Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λήγουν οι άδειες των ενεργειακών επιθεωρητών σε μια εβδομάδα - Η επόμενη μέρα


Engineer

Recommended Posts

Συνάδελφοι, διάβαζα πρίν λίγο καιρό μία επιστολή του ΣΜΗΒΕ, για κατάργηση των εξετάσεων κλπ., που ανέφερε ότι οι εν. επ. που έχουν περάσει τις εξετάσεις είναι 535; Ισχύει αυτό; Μου φαίνεται πολύ μικρό το νούμερο.

 

Δέιτε εδω: http://www.b2green.gr/el/post/35633/smive-katargisi-exetaseon-energeiakon-epitheoriton-&-paratasi-prosorinou-mitroou

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 182
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Αυτό σημαίνει ότι έχουν δώσει μονο 750-800 συνάδελφοι εξετάσεις, από τους όλους τους Εν. Επ.

 

Αλήθεια, πόσοι είμαστε συνολικά;

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι μπορείτε να μου λύσετε μια απορία γιατί δεν κατάργησαν τις εξετάσεις των ενεργειακών επιθεωρητών όταν κατάργησαν τις εξετάσεις των ελεγκτών δόμησης ;

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι μπορείτε να μου λύσετε μια απορία γιατί δεν κατάργησαν τις εξετάσεις των ενεργειακών επιθεωρητών όταν κατάργησαν τις εξετάσεις των ελεγκτών δόμησης ;

Επειδή οι ελεγκτές ήταν εθνικό δίκαιο, κάτι που είχε σχέση απλά και μόνο με την δική μας νομοθεσία,  ενώ οι ενεργ.επιθεωρ. είναι λίγο πιό πολυσύνθετο, αφού έχει να κάνει με το ευρωπαικό δίκαιο, αφού τούς επέβαλαν, οπότε πρέπει να βρεθεί μία μέση λύση μάλλον.

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον γιατί είχαν ελπίδες ότι θα εισπράξουν μερικά κατοστάρικα ακόμα... :mrgreen:

 

Υ.Γ. Ας πούμε ότι έδωσαν εξετάσεις 800 συνάδελφοι και ένα ποσοστό από αυτούς και δεύτερη φορά, ας το θεωρήσουμε 30%, άρα 800 x 1,30 = 1040 x 100 =104.000€ συνολικά. Δεν τα θεωρώ και πολλά, με βάση αυτά που περιμένανε...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.