Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαγόρευση καπνίσματος (συγχωνευμένα θέματα)


nik mourouzis

Recommended Posts

Μήπως έχει κανείς ιδέα τι θα γίνει με τους χώρους για καπνίζοντες σε καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος? Τώρα χωρίζουμε του χώρους σε καπνίζοντες και μη σε 50-50%. Από το 2010 θα κάνουμε μόνο για μη καπνίζοντες? Από το υγειονομικό που ρώτησα μου είπαν "ότι ξέρετε ξέρουμε".

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 340
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν δεν απατώμαι πέραν της γενικής απαγόρευσης του καπνίσματος σε όλους τους χώρους υγειονομικού ενδιαφέροντος δίδεται η δυνατότητα σε καταστήματα εμβαδού έως 75 τ.μ. να λάβουν ειδική άδεια λειτουργίας ως καταστήματα καπνιστών. Κάτι σαν τα coffee shop της Ολλανδίας θα έλεγε κανείς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα.

είμαι μανιώδης καπνιστής και επιβαρύνει η συνήθειά μου αυτή και τους άλλους

συναδέλφους στο γραφείο. παρ' όλα αυτά δεν είμαι τελείως αναίσθητος και θέλω να αγοράσω κάτι σαν ιονιστή δεν ξέρω τι είναι κατάλληλο.

έχετε κάτι υπόψιν όποιοι είναι καπνιστές?

 

 

θα ήθελα να είναι σχετικά μικρό, καλαίσθητο, να τραβάει τον καπνό και να καθαρίζει την ατμόσφαιρα.

 

εκ μέρους των καπνιστών συγνώμη σε όλους τους μη που μας ανέχεστε :oops:

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα chrisven... εγώ παλιότερα οταν ήμουν υπάλληλος σε τεχνικό γραφείο αναγκαζόμουν να καπνίζω σε ένα μπαλκονάκι 1,5 Χ 2 υπ όλες τις καιρικές συνθήκες καθότι ο αφεντικός ήταν φανατικός αντικαπνιστής (στα όρια της υπερβολής όμως)

Link to comment
Share on other sites

Καλλίτερα είναι να κάνεις έναν καλό εξαερισμό (τα ίδια χρήματα θα σου στοιχίσει)

 

Σου μιλάει ένας ΠΡΩΗΝ μανιώδης καπνιστής !!!! (4 μήνες καθαρός) !!!

Link to comment
Share on other sites

PHILCO ιονιστής

 

πολύ κομψός και αυτόν που πήρα είναι για 30μ2 και κόστισε περίπου 70€

 

Έχει και τηλεκοντρόλ και αυτόματη λειτουργία.

 

Κάνει πολύ καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Ο ιονιστής δεν νομίζω πως κάνει τίποτα, εκτός αν τα σκάσεις χοντρά και πάρεις κανένα σε μέγεθος air condition. Κοίτα και εγώ καπνιστής είμαι με έναν συνεργάτη αντικαπνιστή, έναν που είναι λίγο αδιάφορος επί του θέματος και έναν τρίτο, καπνιστή. Το θέμα είναι όμως πως σέβομαι όλους τους άλλους και πάω να καπνίσω σε άλλο χώρο. Και το καλό έτσι, είναι πως καπνίζω λιγότερο. Αν αποφασίσεις να "διορίσεις" έναν χώρο ως καπνιστήριο, τότε εσύ ο ίδιος θα ντρέπεσαι να κάνεις διάλειμμα κάθε 10 λεπτά...

Link to comment
Share on other sites

βλέπω ότι απασχολεί και άλλους.

λύσεις όπως να βγαίνω στο μπαλκόνι ή να πηγαίνω στο κουζινάκι του γραφείου που φτιάχνουμε καφέδες δεν νομίζω ότι είναι λύση καθώς θα θέλω διπλάσιες ωρες για να τελειώσω την ιδια δουλειά.

 

φίλε TheoTDM900 μπορείς να πεις κάτι περισσότερο? κατάλαβες δηλ διαφορά

ικανοποιητική πριν και μετά?

περίπου ίδιος είναι ο χώρος μου.

δεν ζητάω συνθήκες Άλπεων αλλά να μην επιρατεί και ντουμάνι. να τον έχω πίσω μου και να τραβάει τον καπνό και σε συνδυασμό με ενα διακριτικό αρωματικό να είναι πιο φρέσκος ο αέρας.αν είσαι ικανοποιημένος ίσως τον αγοράσω. είναι και σε καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.