Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σπαζοκεφαλιές.


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 532
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 

Θανάσης: Δε ξέρω πότε έχει γενέθλια η Νάντια αλλά σίγουρα δε ξέρεις ούτε εσύ Μπάμπη.

 

Με αυτό απορρίπτονται ο Ιανουάριος και ο Ιούνιος. Οπότε προκύπτουν οι εναλλακτικές 16/8,15/11, 17/11

 

 

 

Θανάσης: Ε τότε ξέρω και εγώ.

 

Και με αυτό προκύπτει ότι είναι 16 Αυγούστου :smile: 

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, ενώ στην αρχή ξεκίνησα σωστά, μετά κόλλησα (είχα και το γ!@#$%^&*ο το cad που κολλούσε) και τα έκανα μαντάρα....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την απάντηση αλλά προσπαθώ να αντιληφθώ γιατί απορρίπτονται ο Ιανουάριος και Ιούνιος από την απάντηση του Θανάση...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο Ιανουάριος και Ιούνιος έχουν τις ημέρες 18 και 19 που είναι μοναδικές μέρες, οπότε αν του είχε πει π.χ. 18 θα ήξερε ο Μπάμπης ότι η ημερομηνία γέννησης είναι σίγουρα η 18 Ιανουαρίου.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, είναι ένα θέμα που παίζει στο internet 2-3 μέρες τώρα

http://www.huffingtonpost.gr/2015/04/14/story-maths-facebook_n_7061278.html?1429016318&utm_source=News247&utm_medium=huffpost_homebig&utm_campaign=24MediaWidget

https://www.facebook.com/kennethjianwenz/photos/a.173663129479243.1073741827.167504136761809/385751114937109/?type=1

 

δεν ήταν ανάγκη να αλλάξουν οι μήνες... B)

 

Από εκεί και πέρα, όλοι και πρώτοι-πρώτοι οι σιγκαπουριανοί κάνουν λάθος στο προτελευταίο βήμα.

Ο Μπάμπης θα δηλώσει ότι ΞΕΡΕΙ την απάντηση σε ΚΑΘΕ μία από τις 3 ημερομηνίες:

Αύγουστος 16, Νοέμβριος 15, Νοέμβριος 17

Ο Θανάσης είναι βλακάκος...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.