Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πολιτικός Μηχανικός ΤΕ ή Ηλεκτρολόγος Μηχανικός ΤΕ?!


Recommended Posts

Κάθε χρόνο ο ίδιος θρήνος γίνεται στα μαθηματικά και στην φυσική κατεύθυνσης από την τεχνολογική . 70 με 80 % κάτω από την βάση .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάντα θα έχω την απορία τι σόι άνθρωποι είναι αυτοί οι θεματοθέτες..

Γιατί κακοποιούν έτσι τους εφήβους..

Θα μου πεις φταίει και το κωλοσύστημα..

Link to comment
Share on other sites

Πάντα θα έχω την απορία τι σόι άνθρωποι είναι αυτοί οι θεματοθέτες..

Γιατί κακοποιούν έτσι τους εφήβους..

Θα μου πεις φταίει και το κωλοσύστημα..

Για το κωλοσυστημα συμφωνώ αλλα με το υπάρχον τι μπορει να γινει, να βάζουν εύκολα για όλους; Κάπως πρεπει να γινει η διαλογή. Αυτο το 20% πχ που έγραψε καλα τι ειναι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται απίστευτο οι πανελλήνιες να καθορίζουν το τι θα σπουδάσει ο καθένας.. Κοινώς να καθορίζουν τη ζωή των νέων.. 

 

Κανονικά θα έπρεπε όπως σε άλλες χώρες, οι μαθητές όταν τελειώνουν το λύκειο να κάνουν αιτήσεις σε πανεπιστήμια. Οι σχολές θα έπρεπε να καθορίζουν προϋποθέσεις εισαγωγής και εσωτερικές εξετάσεις, εισαγωγικό έτος, αριθμό εισακτέων και λοιπά.. Πως γίνεται με τις κατατακτήριες, το ίδιο ακριβώς. 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο!! 

 

Οπότε πάλι σε εξετάσεις καταλήγουμε

 

Άλλο ήθελα να γράψω, άλλο έγραψα... 

 

Οι σχολές θα έπρεπε να καθορίζουν προϋποθέσεις εισαγωγής και είτε εσωτερικές εξετάσεις, εισαγωγικό έτος, αριθμό εισακτέων και λοιπά.. Πως γίνεται με τις κατατακτήριες, το ίδιο ακριβώς. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχει σημασία ειναι οτι ειμαστε εκτος θέματος απο το αρχικό ερώτημα.. Με πανελλήνιες κτλ έπαψα να ασχολούμαι πριν +15 χρονια οποτε πόσοι πέρασαν γιατι και πως μου ειναι παντελώς αδιάφορο. Αν κανω οικογένεια μπορει να με ξαναπασχολησει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχει σημασία ειναι οτι ειμαστε εκτος θέματος απο το αρχικό ερώτημα..

 

 

 

Εκτός θέματος μπορεί να είναι πλέον και το αρχικό ερώτημα..(δεν το εύχομαι βέβαια στον λυκειόπαιδα).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.