Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκατάσταση συστημάτων POS σε μηχανικούς


Recommended Posts

η πιο σωστή είναι η electra

http://www.michanikos.gr/topic/45464-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%83%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD-pos-%CF%83%CE%B5-%CE%BC%CE%B7%CF%87%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D%CF%82/page-78?do=findComment&comment=925814

και μακάρι να μπορούσαμε να αποφύγουμε όλοι τον εκβιασμό ή να τον απορρίπταμε μαζικά αλλά έχουμε και το ΤΕΕ με τα συμφέροντα της keratiattika bank κόντρα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 Εγώ σήμερα που βλέπω γύρω μου έργο (ανάπλση της πόλης μου , δρόμοι καινούργιοι , καινούργιο χλοοτάπητα γηπέδου και κατασκευή κερκίδων , καινούργιο δημοτικό σχολείο , βελτίωση λιμανιού , πολιτιστικές εκδηλώσεις , άψογο  νοσοκομείο μέχρι και καινούργια πλατεία απέναντι από το σπίτι μου  κλπ)

Που μένεις?

ζηλεύω....

Link to comment
Share on other sites

Που μένεις?

ζηλεύω....

Ένα θα γράψω ....Είμαι γνωστός στο φόρουμ ως ο Καρυστινός ..... Αν βλέπω εγώ τέτοια , σαν και αυτό που σε  μικρό δείγμα βάζω στη φωτογραφία πιο κάτω , δεν με πειράζει να χρεωθώ για pos ή με φόρους για τους οποίους μπορώ να ανταποκριθώ και ας είναι λίγο αυξημένοι .

post-65466-0-87589300-1501420248_thumb.jpg

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά δεν πρόλαβα λόγο πολύ δουλειάς θα πάω τη δευτέρα Γινόταν και χαμός στη τράπεζα και μερικοί μάλλον ήταν και για POS Αλλά επειδή αύριο ξεκινούν μελτέμια πάλι , πήγα για μετρήσεις τελικά Αλλά γενικά μου την σπάει που αντί να πείσουν το κόσμο για την αναγκαιότητα και να πηγαίνουν από μόνοι τους να το παίρνουν , επιβάλουν μαστίγιο Αυτές είναι τακτικές που στην Ελληνική ιδιοσυγκρασία δεν είμαι σίγουρος αν πιάνουν ,αλλά και γενικότερα κάτι που δεν το θέλει ο κόσμος είναι αποτυχημένο να αποτύχει . Το μυστικό είναι να αποκτήσει ο Έλληνας φορολογική συνείδηση και για αυτό χρειάζονται να αλλάξουν πολλά και στην πολιτεία των Ελλήνων και στους πολίτες 

 

υπάρχει καμία ενημέρωση πάνω σε αυτό?

 

το πρόστιμο θα το φάμε μόνο αν μας κάνουν έλεγχο

ή αυτόματα μόλις δουν ότι η αίτηση μας είναι μετά τις 27/07?

 

αν δέχονται και τις αιτήσεις

γιατί παρασκευή πρωί που πήγα στην Εθνική

μου είπαν ότι δεν δέχονται 

Link to comment
Share on other sites

παίδες για να καταλάβω

 

αν σου κάνουν έλεγχο για pos και δεν έχεις

τότε μόνο αν έχεις κάνει αίτηση μέχρι τις 27/07 γλυτώνεις το πρόστιμο

 

ή δεν χρειάζεται να γίνει έλεγχος

και σου βεβαιώνουν πρόστιμο ηλεκτρονικά

βλέποντας ότι έχεις κάνει εκπρόθεσμα την αίτηση

 

το λέω γιατί

δεν έκανα αίτηση στις 27, πήγα στις 28 στην Εθνική και δεν δέχτηκαν να κάνω αίτηση

 

οπότε έκανα ψηφιακά viva wallet και freepos μετά τις 27 

 

σε ενδεχόμενο έλεγχο είμαι καλυμμένος? 

Link to comment
Share on other sites

είσαι καλυμένος

και

μην κάνεις το ίδιο ερώτημα σε δέκα μεριές

για το πρώτο σου έχω απαντήσει στις "ειδήσεις"

http://www.michanikos.gr/topic/50463-%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CF%83%CE%B9%CE%B5%CF%8D%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5-%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CF%8C%CF%86%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CE%B5-%CE%BD%CE%AD%CE%B5%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B3/page-3?do=findComment&comment=926147

Edited by imhotep
Link to comment
Share on other sites

Το μυστικό είναι να αποκτήσει ο Έλληνας φορολογική συνείδηση και για αυτό χρειάζονται να αλλάξουν πολλά και στην πολιτεία των Ελλήνων και στους πολίτες 

Τζορτζ το πρόβλημα είναι ότι το ελληνικό κράτος (κράτος.. λέμε τωρα) και όχι ο έλληνας δεν έχει φορολογική συνείδηση

είτε γενικά αφού δεν αποδίδει τους φόρους εκεί που πρέπει (δεν κάνει ανταπόδοση αλλά παρέχει μόνο έλλειψη στοιχειωδών υπηρεσιών)

είτε ειδικά όταν φορολογεί π.χ. τον ΕΕ στον οποίο δεν αναγνωρίζει προσωπικά έξοδα πάνω στο σύνολο του εισοδήματός του περιλαμβανομένων των προσωπικών εξόδων και ταυτόχρονα ξαναφορολογεί τα έξοδα του ΕΕ ως έσοδα κάποιου άλλου που τα είσέπραξε

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοειτε ότι δεν δέχθηκαν την αίτηση??? Πραγματικά δεν μπορω να το καταλάβω. Δηλαδή με αυτό το σκεπτικό δεν θα ξαναδωσουν απο δω και πέρα POS??!!!!!

Edited by jobous
Link to comment
Share on other sites

και μάλιστα τα ακριβή λόγια της κοπέλας (η διευθύντρια δυστυχώς έλειπε) ήταν:

"Έχουμε εντολή να μη δεχτούμε αιτήσεις σήμερα!" 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.