Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μουντιάλ Βραζιλία 2014


savas76

Recommended Posts

Δυο euro και ενα μουντιαλ τα τελευταια 6 χρονια και παιζουν χειροτερα απο την Ελλαδα.Και μετα καθομαστε και ασχολουμαστε με τους δικους μας και τους κρινουμε...Ρε μια χαρα παιζουν τα παλικαρια!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 396
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Στο ποδόσφαιρο σημασία έχει η νίκη ή οι βαθμοί αν θέλετε....

Σίγουρα το θέαμα είναι αυτό που ανεβάζει το προϊόν αφού ευχαριστεί τον θεατή αλλά ο θεατής δεν παίζει μπάλλα.....

Και στην τελική αν θέλαμε μόνο θέαμα θα πηγαίναμε να δούμε τσίρκο....

 

Γιατί ας μου πει ένας οπαδός ότι δεν χάρηκε που κέρδισε η ομάδα του έστω και αν έπαιξε άσχημα....

 

Ο φίλαθλος βέβαια, αφού εξ ορισμού δεν έχει οπαδικές προτιμήσεις, αν δεν υπάρχει θέαμα θα τα βάψει μαύρα...

 

Εγώ είμαι φίλαθλος όταν παίζουν άλλες ομάδες πλην αυτής που υποστηρίζω αλλά όταν παίζει η δικιά μου ομάδα είμαι οπαδός.

Link to comment
Share on other sites

 Πάρα πολύ σωστός ο faethon ! Έτσι σκέφτομαι και εγώ προσωπικά έχω συμβιβαστεί με την Εθνική , με τον Άρη που υποστηρίζω στην Ελλάδα κλπ..Δεν έχω απαίτηση να δώ θέαμα, μου αρκούνε μόνο οι νίκες..Ας είναι και με μισο γκόλ και με στραβοκλωτσιές..Μπορεί να πάρει το Mundial με αντιποδόσφαιρο και με ταμπούρωμα πίσω ? Δεν θα μας πειράξει καθόλου αν μπορούσε..

 

 Απο την ομαδάρα όμως που έχω στο avatar μου και κατα συνέπεια και τις υπόλοιπες ομάδες αυτού του μεγέθους είτε είναι σύλλογοι , είτε εθνικές ομάδες έχεις απαίτηση να βλέπεις και καλή μπάλα !

Link to comment
Share on other sites

Νταξ, ο Θεός κοιμάται μια φορά στην αιωνιότητα του....Με ταμπούρι και αντιποδόσφαιρο δεν παίρνεις αποτελέσματα... Και οι Ιταλοί φημίζονται για το κατενάτσιο, αλλά αφού σου έχουν κάνει τη ζημιά πρώτα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ελλάδα..!!!Τουλάχιστον σήμερα μη χάσεις βρε παιδί μου ώστε να χουμε έστω και λίγο ενδιαφέρον στο τελευταίο ματσάκι!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, είναι άχρηστη η εθνική...

 

Ποιους να έπαιρνε ?! 

 

Τον Κλάους Αθανασιάδη ? Γιατί έκανε τίποτα φέτος ή ποτέ στην εθνική ?

 

Τον Νίνη που σέρνεται ?

 

Εκεί που θα έτρωγε κράξιμο θα ήταν να μην πάρει Φετφατζίδη και Κονέ...αλλά και αυτοί δεν μπορούν να κάνουν πολλά.

 

Μεγάλο πλήγμα ήταν η απώλεια Κυριάκου Παπαδόπουλου στα χαφ. 

 

Τέλος ο Σαμαράς νομίζει ότι κάτι κάνει....?! Εντάξει ξέρει 5-6 καντάρια μπάλα παραπάνω από τους υπόλοιπους...αλλά με την ταχύτητα που παίζει είναι άχρηστο. Ρε φίλε αφού ξέρεις μπάλα, είσαι ο μόνος Έλληνας παίχτης παγκόσμιου επιπέδου, ανέβασε μία σκάλα πάθος και ταχύτητα ! Μόνο εσύ μπορείς να κάνεις κάτι...όλοι οι άλλοι είναι άμπαλοι.

 

Επίσης τραγικός ο Σαλπιγγίδης ως δεξί χαφ. Δεν υπάρχει αυτό....

 

Τέλος πάντων...δεν υπάρχει νέα γενιά μετά το 2004. Τσάρτας έστω και 5λεπτο π.χ. , Γιαννακόπουλος. Ποιοι είναι ικανοί να παίξουν μπάλα από το ελληνικό πρωτάθλημα ?! Είχε φανεί το πράγμα από τα προκριματικά. Η Ελλάδα έχει πρόβλημα στα χαφ τεράστιο.

Link to comment
Share on other sites

για να νικησεις , πρεπει να το θες...........με την κολομβια μπηκαν πιο χαλαρα απο φιλικο............να δουμε σημερα..........

 

οι ιαπωνεζοι ειναι γρηγοροι, ατεχνοι και αν φαν γκολ ,διαλυονται......

Link to comment
Share on other sites

Με πήρε ο ύπνος μολις ισοφάρισε ο Ρουνι και τώρα πίνω καφεδάκι για να δω την εθνικη...ελπίζω να νε αποζημιώσει....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.