Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξετάσεις Ενεργειακών Επιθεωρητών - Θέματα και πληροφόρηση από τους συμμετέχοντες.


yian

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Για να θεωρηθεί επιτυχής η εξέταση στα εισαγωγικά θέλει 70% και στα κύρια 90%? Νομίζω έχει αλλάξει η βάση των κύριων μαθημάτων αλλά δεν μπορώ να βρω το ΦΕΚ. Anyone help? 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 280
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

A1>70%

 

(A2+A3)/2>70%

 

Αυτό σημαίνει minA2=40% για να σου επιτρέψει να εξεταστείς στην Α3 που τότε πρέπει να γράψεις 100% για να πετύχεις τον μέσο όρο 70%

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δείτε πως θα ήταν εάν είχατε περάσει τις εξετάσεις για να σας λυθεί η απορία.

post-51812-0-94658400-1425458120_thumb.jpg

Edited by tsx
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μάγκες κατέβηκα για εξετάσεις, ελλείψη σοβαρού επαγγελματικού αντικειμένου αυτή την περίοδο.

Εγώ που τσιγκουνευόμουν τα 100 ευρώ του παραβόλου, δεν βλέπω πλέον οι νέοι διοικούντες να έχουν διάθεση να ασχοληθούν με το θέμα. Μια από τα ίδια.

Όποιος έχει ασχοληθεί σοβαρά με το άθλημα και έχει αφιερώσει χρόνο στον ΚΕΝΑΚ μπορεί να τα καταφέρει με λίγη παπαγαλία.

Το xml είναι αστείο, τα λάθη μου τα έκανα επειδή από ένα σημείο και πέρα άρχισα να πετάω χαρταετό εκεί μέσα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Ήθελα να ρωτήσω αν ισχύει αυτό που είχε ανακοινωθεί ότι οι άδειες των προσωρινών επιθεωρητών έληγαν το Φεβρουάριο ή αν έχει ισχύσει κάτι άλλο.Δηλαδή όσοι δεν έχουμε δώσει εξετάσεις δε μπορούμε να εκδώσουμε ΠΕΑ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μέσα στις ερωτήσεις που έχουν γραφτεί εδώ και σε άλλα site (και τους ευχαριστούμε θερμά :smile: ) επαναλαμβάνεται μια ερώτηση λίγο περίεργη κατά την άποψη μου :

 

Τα συστήματα διαχείρισης ονομάζονται α) BMS, β) BEMS, γ) BMES?

 

Μέσα στο εκπαιδευτικό υλικό αναφέρεται και σαν BMS και BEMS. Μάλιστα στη ΔΕ5, παράγραφο 3.1.1 αναφέρει : "Αποτελούν τα λεγόμενα Συστήματα Διαχείρισης (BMS) ή πλέον Ενεργειακή Διαχείρισης Κτιρίων (BEMS), αφού με τη λειτουργία τους μπορούν να διαχειριστούν όλες τις ενεργοβόρες εγκαταστάσεις και να μειώσουν σημαντικά την κατανάλωση"

 

Στη συνέχεια του εκπαιδευτικού υλικού βέβαια αναφέρεται και πάλι σε BMS.

Ποια θεωρείτε ότι είναι η σωστή απάντηση?

Edited by TomA
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.