Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαγόρευση καπνίσματος (συγχωνευμένα θέματα)


nik mourouzis

Recommended Posts

ξερω οτι οι καπνιστες θεωρειτε το καπνισμα απολαυση.

 

οπως προειπα,τοτε μαζι με τον καφε,διπλα στο τραπεζακι που καθεστε,κατεβαστε το παντελονι σας και χεστ@ απολαμβανοντας τον καφε σας.

 

και το χεσιμ@ απολαυση ειναι.

 

επισης ειναι και δικαιωμα σας να το προασπιστειτε γιατι σας το αφαιρεσαν πριν χιλιαδες χρονια.τοσο παραλογοι ηταν οι βαρβαροι...

 

η επομενη διαμαρτυρια μου σε περιπτωση που καποιος μετα την εφαρμογη του νομου φυσηξει τον καπνο του πανω μου,θα ειναι να του πεταξω μια σακουλα με σκατ@ στη μαπα.ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα.

 

ο καθενας με τις απολαυσεις του.εγω,βλεπετε,προτιμω να χεζ@ με τον καφε μου,παρα να καπνιζω.

 

λυπαμαι που ο παραλογισμος της εποχης εχει φτασει σε τετοια σημεια και που οι καπνιστες εχουν αυθαδιασει τοσο.

 

ο εγωισμος και ο παρτακισμος,ο μη σεβασμος του συνανθρωπου σε απλα ζητηματα εχουν χτυπησει κοκκινο.

 

οταν καποιοι με τις ενεργειες τους προσπαθουν να εξασφαλισουν τις αναγκες τους,ετσι κι εγω θα εξασφαλισω τις πλεον πρωτογονες που εχω...

 

διοτι απευθυνομαι σε πρωτογονους ανθρωπους.

 

δωστε μου τωρα την καρτα,και προσπαθηστε να κατανοησετε το ποσο δικαιος,ανθρωποκεντρικος,απολαυστικος και μυρωδατος θα ηταν ο κοσμος αν ολοι χεζαμ@ παρεα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 340
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς η συζήτηση παίρνει μια αναμενόμενη τροπή.

Επαναλαμβάνω: "Οι χαρακτηρισμοί δεν προσθέτουν τίποτα σε επιχειρήματα"

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα όντως ξέφυγε........

 

Sundance εγώ όταν πίνω τον καφέ μου θέλω να καπνίζω.Αν είσαι δίπλα μου,συμφωνείς να φυσάω τον καπνό προς τα πάνω αντί προς το πρόσωπό σου?Αν ναι,τότε είμαστε οκ.

 

Πρέπει να καταλάβουν οι μη καπνιστές ότι οι καπνιστές δεν είναι υποχρεωμένοι να κόψουν το κάπνισμα,όπως κ οι καπνιστές πρέπει να καταλάβουν ότι οι μη καπνιστές δεν είναι υποχρεωμένοι να αναπνέουν τον καπνό τους.

 

Για παράδειγμα,στις εταιρείες που έχω εργαστεί,ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΚΑΠΝΙΣΤΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ.Ρε φίλε,γιατί δεν μου το λες από την αρχή να μην χαλάμε την ώρα μας τσάμπα κ αφού συμφωνήσουμε μετά σε χαλάει να βγαίνω μία φορά την ώρα να καπνίζω?Με έβαλες μήπως σε καραντίνα κ είπα όχι?Αν θες να το παίξεις Ευρωπαίος,παίξτο,αλλά με άλλες συνθήκες....γιατί εύκολα μπορώ κ εγώ να επικαλεστώ το ''υποχρεωτικό διάλειμμα υπολογιστή''.Κάθε 2 ώρες να κάνω διάλειμμα 20 λεπτά.Ή κάθε μία για 10 λεπτά,ή κάθε 3 για μισή ώρα κ πάει λέγοντας-ή να την κάνω μιάμιση ώρα νωρίτερα....Τώρα σταματήσαμε τις εξυπνάδες?

 

Οι μη καπνιστές να αφήσουν τις ρατσιστικές νοοτροπίες ενάντια στους καπνιστές κ να καταλάβουν ότι είναι μία εξάρτηση ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΧΑΣΟΥΝ.Κ οι καπνιστές,είμαι σίγουρος ότι θα προτιμήσουν να δουλεύουν κ να διασκεδάζουν σε κουβούκλια προκειμένου να καπνίζουν.

 

Οκ,εμείς δεχόμαστε να μπούμε σε κουβούκλιο,αλλά αν δεν μας το παρέχετε,μη γκρινιάζετε κιόλας.Αναπνεύστε τον καπνό μας μέχρι να μας παρέχετε τη γυάλα μας......Αν όχι,τότε είναι δικό σας πρόβλημα,εμείς προτιθέμεθα να μπείτε εσείς σε κουβούκλιο με αποστειρωμένο αέρα,εσείς δέχεστε?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Οκ,εμείς δεχόμαστε να μπούμε σε κουβούκλιο,αλλά αν δεν μας το παρέχετε,μη γκρινιάζετε κιόλας.Αναπνεύστε τον καπνό μας μέχρι να μας παρέχετε τη γυάλα μας......Αν όχι,τότε είναι δικό σας πρόβλημα,εμείς προτιθέμεθα να μπείτε εσείς σε κουβούκλιο με αποστειρωμένο αέρα,εσείς δέχεστε?:lol:

 

χαιρομαι που δεχεσαι.οπως ακριβως πας στην τουαλετα για κατι αλλο.

