Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λήγουν οι άδειες των ενεργειακών επιθεωρητών σε μια εβδομάδα - Η επόμενη μέρα


Engineer

Recommended Posts

Αν υπάρχει κάποιος συνάδελφος απο Θεσσαλονίκη (και όχι μόνο) που έχει περάσει τις εξετάσεις και ενδιαφέρεται για συνεργασία ας μου στείλει ενα προσωπικό μήνυμα .

Edited by cve20126
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 182
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Δεν μπορώ να δεχθώ μέσα από το forum να πριμοδοτούμε με εξτρα δουλειές αυτούς του λίγους που αγνόησαν το καλό των συναδέλφων και πήγαν και έδωσαν εξετάσεις κοιτώντας μόνο το τομάρι τους. Έχω δηλώσει ότι δεν έχω δώσει ποτέ αρνητική ψήφο σε καμία ανάρτηση και δεν πρόκειται να το κάνω ούτε τώρα. Θα ήθελα ο συνάδελφος από τη Θεσσαλονίκη να ξανασκεφτεί τη δημοσίευσή του και να πράξει ανάλογα.

  • Upvote 8
  • Downvote 9
Link to comment
Share on other sites

Να ξανασκεφτώ τι πράγμα; Οτι τη Πέμπτη γίνεται συμβόλαιο και θα χάσω τον πελάτη αν δεν βρώ μια άκρη; Δεν έχω τη πολυτέλεια να το ξανασκεφτώ .

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

παρακαλώ να μην ξεφυγουμε από τη συζήτηση...

 

υγ αναφορές για αρνητική φήμη και το γενικότερο καλό των μηχανικών για άλλο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίστε έτσι. Φιμώστε και μαυρίστε τους μηχανικούς που αγωνίζονται για πλήρη επαγγελματικά δικαιώματα σύμφωνα με τα διπλώματά μας. Δεν θα το καταφέρετε ούτε όσοι γίνατε μόνιμοι με τις εξετάσεις, ούτε οι διαχειριστές. Και ας καταφεύγετε σε αθέμιτα μέσα (όπως το κλείδωμα του θέματος "Θα δοθεί εξάμηνη παράταση στους προσωρινούς ενεργειακούς επιθεωρητές, μαζί με την παράταση δηλώσεων για τα αγροτικά φωτοβολταϊκά" πριν ενάμιση μήνα.

 

Το δίκαιο των αιτημάτων μας είναι πάνω από τα συμφέροντά σας και τους κανόνες σας.

Edited by ΒΑΣΙΛΗΣ Κ.
  • Upvote 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίστε έτσι. Φιμώστε και μαυρίστε τους μηχανικούς που αγωνίζονται για πλήρη επαγγελματικά δικαιώματα σύμφωνα με τα διπλώματά μας. Δεν θα το καταφέρετε ούτε όσοι γίνατε μόνιμοι με τις εξετάσεις, ούτε οι διαχειριστές. Και ας καταφεύγετε σε αθέμιτα μέσα (όπως το κλείδωμα του θέματος "Θα δοθεί εξάμηνη παράταση στους προσωρινούς ενεργειακούς επιθεωρητές, μαζί με την παράταση δηλώσεων για τα αγροτικά φωτοβολταϊκά" πριν ενάμιση μήνα.

 

Το δίκαιο των αιτημάτων μας είναι πάνω από τα συμφέροντά σας και τους κανόνες σας.

 

Άνθρωπέ μου η πλειοψηφία εδω μέσα δεν είναι το κεφάλαιο!!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Από το σχέδιο Νόμου που κατατέθηκε σήμερα στη Βουλή (είναι το νομοσχέδιο με τα προαπαιτούμενα).

 

Άρθρο 33

Παράταση προθεσμίας πιστοποίησης ενεργειακών επιθεωρητών

Η προθεσμία του εδαφίου β, της περίπτωσης β) της παραγράφου 6 του άρθρου 9 του

π.δ. 100/2010 (Α 177), που προστέθηκε με την παράγραφο 1 του ν. 4178/2013 (Α

174), παρατείνεται από 30 Ιουνίου 2015 έως 30 Ιουνίου 2016. Τα Πιστοποιητικά

Ενεργειακής Απόδοσης που εκδίδονται κατά το ως άνω χρονικό διάστημα

θεωρούνται έγκυρα ως προς κάθε συνέπεια.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.