Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαγόρευση καπνίσματος (συγχωνευμένα θέματα)


nik mourouzis

Recommended Posts

πήγαινε στο skeftomai.gr και διάβασε το free ebook γραμμένο απο Έλληνα και στα Ελληνικά. Ο πατέρας μου κάπνιζε 35 χρόνια τώρα, στην σελίδα 100 (του το πήρα δώρο την Πρωτοχρονιά), το είχε κόψει.

 

Είμαι και εγώ καπνιστής. Πρέπει να βάλω το κόψιμο στο μυαλό μου, δεν το αντιμετωπίζω ακόμη με αρκετή θέληση, φαντάζομαι θα είναι πολύ καλύτερο από τον οποιοδήποτε εξαερισμό πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 340
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση, γιατί τπροετοίμαζα πολύ καιρό το έδαφος, αλλά λίγο πριν το κόψω διάβασα αυτό το βιβλίο !!!

(κάπνιζα 2 - 3 πακέτα την μέρα επί 12 έτη )

 

Μην κάνετε παράθεση ολόκληρου του αμέσως προηγούμενου μηνύματος για λόγους οικονομίας του forum. Παράθεση κάνετε όταν θέλετε να κάνετε αναφορά σε τμήμα μιας δημοσίευσης ή να απαντήσετε σε δημοσίευση παλιότερη από την αμέσως προηγούμενη. Αντί για κλικ στη λέξη "παράθεση" κάντε κλικ στη λέξη "απάντηση" στο τέλος της ιστοσελίδας.

Ευχαριστώ, Χάρης.

Link to comment
Share on other sites

δες εδώ

http://www.skroutz.gr/c/449/ionizer/m/110/Philco.html

 

το δικό μου είναι το 1ο

 

Κάνει άψογη δουλειά για χώρο ~20μ2 που το χρησιμοποιώ εγώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν και μη καπνιστής έχω μια πρόταση. Έχετε τσεκάρει καθόλου το ηλεκτρονικό τσιγάρο? Δεν εχω συγκρίνει αν σε βάθος χρόνου σου έρχεται πιο φθηνα ή αν έχει οποιαδήποτε επιπτωση στην υγεία αλλά τουλάχιστον δε πρεπει να μυρίζει.... το έχω δει ήδη σε δυο γνωστούς μου

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι το πιο κακόγουστο πράγμα για να βάζεις στο στόμα σου.

-βγάζει και καπνο!-

 

Ωστόσο έχει κακή γεύση και ο καπνός απο το στόμιο δίνει πολύ διαφορετική αίσθηση απο το τσιγάρο, και είναι "κάπως". Προσωπικά το θεωρό αποτυχημένο,...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

πιστεύετε ότι ο νόμος για την απαγόρευση του καπνίσματος σε όλους τους κλειστούς χώρους θα εφαρμοστεί τελικά στη χώρα μας, ή θα βρεθούν "παραθυράκια" για την μερική ίσως εφαρμογή του? είμαι περίεργη να δώ τί θα συμβεί..

Link to comment
Share on other sites

με τίποτα δεν θα εφαρμοστεί. "παραθυράκια" δεν θα βρεθούν. απλά θα πέφτουν μεγαλύτερες μίζες. πιστεύετε ότι τα μεγάλα νυχτερινά κέντρα(γιατί εκεί είναι το μεγάλο πρόβλημα) θα απαγορέψουν το κάπνισμα στους πελάτες τους? ε ρε μίζα που έχει να πέσει

 

εκτός των άλλων είναι και λίγο υποκριτικό. το κάπνισμα μας μάρανε. εδώ όλα τα κέντρα για πολλά χρόνια πουλάνε πετρέλαιο για ποτό. είδατε κανένα να κλείσει? κάτι πρόστιμα της πλάκας μόνο. το ίδιο θα γίνει και με το τσιγάρο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.