 

το καπνισμα ισοδυναμει με τα σκατ@ για εμενα.

 

ειναι ακριβως το ιδιο προσβλητικα.(παλι για εμενα)

 

και δεν ειμαι μονο εγω...

Link to comment
Share on other sites

Ο καπνός που φυσάς προς τα πάνω μπορεί να περιοριστεί στον χώρο σου;

Η αντικαπνιστική πολιτική των εταιρειών δεν είναι πολιτική των εταιρειών αλλά εφαρμογή της κείμενης νομοθεσίας. Κακώς όμως δεν εφαρμόζουν την νομοθεσία στο σύνολό της συνεπώς και το υποχρεωτικό διάλειμμα κάθε μια ώρα (έχεις την σχετική διάταξη; ).

Αμάν ποια με τη χρήση λέξεων όπως ρατσισμός, δημοκρατία, φασισμός, ελευθερία που πλέον έχουν χάσει κάθε μα κάθε νόημα.

Όπως λέει ο sundance, πολύ άκομψα βέβαια αλλά τόσο παραστατικά, όποιος θέλει να καπνίσει να πάει σε ιδιαίτερο χώρο όπως πάει κάποιος για να κάνει την ανάγκη του. Και όταν δεν υπάρχει ιδιαίτερος χώρος πας κάπου όπου αυτό που θα αφήσεις να μην ενοχλεί κανένα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει ο sundance, πολύ άκομψα βέβαια αλλά τόσο παραστατικά, όποιος θέλει να καπνίσει να πάει σε ιδιαίτερο χώρο όπως πάει κάποιος για να κάνει την ανάγκη του. Και όταν δεν υπάρχει ιδιαίτερος χώρος πας κάπου όπου αυτό που θα αφήσεις να μην ενοχλεί κανένα.

 

Συμφωνώ κ επαυξάνω.ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟ ΧΩΡΟ ΜΑΣ.

 

Για τη διάταξη για το υποχρεωτικό διάλειμμα πρέπει να ψάξω λίγο,αλλά να είσαι σίγουρος φίλε ότι θα στη δώσω.

Link to comment
Share on other sites

οταν φιλε Χαρη,μετα απο τοσα χρονια παρανοιας και αλλα τοσα που θα ερθουν,επειδη οπου και να πηγαινες (δημοσιους και ιδιωτικους χωρους-ιδιωτικους παει στο καλο) ανεπνεες τα σκατ@ των αλλων και αυτο διαπιστωμενα σε οδηγησε σε καποια προβληματα υγειας,τοτε ΣΤΑΜΑΤΑΣ να εισαι κομψος.

 

αποχωρω απο τη συζητηση,αλλα με αυτα που θα διαβασω συντομα εδω,παλι θα μπω με τα μπουνια.δεν θα αντεξω ρε αδερφε,θα με πνιξει ο καπνος τους...(βλ. το δικιο μου)

 

Συμφωνώ κ επαυξάνω.ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟ ΧΩΡΟ ΜΑΣ.

 

αυτο το λες με τοση ανεση (σα να βλεπω το γελιο σου),διοτι ξερεις πολυ καλα οτι ο νομος θα εχει πολλα παραθυρακια και δεν θα εφαρμοστει.

αν ηταν ομως νομος με αρχ@@@@,τοτε να σας εβλεπα.

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα τους χαρακτηρισμους οπως παρανοια και παρτακιας,δεν θιγω καποιον απλα λεω την αληθεια.

 

οταν καπνιζοντας,ζημιωνεις αυτοματως τον διπλα καθιμενο σου,αλλα επιμενεις να καπνιζεις πως μπορει να χαρακτηριστεις?

τοτε δεν εχει νοημα να κανεις εκκληση στο ανθρωπινο συναισθημα και καταφευγεις στους νομους.

 

(τουλαχιστον τα περιττωματα,δεν κανουν κακο στην υγεια)...

 

 

παντως χωρις να θελω να θιξω,απλα εκφραζοντας την αποψη μου,ειναι αξιολυπητος ορισμενες φορες ο ανθρωπος.

ειναι σα να βλεπω παρανοικους πολιτες να εξεγειρονται επειδη θα απαγορευτει η ..... coca cola.

Link to comment
Share on other sites

@sundance

Όλοι όσοι αποδίδουμε χαρακτηρισμούς θεωρούμε ότι δικαίως τους αποδίδουμε και ότι λέμε την αλήθεια όπως χαρακτηριστικά έγραψες. Όμως οι χαρακτηρισμοί δεν προσθέτουν τίποτα στην επιχειρηματολογία μας και το μόνο που μπορεί να κάνουν είναι να προσβάλλουν, να χαλάσουν το ωραίο κλίμα που έχουμε και... τις καρδιές μας!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.