Μετάβαση στο περιεχόμενο

5 Ιουλίου 2015 – το Δημοψήφισμα


Didonis

Recommended Posts

Μα αυτό είναι το χειρότερο σενάριο, να μιλάνε μαζί μας, χωρίς να λένε ναι αλλά ούτε και όχι, και σιγά σιγά αναγκαστικά θα κάνουμε ότι λέει ο Παλαβίτσας...

Edited by stayros
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα'πρεπε να σε προβληματίζει. Κανονικά τώρα θα 'πρεπε να 'μαστε εκτός ευρώ. Γιατί δε πραγματοποιούν την απειλή τους?

Χαχαχαχαχα.  

Link to comment
Share on other sites

Τις δυο τελευταιες μερες ειναι φανερο οτι ενα ΝΑΙ θα εδινε τη δυνατοτητα στην κυβερνηση να κανει μια σοβαρη συμφωνια και οι Ευρωπαιοι να τον παρουν στα σοβαρα.

ποια κυβέρνηση? που εννοείτε ότι αυτή του τσιπρα δεν θα υπήρχε

σιγα μην τον άφηνε ο χωριανός μου  να παρατηθεί κ να περάσει στα χερια του Λαβα :mrgreen:  

Link to comment
Share on other sites

 

Μα αυτό είναι το χειρότερο σενάριο, να μιλάνε μαζί μας, χωρίς να λένε ναι αλλά ούτε και όχι, και σιγά σιγά αναγκαστικά θα κάνουμε ότι λέει ο Παλαβίτσας...

Δεν υποστηρίζω καθόλου τον Παλαβίτσα αλλά μήπως πιστεύεις ότι οι ελληνικές τράπεζες είναι ανεξάρτητες από το κράτος; Μπορεί το κράτος να έχει κρατήσει ένα ποσοστό μόνο στην "Εθνική" αλλά η "Πειραιώς" τι είναι; Μήπως η "Άλφα"; Μήπως η "Γιούρο";Τα πάρε-δώσε της Πειραιώς με τον Βουλγαράκη τι ήταν; Πόσοι μεγαλοεργολάβοι έγιναν μεγάλοι από κυβερνητικά τηλεφωνήματα εντολής δανειοδοτήσεων άνευ προϋποθέσεων; Τα πολιτικά κόμματα με τι ενέχυρα δανείζονται από τις ιδιωτικές τράπεζες και ποιος πληρώνει το λογαριασμό; 

Πόσο ανεξάρτητη είναι η ΕΚΤ από τη Γερμανία; Ποιος είναι εκείνος που είπε στον Γ.Α.Π. ότι δεν μπορεί το Ελληνικό κράτος να δανείζεται πλέον με χαμηλό επιτόκιο από την ΕΚΤ; 

Από ποιον ασκείται η δημοσιονομική πολιτική σήμερα στην ευρωζώνη από τον Κο Ντράγκι ή τον κο Σόιμπλε και την κα Μέρκελ; Ο κος Ντράγκι επανειλημμένα έχει τοποθετηθεί υπέρ κάποιων ελληνικών προτάσεων στις οποίες η κα Μέρκελ είπε "όχι".

 

Υ.Γ. Είμαι υπέρ της πλήρους φιλελευθεροποίησης (ανεξαρτησίας από το κράτος) όλων των τραπεζών. 

Edited by Konstantinos IB
Link to comment
Share on other sites

Ολοι σοβαροι και μετρημενοι, μονο ο Τριπρας σαν το χαζοχαρουμενο, μιλησε παλι για αξιοπρεπεια, δικαια συμφωνια, δικαιοσύνη, ολα καλα, τραλαλα τραλαλα κτλ κτλ....

 

Τσιπρα, καμια προταση εχουμε?

 

Ετσι οπως τα εκανες υπογραψε οτι σου δωσουν και ασε τις μπαρουφοασαφειες...

 

 

ΥΓ. Πρωτη φορα, ολοι εθεσαν και τo ενδοχομενο εξοδου απο το ΕΥΡΩ.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Τσακάλι ο τσακαλώτος πήγε με σημειώσεις του καφέ, οι άνθρωποι δυστυχώς είναι ερασιτέχνες και δεν ξέρουν να ασκούν πολιτική

Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφω απο το fb:

 

Του κ. Αλικακου

 

Τι ακούω ΘΕΕ ΜΟΥ από τους ευρωπαίους;;;;
- «Προτάσεις δεν λάβαμε».
- «Είμαστε έτοιμοι για το Grexit».
- «Όποιος νομίζει ότι η έξοδος της Ελλάδας από την ευρωζώνη είναι αυταπάτη, αυταπατάται».
- «Δεν αποκλείω από Δευτέρα κανένα σενάριο, ούτε το χειρότερο».
- «Δεν θέλουμε να φτάσουμε στο χειρότερο σενάριο όπου όλοι θα είμαστε ηττημένοι. Δεν θέλουμε να φτάσουμε στη χρεοκοπία της Ελλάδας».
- «Την Κυριακή τελειώνουν όλα».
- «Η Ελλάδα πρέπει να αποφασίσει ποιο δρόμο θέλει να πάρει».
- «Θα βοηθήσουμε τους Έλληνες πολίτες (ανθρωπιστική βοήθεια) σε αυτό που θα έρθει μετά από ένα Grexit» (καταστροφή)

(και όλα αυτά, και άλλα πολλά, σε άκρως δραματικούς τόνους. Πρόσωπα σοβαρά, σκυθρωπά, θλιμμένα)

Και μετά βγήκε ο πρωθυπουργός χαμογελαστός και είπε όλα καλά και κανένα πρόβλημα και καταθέσαμε προτάσεις και… όλα τα γνωστά που λέει τόσους μήνες.

Ντρέπομαι, δεν μπορώ να το πιστέψω, νιώθω ταπεινωμένος.
Δεν έχω πια οργή για κανέναν (ούτε για τον άνθρωπο που καταστρέφει τη χώρα μου. Τι ωφελεί τούτη την ώρα;)

Η οργή μου έγινε ένα δάκρυ.

 

 

Ποσο δικιο εχει...

 

ΥΓ. Τα bold και underline, δικα μου.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.