Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση καταβολής των ασφαλιστικών εισφορών Β΄εξαμήνου 2015 του ΤΣΜΕΔΕ


Engineer

Recommended Posts

Παιδιά έκτακτο!!

Μόλις επικοινώνησα με τον πατέρα μου που πήρε τηλέφωνο στο ΤΣΜΕΔΕ (βρίσκομαι εκτός Αθηνών όπως έχω ξαναπεί). Του είπαν πως δόθηκε παράταση μέχρι 16/2/16....Αυτό από ΤΣΜΕΔΕ ήταν κατηγορηματικοί και είπαν ότι θα ακολουθήσει ανακοίνωση

Προσωπικά δεν θα τον στείλω να πληρώσει τώρα, δεν θα περιμένω πότε θα γράψει ο "προγραματιστής" μία σειρά ανακοίνωση στην σελίδα του ΤΣΜΕΔΕ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 204
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτή τη λογική εκδικητικότητας, μίσους και σαδισμού δεν την καταλαβαίνω.

 

Όσο πιο αργά ληφθεί η απόφαση για παράταση τόσο περισσότεροι θα πληρώσουν από φόβο μήπως έχουν δυσάρεστες συνέπειες. Έτσι το ταμείο θα εισπράξει περισσότερα χρήματα συντομότερα.

 

img30202_1ae487858e380332c1eb33680711f78

Edited by geoste
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι η λογική της κουτοπονηριάς , του έτσι θα τους 'κάνουμε και το χατίρι' αλλά θα πάρουμε και ό,τι μπορούμε να πάρουμε. Είναι η λογική του μικροαπατεώνα , του λαμόγιου. Δυστυχώς η παρακμή αυτής της χώρας δεν έχει πάτο σε όλα τα επίπεδα , είναι απελπιστικό...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αν αυτή τη συνομιλία που έχουμε οι μηχανικοί σήμερα στο φόρουμ μου την έστελναν στο πρώτο έτος των σπουδών θα τα είχα παρατήσει από τότε!!!

 

Το καλύτερο ποστ Ever. Αυτό ξαναπες το...και όχι μόνο

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτή τη συνομιλία που έχουμε οι μηχανικοί σήμερα στο φόρουμ μου την έστελναν στο πρώτο έτος των σπουδών θα τα είχα παρατήσει από τότε!!!

Κι εγώ μαζί σου φίλε.Να τα βλέπουν και οι συνάδελφοι που πιέζουν τα παιδιά τους να πετύχουν στο Πολυτεχνείο.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι λετε??? σας εχει φαει το αγχος οκ το καταλαβαινω αλλα εχετε μπλεξει τα μπούτια σας!!!

 

τι σχεση εχουν οι σπουδες που επιλεγει κανεις να κανει με την ασφαλιστικη καλυψη που εχει ???

 

δλδ εσεις επιλεξατε να γινετε μηχανικοι για το τσμεδε?????? θα μας τρελανετε????

 

αν ναι για λαθος λογους σπουδασατε (και ναι απλα σπουδασατε δεν γινατε μηχανικοι) και καλα θα κανετε να αλλαξετε οντως επαγγελμα!!

 

οι υπολοιποι που επιλεξαμε το μηχανιλικι γιατι το γουστάρουμε (και μονο αυτό όχι τα τσμεδε και συναφή) δεν νομιζω ότι θα αλλαζαμε επιλογή σπουδων. ισως χωρα ασκησης επαγγέλματος!!

 

και για να το πω απλουστερα μην και μπερδευτεί κανεις : ΔΕΝ μετανιώνω που σπουδασα μηχανικος. Μετανιώνω που το εξασκώ στην Ελλαδα (του σημερα....).

Edited by MoonLooP
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Γουστάρουμε το μηχανιλίκι αλλά δεν το έχουμε ούτε για χόμπι αλλά ζούμε από αυτό και ούτε γουστάρουμε το ταμείο μας και οι υπεύθυνοι του που τα έχουν όλα εξασφαλισμένα με τα δικά μας χρήματα να μας κοροϊδεύει!!!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

@zio7

δεν γουστάρεις το μηχανιλικι φιλε σορρυ.

 

γουσταρεις τα φραγκα που ΕΙΧΕ το μηχανιλικι στην Ελλαδα του 60-70-80-90-00.

 

 

η πρωτη σου φραση τα λεει όλα

 

 

"Αν αυτή τη συνομιλία που έχουμε οι μηχανικοί σήμερα στο φόρουμ μου την έστελναν στο πρώτο έτος των σπουδών θα τα είχα παρατήσει από τότε!!!"

 

ειλικρινα κριμα να ακουγονται τέτοιες αποψεις από μηχανικους!!!

 

ο μηχανικος φιλε γουσταρει αυτό που είναι!! ο ανθρωπος που θα βρει τη λυση. καυλωνει με αυτό και να με συγχωρεσετε για την εκφραση αλλα ετσι είναι

 

δεν εγινε μηχανικος για τα φραγκα μονο και τη παχουλη τη συνταξη 

 

σε συμβουλευω να αλλαξεις επαγγελμα ......

  • Upvote 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.