Μετάβαση στο περιεχόμενο

5 Ιουλίου 2015 – το Δημοψήφισμα


Didonis

Recommended Posts

Ο Ίκαρος άνεργο με τον Ίκαρο εργαζόμενο.....είναι δύο διαφορετικές προσωπικότητες. Ρε Ίκαρε σε πήρανε κάπου για 500 ευρώ και την ψώνισες, έγινες ο μέγας καπιταλιστής - κομμουνιστοφάγος ? Χαλάρωσε ρε φίλε. Μέχρι πριν κάτι μήνες ήσουν πολύ πιο χαλαρός, συζητούσες, κράταγες και μία πισινή. Τώρα....μπαίνεις με το iphone, πετάς μία παπάτζα στα γρήγορα που θα τους φας όλους λάχανο και εξαφανίζεσαι. Τι έπαθες αγόρι μου ?!

Link to comment
Share on other sites

Ο Ίκαρος θέλει να αισθανθεί σιγουριά προτού βάλει 36 άτοκες μηνιαίες δόσεις ώστε να αποκτήσει το νέο iphone 6 plus

Edited by project.breeze
Link to comment
Share on other sites

Ίκαρε καλα τους τα λές γι` αυτό άρχισαν τις προσωπικές βολές. Το ακούω από πολλούς αριστερούς (έχω πολλούς στον κύκλο μου καθ`ότι κι εγώ και η οικογένειά μου) ότι η γεωπολιτική θέση της χώρας δεν σηκώνει περικοπές στην άμυνα. Είναι σοβαρά τα πράγματα όταν ανταρσύες σου λένε τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραίοι που είστε που ειρωνεύεστε κάποιον εργαζόμενο που αγωνιά για το αν επιβιώσει ή όχι στη χώρα του. Αυτή την κατάντια  των δήθεν αριστερών να είναι κόντρα σε καθένα μη δημόσιο υπάλληλο είναι που πληρώνουμε σήμερα. Και αν όντως βγούμε από το € και την Ε.Ε. κάποιοι θα ψάχνουν να κρυφτούν. Δε ξέρω ποιοι, αλλά ότι θα πάμε σε εμφυλιακές καταστάσεις είναι το μόνο σίγουρο...

Link to comment
Share on other sites

Καλα εσείς που κοροιδευετε κάντε καμια δηλώσουλα να πάρετε κανά χαρτζιλίκι και αφηςτε τα υπόλοιπα ούτε στο όνειρο σας... Αλλα που να ξέρετε...νομίζετε οτι όλοι παιρνουν 500€.

Project αστο αγορινα πήγαινε εσυ κανε καμια δόση να πληρώσεις το ενοίκιο και σου κανω εγω δωρο iPhone... Αλλα ειπαμε το παίζετε επαναστάτες της τρύπιας δεκάρας σαν παιδάκια 15 χρόνων. Σε λιγο που θα πείνασετε τα ξαναλέμε ζητήστε τα απο τον καταληψια

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνετε πλάκα τώρα; Τις απειλές τις είδατε ή κάνετε ότι δεν τις είδατε;

 

 

Καλα εσείς που κοροιδευετε κάντε καμια δηλώσουλα να πάρετε κανά χαρτζιλίκι και αφηςτε τα υπόλοιπα ούτε στο όνειρο σας... Αλλα που να ξέρετε...νομίζετε οτι όλοι παιρνουν 500€.

Project αστο αγορινα πήγαινε εσυ κανε καμια δόση να πληρώσεις το ενοίκιο και σου κανω εγω δωρο iPhone... Αλλα ειπαμε το παίζετε επαναστάτες της τρύπιας δεκάρας σαν παιδάκια 15 χρόνων. Σε λιγο που θα πείνασετε τα ξαναλέμε ζητήστε τα απο τον καταληψια

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Ο λόγος που έχεις "στοχοποιηθεί" δεν είναι επειδή "τα λες καλά" ούτε επειδή σε ζηλεύουμε Ίκαρε. Μιλάς εδώ και μέρες απαξιωτικά για όποιον έχει αντίθετη άποψη με σένα που στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι το 62% των ψηφισάντων. Αν βρήκες δουλειά και ζεις ικανοποιητικά, μπράβο σου και μαγκιά σου αλλά δυστυχώς η συντριπτική πλειοψηφία δεν είναι στην θέση σου. Όταν πάψεις λοιπόν να επιτίθεσαι και να μιλάς απαξιωτικά σε ανθρώπους που αντιμετωπίζουν τα ίδια που αντιμετώπιζες εσύ πριν λίγο καιρό τότε δεν θα δέχεσαι κανενός είδους "επίθεση". Αν επιμένεις να το κάνεις όμως απλά θα αποδείξεις έμπρακτα ότι είμαστε ένας λαός με κοντή μνήμη και καθόλου συλλογικότητα.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Καλά όλοι τριαντάρηδες είσαστε;

Δεν έχετε ζήσει την περίοδο της άθλιας δραχμής, των υποτιμήσεων, των υψηλών επιτοκίων (25%), του πληθωρισμού.

Η καλύτερη συνταγή για να γίνονται οι πλούσιοι πλουσιότεροι και οι υπόλοιποι, όλο και φτωχότεροι.

Σε αυτή τη δραχμή θα πάμε. Τη λέγαμε και φράγκο τότε (π.χ. δεν έχω φράγκο).

Μην νομίζετε ότι εννοούσαμε ελβετικό φράγκο. Η δραχμή στην πιο άθλια εκδοχή της ήταν.

Και τότε δεν είχαμε το σημερινό χρέος, υπήρχε η δυνατότητα δανεισμού, είμαστε στις αγορές και

στην Ευρωπαική Ένωση (ΕΟΚ τότε).

Link to comment
Share on other sites

Άμα το κόμμα θέλει 25% πληθωρισμό ποιος είσαι εσύ που θα πεις όχι;  Άμα το κόμμα θέλει δραχμή όταν δεν μπορεί να δανειστεί ούτε για τσίχλες, γιατί διαμαρτύρεσαι; Μη μιλάς λέμε γιατί γίνεσαι προδότης και γερμανοτσολιάς...

Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση έχει πέσει σε επίπεδο όχι καφενείου αλλά θα λεγα τι.....

 

Μόνο γραφικότητες διαβάζω πλέον. Ή είσαι αριστερός - κρατιστής ή ο δεξιός - κομμουνιστοφάγος !!! Απορώ πως σκέφτεστε κάποιοι και η πλάκα είναι ότι με τον τρόπο σκέψης που έχετε θα το βρείτε μπροστά σας και στα επαγγελματικά σας. Κάτι τέτοιους συνήθως δήθεν δεξιούς - φιλελεύθερους - φανατισμένους οι σοβαρές εταιρίες τους στέλνουν από εκεί που ήρθαν. Αλλά είμαι σίγουρος ότι στην πραγματική ζωή είστε μαζεμένοι και εδώ εκτονώνεστε...ε και επειδή βαρέθηκα απλά δεν ασχολούμαι άλλο μαζί σας. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.