Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση καταβολής των ασφαλιστικών εισφορών Β΄εξαμήνου 2015 του ΤΣΜΕΔΕ


Engineer

Recommended Posts

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με την Αττικής σήμερα μου επιβεβαίωσε ότι η πληρωμή του Β' εξαμήνου του '15 θα γίνεται έως την 15/2/16 με κάρτα είτε με δόσεις είτε μετρητά.

  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 204
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

η υπάλληλος της Τράπεζας Αττικής στην Ξάνθη θεωρεί οτι η ανακοίνωση του ΤΣΜΕΔΕ είναι άνευ ουσιαστικής σημασίας καθώς αφενός δεν φαίνεται ο τρόπος καταβολής των χρημάτων (δηλαδή δεν φαίνεται στο ΤΣΜΕΔΕ αν αυτά είναι πληρωμένα με μετρητά ή με πιστωτική κάρτα) και αφετέρου το ΤΣΜΕΔΕ δεν μπορεί πρακτικά να μπλοκάρει την πληρωμή. Επιπλέον, στο υπηρεσιακό σημείωμα που κυκλοφόρησε στην τράπεζα αναφέρεται η παράταση μέχρι 15/2/2016 χωρίς επιπλέον όρους αναφορικά με τη χρήση πιστωτικής κάρτας.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με την Αττικής σήμερα μου επιβεβαίωσε ότι η πληρωμή του Β' εξαμήνου του '15 θα γίνεται έως την 15/2/16 με κάρτα είτε με δόσεις είτε μετρητά.

 

Το ίδιο επιβεβαιώνω και εγώ μετά από επικοινωνία με την τράπεζα... Μάλλον τσιπουράκια έπινε η κυρία που έβγαλε την ανακοίνωση δεν εξηγείται αλλιώς...

 

Επίσης πάλι μετά από επικοινωνία του πατέρα μου με το ΤΣΜΕΔΕ του είπανε το ίδιο.... Επιβεβαιώνονται τα τσιπουράκια...

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, παρότι έλεγα οτι δε θα πληρώσω, πήγα σήμερα και πλήρωσα με τη κάρτα στην Αττικής και τη δέχτηκαν κανονικά οπότε η ανακοίνωση αφορά μόνο όσους καλούν στο τηλ που γράφεται πίσω από τα ειδοποιητήρια και ζητούν πληρωμή με άλλη κάρτα. Η πληρωμή στην αττικής μπορει να γίνει εως 24 άτοκες δόσεις.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν όπως σας είχα ενημερώσει. Ο πρόεδρος του ΤΣΜΕΔΕ μου είχε πει οτι θα πληρώνουμε κανονικά με την πιστωτική έως 15/2 (ο ίδιος είναι πρόεδρος και της τράπεζας Αττικής). Δεν μπορεί όμως να συνεχίζουν στο ΤΣΜΕΔΕ να λένε ότι δεν μπορούμε να πληρώσουμε με πιστωτική όταν ξέρουμε ότι αυτό είναι λάθος. Πολλοί θα πάνε να δανειστούν για να πληρώσουν με μετρητά επειδή στο ταμείο μας και στο tsmede.gr παραπληροφορούν τους συναδέλφους,

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι υπάρχουν και ποινικές ευθύνες όταν βγάζεις μια ανακοίνωση που δεν ισχύει και μπορεί να παραπληροφορήσει και δημιουργήσει πρόβλημα σε πολύ κόσμο.... Εδώ οι ίδιοι στο ΤΣΜΕΔΕ το αναιρούν. Το σκεπτικό που η συγκεκριμένη κυρία υπογράφει την ανακοίνωση είναι τουλάχιστον πονηρή...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Χθές έστειλα mail στο [email protected] και σήμερα (!!) μου τηλεφώνησαν (!!!!!!!!!!!!!!!!) να μου πουν οτι δεν ισχύει η ανακοίνωση για τη κάρτα της Αττικής.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έστειλα την Παρασκευή και μόλις τώρα με πήραν να μου πουν ότι το σύστημα δεν ανανεώθηκε, και ότι πρέπει να περάσω από εκεί για ενημερότητα.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω κι εγω την παραπληροφορηση για τις πληρωμες μεσω visa...

Σημερα απευθυνθηκα σε καταστημα που τηλεφωνησαν απευθειας στα κεντρικα της attica σχετικα με εγκρισεις καρτας για πληρωμες εισφορων και ισχυει εως 15/02

Ωραια τα τσιπουρακια...

Στα διαλα... Αγχωθηκα...

Να θες να σαι τυπικος εν Ελλαδι το 2016 και να μη σε αφηνουν...

Μνησθητι μου Κυριε...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. χρωστάω όλο το 2015. Αν πάω τώρα σε γιατρό με αυτη τη παράταση που δοθηκε (μέχρι 16/2/2016) μπορώ να γράψω φάρμακα?

επειδη η ενημερωση του τσμεδε λεει οτι δεν χάνεις την ασφαλιστική ικανότητα. Η θα πρεπει για να ισχυει αυτο να έχω πληρώσει το Α' 2015? ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.