Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαγόρευση καπνίσματος (συγχωνευμένα θέματα)


nik mourouzis

Recommended Posts

Όμως η φιλοσοφία "πονάει δόντι, βγαίνει δόντι" είναι σωστη; Δεν νομίζω...

 

Όχι βέβαια . Εδώ στο Ελλαδιστάν οι "αρμόδιοι" επιλέγουν εύκολες λύσεις . Να μην ταλαιπωρούνται τα παλληκάρια ... :rolleyes:

 

Ας μην συζητήσουμε για την έγκαιρη και υπεύθυνη ενημέρωση και τον σεβασμό προς ΟΛΟΥΣ τους επιχειρηματίες που είχαν ρίξει αρκετό χρήμα για να προσαρμοστούν στα προηγούμενα "δεδομένα" και να είναι σύννομοι... :oops:

 

Η άρπα κόλλα και η κρατική έπαρση από θέση ισχύος σε όλο της το "μεγαλείο" :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 340
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η δημοτική αστυνομία δεν έχει την παραμικρή αρμοδιότητα σε μεμονωμένους πολίτες (ούτε ταυτότητα δε μπορεί να απαιτήσει να επιδειχθεί από πολίτη).

 

 

http://www.poeota.gr/_download/pd232002.pdf

βλέπε άρθρο 15, παρ. 2 και 3 (σελ. 189 στην έντυπη έκδοση)

 

...εξακριβώνει τα στοιχεία ταυτότητας των πολιτών οι οποίοι κρίνονται ύποπτοι παραβάσεων από το δελτίο ταυτότητας...

Link to comment
Share on other sites

αν δεν προβλεπεται ειδκος χωρος για καπνιστες στα καφε, τοτε λαθος.

 

απο εκει και περα, οι καπνιστες παλεψτε για τα δικαιωματα σας.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο οι καπνιστές ;

 

ΟΛΟΙ μας πρέπει να παλεύουμε κάθε μέρα εναντίον διαφόρων λειτουργών που είδαν "εξουσία" και μπήκαν .

 

Πρώτα δημιουργούνται σωστά οι υποδομές και μετά θεσμοθετούνται περιοριστικοί νόμοι . Χρειάζεται και βούληση για την ορθή και δίκαιη εφαρμογή προς όλες τις κατευθύνσεις. Όλα τα παραπάνω βέβαια , σε χώρες που σέβονται τους πολίτες τους . Εδώ , η αυθαιρεσία θα μεσουρανήσει και μεις θα είμαστε θεατές σε θέατρο του παραλόγου.

Link to comment
Share on other sites

εγω ως μη καπνιστης, θα απαιτησω να μην βλεπω καπνο στο μαγαζι μεσα. ουτε ενα κυκλακι...χαχα

 

αν αυτο δεν τηρειται, τοτε και εγω θα πραξω τα δεοντα.

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΟΙ μας πρέπει να παλεύουμε κάθε μέρα εναντίον διαφόρων λειτουργών που είδαν "εξουσία" και μπήκαν .

Είτε αναφερόμεθα σε υπουργεία, είτε σε ΟΤΑ, είτε στο... michanikos.gr, έτσι δεν είναι; :lol:

Link to comment
Share on other sites

...Η αλήθεια είναι οτι εδώ στο Ελλάντα, ναι, δεν σεβόμαστε τους μη καπνιστες...

 

Κρατάω αυτή την ατάκα... να που σε όλα συμφωνούμε!!! :D

 

Αν θέλω να βγω με καπνιστή σε χώρο καπνιζόντων, πολύ απλά δεν θα διαμαρτυρηθώ.

 

Αν θέλω να βγω στο παραλιακό καφέ που χρεώνει 4€ την φραπεδιά απαιτώ να έχει γι εμένα και την οικογένειά μου κατάλληλο χώρο. Αλλά, πάω με την οικογένειά μου στο καφέ του Ξενία, πάνω από τον Βόλο, που βλέπεις τον Παγασιτικό ταψί. Είναι "τεκές":

- Τι γίνεται με το κάπνισμα;

- Ελεύθερα παιδιά, όπου θέλετε!

- Ε, δεν καταλάβατε, δεν καπνίζουμε...

- Α... ελάτε, έχουμε χώρο μη καπνιστών εδώ πίσω... (δίπλα στην κουζίνα)

 

Αυτό είναι ρατσισμός. Δεν έχω καμία διάθεση να απολογηθώ στα παιδιά μου επειδή δεν μπορούμε να πάμε στα περισσότερα καφέ, εστιατόρια, ταβέρνες, μπαρ...

 

Αν ίσως υπήρχε σεβασμός, τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά...

 

 

Δυστυχως ειμαι συναδελφε !

 

Βρε συνάδελφε, μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί εσείς οι καπνιστές ενδιαφέρεστε τόσο πολύ για τα εργοστάσια, τα φορτηγά και τα άλλα έργα του ανθρώπου που βγάζουν καπνό; Εδώ δεν σας απασχολούν οι άνθρωποι που βγάζουν καπνό... :)

Link to comment
Share on other sites

Είτε αναφερόμεθα σε υπουργεία, είτε σε ΟΤΑ, είτε στο... michanikos.gr, έτσι δεν είναι; :lol:

 

Ας μην "φωτογραφίζουμε" καταστάσεις αγαπητέ συνάδελφε.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.