Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;


ΙΑΣΟΝΑΣ

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;  

485 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;

    • ΝΑΙ
      215
    • ΟΧΙ
      270


Recommended Posts

όλες οι εταιρείες στοιχημάτων πάντως εξακολουθούν να δίνουν σημαντικό προβάδισμα στο ΝΑΙ:

 

http://www.oddschecker.com/politics/european-politics/greece-bailout-referendum-result

 

 

το ....οβερ...τι απόδοση έχει????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Δηλαδή κατάργηση Διαύγειας,

επαναπροσλήψεις στην ΕΡΤ,

καθαρίστριες, 

επαναφορά επίορκων,

είναι οι πρώτες κινήσεις για την εκδίωξη των μεγάλων συμφερόντων στη χώρα? γιατί άλλα δεν έγιναν, αλλά αυτά έγιναν! 

άντε η ΕΡΤ να το καταλαβω για να εχει ένα αντισταθμισμα στον πολεμο των υπολοιπων  βρωμιαδηδων. Τα υπόλοιπα? οι επίορκοι?

 

με επαναφορα συλλογικων συμβασεων θα ξεκινύσε ως μονομερη κινηση μια κυβερνηση, όχι με κατάργηση διαυγειας.

Εξαπατωμαστε αλλη μια φορά όπως τόσες άλλες (Παπανδρεου 09, Σαμαρας 11 και δε θελω καν να παω πιο πισω), Απλά αυτή δε θα έχει επιστροφή.

 

Υπαρχει κοσμος που δεν είναι καθολου  κομματοποιημενος, δεν πιστευει κανεναν, και θα ψηφισει ΝΑΙ γιατι   περισσότερο φοβαται την κυβερνηση με αυτα που ειδε ως τωρα και λιγοτερο την Ευρωπη.

 

Θα ηθελα πολύ να ακουσω 1 λογικό επιχείρημα για τη Διαυγεια. Ένα.

Edited by sarcs
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως πας να δικαιολογήσεις την χυδαιότητα των ΜΜΕ?

 

Ποιά είναι η χυδαιότητα των ΜΜΕ; Κάθε μέσο είναι ελεύθερο να εκφράζει την άποψή του. Ανάλογα με την άποψη, προσελκύει και τους αντίστοιχους αναγνώστες/ακροατές/τηλεθεατές. Όσο περισσότερους προσελκύσει, τόσο περισσότερα χρήματα εισπράττει από τις διαφημίσεις. Επομένως προσπαθεί να έχει όσο μεγαλύτερο ακροατήριο γίνεται, αλλά δεν μπορεί να εκφράσει όλες τις απόψεις, γιατί τότε θα διώξει κάποιους. Έτσι όλοι ψάχνουν να βρουν μια ισορροπία.

 

Τα κρατικά κανάλια που πληρώνονται από όλους τους πολίτες και μόνο εν μέρει από διαφημίσεις μπορούν να είναι πιο υποκειμενικά κι έτσι εκφράζουν μόνο τη θέση της κυβέρνησης.

Link to comment
Share on other sites

άντε η ΕΡΤ να το καταλαβω για να εχει ένα αντισταθμισμα στον πολεμο των υπολοιπων  βρωμιαδηδων.

 

Και η ΕΡΤ για ποιό λόγο χρειαζόταν; Αφού θα μπορούσαν να βάλουν το δικό τους προσωπικό στη ΝΕΡΙΤ. Έτσι δεν γινόταν πάντα και με την παλιά ΕΡΤ; Και γιατί τρία κανάλια τη στιγμή που το κράτος δεν έχει χρήματα;

Edited by GabeR
Link to comment
Share on other sites

Κάθε μέσο είναι ελεύθερο να εκφράζει την άποψή του

 

Όχι αγαπητέ. Τα ΜΜΕ δεν υπάρχουν για να λένε απόψεις. Αυτό που λες έρχεται σε αντίθεση με την ίδια την ενημέρωση (ΜΜΕ).

 

Εσύ ο ίδιος αποδεικνύεις τον χυδαίο τρόπο λειτουργίας τους.

Edited by atsalovergas
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνουν κι έχουν και απόψεις και αναλύσεις. Πάντα το έκαναν. Από την εποχή που είχαμε μόνο εφημερίδες. Αν σας φαίνεται χυδαίο, μην τα διαβάζετε/βλέπετε/ακούτε.

