Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σκάνδαλο δισεκατομμυρίων για τη Volkswagen στις ΗΠΑ


stayros

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 70
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε μένα μια χαρά έδειξαν οι μετρήσεις πρόσφατα.. Βέβαια κάναμε λιγο τα στραβά ματιά μιας και εχει χαλάσει ο ασθητηρας λ (ο τέταρτος που αλλάζω) αλλα ολα οκ.. Δεν αλλάζω γερμανικό αμάξι με τιποτα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να τσουλαει το αμάξι και να τσουλαει ασφαλες. Αν δεν πρόκειται για κάτι μηχανολογικό που θα μπορούσε να αποτελέσει κίνδυνο κατα την οδήγηση τα υπόλοιπα έρχονται σε δεύτερη μοίρα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ο αισθητήρας λ? σε πόσα χλμ. τον αλλάζεις?

 

Με το Honda μου έχω κάνει 365.000 από το 2006 και έχω αλλάξει μόνο μπαταρία, τακάκια και αμορτισέρ (λόγω κ@λοπαράδρομου Αγ.Στέφανος - Μαλακάσα).

Link to comment
Share on other sites

Περίπου κάθε 30.000... Βασικά παρατήρησα ότι εμφάνισε πρόβλημα εκεί καθώς και στον μετρητή αέρα από όταν το πήγα stage2. Θέλει κάτι περιφεριακά για σουλούπωμα που αμέλησα λόγω χρημάτων...Βλακεία μου. Με το μαμα φίλος κάθε 100.000

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να τσουλαει το αμάξι και να τσουλαει ασφαλες. Αν δεν πρόκειται για κάτι μηχανολογικό που θα μπορούσε να αποτελέσει κίνδυνο κατα την οδήγηση τα υπόλοιπα έρχονται σε δεύτερη μοίρα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

να μην σε ακούσει η EPA!!!

Link to comment
Share on other sites

Fitch: Προειδοποιεί για ενδεχόμενη υποβάθμιση της VW

http://www.capital.gr/story/3066001/fitch-proeidopoiei-gia-endexomeni-upobathmisi-tis-vw

 

αν αυτό γίνει που μάλλον θα γίνει η VW αντιμετωπίζει λόγω του Company Pension Scheme που πλέον δεν θα μπορεί να αναχρηματοδοτήσει με έκδοση ομολόγων μια συντριπτική οικονομική ζημιά.

 

Προσοχή εμείς το μάθαμε τώρα. Κάποιοι το ήξεραν εδώ και 6 μήνες με αποτέλεσμα η μετοχή να έχει χάσει το 45%. 

 

Υπάρχει βέβαια και παρασκήνιο. Ακούγονται διάφορα για πιθανή εξαγορά απο Κινεζικό Οίκο. 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι το ήξεραν εδώ και 6 μήνες με αποτέλεσμα η μετοχή να έχει χάσει το 45%. 

 

 

Πέμπτη, 30 Απριλίου 2015

 

http://www.naftemporiki.gr/story/946892/plisiazei-ti-merkel-to-skandalo-kataskopeias-tis-germanias-uper-ipa

 

Όμως, περισσότερο από αυτές τις νέες κατηγορίες, οι οποίες έρχονται να προστεθούν σε αυτές περί διενέργειας κατασκοπείας από το 2005 σε βάρος της EADS (έγινε Airbus) και της Eurocopter (σήμερα Airbus Helicopters) από την γερμανική BND για λογαριασμό της αμερικανικής NSA, εκείνο που πυροδότησε τον γερμανικό Τύπο είναι τα ψέματα που ενδέχεται να είπε η κυβέρνηση προς τους βουλευτές.

 

Προσδεθείτε και απολαύστε από εδώ και πέρα το έργο

 

Aυτό που βλέπουμε είναι απλά ενας εκβιασμός/μήνυμα για κάτι "μεγαλύτερο".

Edited by atsalovergas
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα μια χαρά έδειξαν οι μετρήσεις πρόσφατα.. Βέβαια κάναμε λιγο τα στραβά ματιά μιας και εχει χαλάσει ο ασθητηρας λ (ο τέταρτος που αλλάζω) αλλα ολα οκ.. Δεν αλλάζω γερμανικό αμάξι με τιποτα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Πλακα κάνεις...

Σε τι αμάξι αλλαξες 4 φορές αισθητήρα λ?

Ευτυχώς πούλησα πριν 1 χρόνο το Πολακι μου και ησυχασα μια και καλή...

Νissan και πάλι Nissan...

 

Στάλθηκε από το D2303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.