second.

Man: And a million dollars?

God: A penny.

Man: God, Can you give me a penny?

God: Wait a second.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.