Link to comment
Share on other sites

θα ξεράσω , άνθρωπος που στην περιοχή μου έχει αυθαίρετα (από τα λίγα ευτυχώς στην περιοχή μου σε τέτοιο όγκο)  που κάναμε αγώνα να σταματήσουμε , μας κάνει μαθήματα ηθικής περί του ΝΑΙ Δείξτε στα χυδαία κανάλια σας και άλλα τέτοια και θα πεισθώ ακόμα πιο πολύ για το ΟΧΙ 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Πώς το ελληνικό χρέος κατέστη μη βιώσιμο
Το ΔΝΤ εξηγεί πως η τελευταία αξιολόγηση της βιωσιμότητας του ελληνικού χρέους το Μάιο του 2014, έδειξε ότι αυτό επέστρεφε στο μονοπάτι που οδηγεί στη βιωσιμότητα, αν και παρέμενε εξαιρετικά ευάλωτο σε σοκ της οικονομίας.
Έως τα τέλη του καλοκαιριού του 2014 -με τα επιτόκια να έχουν υποχωρήσει περαιτέρω- όλα έδειχναν πως δεν θα χρειαζόταν επιπλέον ανακούφιση χρέους υπό το πλαίσιο που συμφωνήθηκε το Νοέμβριο του 2012, εάν και εφόσον το πρόγραμμα εφαρμοζόταν όπως είχε συμφωνηθεί.
http://www.capital.gr/oikonomia/3040196/dnt-mi-biosimo-to-elliniko-xreos





Μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις. Για να πραγματοποιήσετε οποιαδήποτε αλλαγή στο περιεχόμενο του κειμένου ή για να συμπληρώσετε το μήνυμα που δημοσιεύσατε, χρησιμοποιείστε την εντολή "Επεξεργασία".

Έχει γίνει η ίδια παρατήρηση αρκετές φορές.

Δεν θα υπάρξει άλλη.
Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
Didonis

 

 

Συγγνώμη, αλλά στους κανόνες λέει απλώς να "αποφεύγουμε" να κάνουμε διαδοχικές δημοσιεύσεις και επειδή το προηγούμενο μήνυμά μου ήταν απάντηση στο Γιώργο ενώ αυτό άλλο θέμα, τα έβαλα ξεχωριστά. Άλλη φορά θα περιμένω να γράψει κάποιος άλλος κάτι πριν γράψω καινούργιο μήνυμα για να μην υπάρξει αυτό το πρόβλημα. Συγγνώμη και πάλι. Τις προηγούμενες παρατηρήσεις σε εμένα δεν τις έχω δει γιατί χρησιμοποιώ την μετάβαση στο πρώτο μη αναγνωσμένο μήνυμα κι έτσι σπάνια βλέπω τα παλιά μου μηνύματα.

Edited by GabeR
Link to comment
Share on other sites

Ο Κασιδιάρης είναι υπέρ του ΟΧΙ. Πείστηκες για το ΝΑΙ;

το κακό που έκαναν οι τελευταίες κυβερνήσεις είναι ότι φτάσαμε στην απόλυτη ξεφτίλα να ακούω κάποιες πχ οικονομικές θέσεις όπως το να κάνουμε πρωτογενή παραγωγή και έξοδο από ΕΕ  , από φασιστοειδής τύπους σαν και αυτούς της ΧΑ και να συμφωνώ Το έχω ξαναγράψει και δεν το λεω για πρώτη φορά Πάντως είναι ένας καλός λόγος που μπορεί τελικά τελευταία στιγμή να πάω στο ψηφοδέλτιο του ΚΚΕ (το έχω σε πολλαπλά αντίγραφα καλού κακού ) Εγώ και το έχω γράψει θα ψηφίσω ΟΧΙ γιατί το οφείλω σε ένα φίλο μου τον Αντώνη Γκιβίση από το χωριό μου που τον σκοτώσανε αυτοί της προηγούμενης κυβέρνησης Ηταν και εξαγριωμένος με το ΚΚΕ ο φίλος μου , δεν το έπεισα τελικά ποτέ ,  για το ποιος ήταν αυτός που πραγματικά τον σκότωσε Και ξέρω ότι θα ψήφιζε ΟΧΙ 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.