Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσχέδιο Π.Δ. για τα επαγγελματικά δικαιώματα Αποφοίτων ΤΕΙ


Recommended Posts

Εγώ παντως με αυτό

η παρέμβαση του ΤΕΕ, οφείλει να είναι καθολική, σε όλον το χώρο της τεχνικής παιδείας, να είναι ορθολογική, να αναγνωρίζει ότι όλοι έχουν δικαίωμα πρόσβασης στην εργασία, είναι αναγκαίοι, έχουν επαγγελματικά δικαιώματα. Με δυο λόγια η προσέγγιση θα πρέπει να προωθεί τη λογική της ομάδας, της συνεργασίας, των ρόλων και ευθυνών για όλους, με αντίστοιχη ιεραρχία και ιεράρχηση.
διασκέδασα πολύ...
Link to comment
Share on other sites

stayros, αν σου ζητήσω να μου εξηγήσεις γιατί διασκέδασες, θα μου εξηγήσεις?

 

Με το παρακάτω τι έκανες?

Αυτά τα ΤΕΙ ή θα πρέπει να γίνουν κανονικές πολυτεχνικές σχολές με τις προϋποθέσεις που οι πολυτεχνικές σχολές λειτουργούν (χρόνια, καθηγητές, εργαστήρια, χρηματοδότηση), ή θα πρέπει να επανέλθουν στη λογική παραγωγής ανώτερων στελεχών εφαρμογής ή θα πρέπει να κλείσουν.
Link to comment
Share on other sites

Και σ' αυτό "... και αυτά να δοθούν αναδρομικά σε όλους όσους έχουν αποφοιτήσει από ΤΕΙ ανώτερης εκπαίδευσης, από ΚΑΤΕΕ, από ΚΑΤΕ, από μέσες σχολές που έχουν ισοτιμηθεί με αυτά" ποια η θέση σου. Θα υπάρχουν δύο-τρεις κατηγορίες αποφοίτων ΤΕΙ που θα έχουν διαφορετικά δικαιώματα ή όλοι θα έχουν τα ίδια;

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ μην αρχίσουμε πάλι τις αψιμαχίες, έχουμε άπειρα θέματα ανοιχτά στο forum για αυτό.

Παρακαλώ εάν ξέρετε περισσότερα για αυτά που αναφέρει το κείμενο πληροφορείστε και τους υπόλοιπους.

Link to comment
Share on other sites

GeorgeS αν θεωρείς ότι έχεις λίγα δικαιώματα....τα χάνεις με τον τρόπο που μιλάς

Φιλικά

Άρης

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να χάσω κάτι που δεν έχω αγαπητέ Αρη. Άλλωστε, θεωρώ τον "συνομιλητή" (ΤΕΕ) ως εξ ορισμού ψεύτη και υποκριτή, οπότε τον αντιμετωπίζω ανάλογα. ... Δεν έχω τίποτα με τους διπλ. μηχανικούς που πολλοί εξ αυτών όπως έχω πει είναι αξαιρετικοί συνάδελφοι και επιστήμονες και καλοί συνεργάτες.

Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνουμε... δεν είμαστε τόσο έξυπνοι όλοι :). Να σου πω και κάτι (2ο edit) . Νομίζω ότι δεν αξίζει καν ούτε ο σχολιασμός-παρατηρήσεις που έκανα στην ανακοίνωση γιαυτό τώρα που το σκέφτομαι τον διαγράφω κιόλας. Έτσι κι αλλιώς οι ανακοινώσει του ΤΕΕ είναι ανάξιες σχολίων όπως και τα συγκεκριμένα μέλη που τις βγάζουνε. Αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.