Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πολιτικός Μηχ σε γραφείο Μηχανολόγου


romeos

Recommended Posts

Παιδιά είμαι Π/Μ και ένας γνωστός μου μου πρότεινε δουλειά στο γραφείο του. Αυτός έχει τεχνικό γραφείο και είναι Μηχ.Μηχ.

Τι πιστεύετε ότι πρέπει να κάνω ? Θεωρείτε οτι θα επωφεληθώ από κάτι τέτοιο ???

Link to comment
Share on other sites

Λες να κωλύσεις κανέναν ιό μηχανολόγου και να σου μείνει κουσούρι?

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την ερώτηση σου.

 

Και πέραν του να ωφεληθείς φρόντισε να ωφεληθεί και ο συνάδελφος που σου έκανε την πρόταση.

Φυσικά αν ήμουν στην θέση του και διάβαζα το ερώτημα εδω θα απόφευγα πια να κάνω συνεργασία μαζί σου.

  • Upvote 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ρομεο,

Αποψη μου ειναι ότι δεν έχεις κάτι να χάσεις. Μπορείς πάντα να διακόψεις την συνεργασία σας, αν και εφόσον δεν παίρνεις την εμπειρία που επιθυμείς, με το ίδιο δικαίωμα που έχει και ο εργοδότης αν δεν αντεπεξέλθεις στις απαιτήσεις.

 

 

Διδονη,

Από την απάντηση σου σχηματίσω την εντύπωση ότι λειτουργείς δικό σου γραφείο και έχεις ρόλο εργοδότη πάρα εργαζόμενου...

Κάθε υπάλληλος έχει το δικαιωμα να κρίνει τον εργοδότη, τη θέση και την προσφερομενη αμοιβή. Δεν καταλαβαίνω πως ακριβώς έθιξε τον Μηχ/Μ. με την ερώτηση του.

Edited by Gellys
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δουλειά του πρότεινε ο άνθρωπος όχι να τον μαστιγώνει......

Ο άλλος λέει αν θα σε πληρώσει....Οχι, θα του πλένεις τα ρούχα

Και gellys, τα μπέρδεψες, ΠΜ είναι ο φίλος και μηχανολόγος του προσφέρει δουλειά....

Link to comment
Share on other sites

Ikaros13 γι αυτό το διόρθωσα. Δε ξέρω γιατί δε στο βγάζει.

 

Όπως και να έχει, αυτό λέω κι εγώ! Δουλειά του πρόσφερε, όχι το λόττο...

Link to comment
Share on other sites

 

Λες να κωλύσεις κανέναν ιό μηχανολόγου και να σου μείνει κουσούρι?

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την ερώτηση σου.

 

Και πέραν του να ωφεληθείς φρόντισε να ωφεληθεί και ο συνάδελφος που σου έκανε την πρόταση.

Φυσικά αν ήμουν στην θέση του και διάβαζα το ερώτημα εδω θα απόφευγα πια να κάνω συνεργασία μαζί σου.

Δεν υπάρχει λόγος για ειρωνικές απαντήσεις.. Αν ήξερα την απάντηση δε θα ρωτούσα καν... Φυσικά και θα φροντίσω να επωφεληθεί και ο συνάδελφος όπως κάνω και τώρα που δουλεύω ΔΩΡΕΑΝ.

Το καλό είναι πως αν ήσουν στη θέση του θα απόφευγες να κάνεις συνεργασία με έναν Ρομέο !

Τέσπα δε θέλω να δώσω συνέχεια στο θέμα..Λυπάμαι που είχα τέτοια απάντηση από εσάς

 

 

Ρομεο,

Αποψη μου ειναι ότι δεν έχεις κάτι να χάσεις. Μπορείς πάντα να διακόψεις την συνεργασία σας, αν και εφόσον δεν παίρνεις την εμπειρία που επιθυμείς, με το ίδιο δικαίωμα που έχει και ο εργοδότης αν δεν αντεπεξέλθεις στις απαιτήσεις.

 

 

Διδονη,

Από την απάντηση σου σχηματίσω την εντύπωση ότι λειτουργείς δικό σου γραφείο και έχεις ρόλο εργοδότη πάρα εργαζόμενου...

Κάθε υπάλληλος έχει το δικαιωμα να κρίνει τον εργοδότη, τη θέση και την προσφερομενη αμοιβή. Δεν καταλαβαίνω πως ακριβώς έθιξε τον Μηχ/Μ. με την ερώτηση του.

Και εγώ έχω ακριβώς την ίδια άποψη

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δουλειά του πρότεινε ο άνθρωπος όχι να τον μαστιγώνει......

Ο άλλος λέει αν θα σε πληρώσει....Οχι, θα του πλένεις τα ρούχα

Και gellys, τα μπέρδεψες, ΠΜ είναι ο φίλος και μηχανολόγος του προσφέρει δουλειά....

Ικαρε αυτός που του πλένει τα ρούχα παίρνει πιο πολλά από έναν ΠΜ στις μέρες μας και δεν πληρώνει και ΤΣΜΕΔΕ ! χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφε romeos πιστεύω ότι η αρχική σου ερώτηση θα έπρεπε να ήταν του τύπου 'τι πιστεύετε ότι θα πρέπει να προσέξω?' και όχι 'θεωρείτε ότι θα επωφεληθώ από κάτι τέτοιο?'. Από εκεί ξεκίνησε το μπέρδεμα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.