Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκατάσταση συστημάτων POS σε μηχανικούς


Recommended Posts

εξαιρετικά χρήσιμο, thanks george. Και μετά κάνουμε το σταυρό μας τα χρήματα να μπουν στο viva wallet μας και να μην πάνε σε κανένα λογαριασμό στο Πουέρτο Ρίκο  :smile:  :smile:  :smile:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελα βρε ...μπαινουν κανονικα...το θεμα με την viva ειναι το ποσο θα κρατησει σταθερες τις χρεώσεις. Δεν ειναι οπωα οι τραπεζες που είναι πιο σταθερες.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλά αν τις αλλάξει, θα φάει άκυρο. Αν είναι να πληρώνουμε με το μήνα τη viva, ας πληρώνουμε καμιά τράπεζα να είμαστε και πιο αξιόπιστοι

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα...το προβλημα βασικα πιστευω θα ειναι (αν τυχει πελατης) να πεισθεί οτι τα στοιχεία της καρτας του θα περασθουν μεσω inteenet και οτι αυτο θα ειναι ασφαλες.

Αυτο πιστευω εγω ως πιθανοτερο προβλημα...

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σαν πελάτη κι εμένα θα με ξενέρωνε κάτι διαφορετικό από αυτό που πλέον συνηθίσαμε. Και δεδομένου ότι τα κριτήρια επιλογής έχουν πια γίνει γνωστά στο κοινό, δεν είναι και ό,τι καλύτερο για την εικόνα της επιχείρησης.

Link to comment
Share on other sites

μπορείς πολύ εύκολα με το κινητό

Συμφωνώ απόλυτα. Μόνο που με την ειδοποίηση, μπορεί να αντιμετωπίσει κανείς φαινόμενα τύπου "δεν μου ήρθε κανένα link", "δεν ξέρω από email", "θα το κάνω, προχώρα εσύ τη δουλειά παράλληλα" κ.λπ. Για αυτό και μόνο το λόγο, θα προτιμούσα να κλείσει με τον τρόπο που πρότεινα και παραπάνω, την πληρωμή. Κατά τα άλλα ναι, σαφώς και είναι πιο βολική η λύση που προτείνεις.

Edited by Directionless
Link to comment
Share on other sites

Η πλειοψηφία του κόσμου πλέον κάνει καθημερινά ηλεκτρονικές αγορές πάσης φύσης ανά τον κόσμο, πολλές φορές σε παντελώς άγνωστες κατευθύνσεις και σε αμφιβόλου αξιοπιστίας ηλεκτρονικά καταστήματα.

Αφού εκεί δεν έχει πρόβλημα να πληκτρολογήσει τα στοιχεία της κάρτας του και να μην έχει την παραμικρή ιδέα σε ποιανού μάτια θα εκτεθούνε..., γιατί να έχει σ' εμάς που στο κάτω-κάτω υπάρχει προσωπική επαφή και θα είναι και παρουσία του;

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν θα κριθώ σοβαρός από τους πελάτες μου αν αντί για ένα μηχάνημα για κάρτες αρχίσω όλα αυτά τα κόλπα (που δεν έχω καταλάβει κιόλας ) με τα freepos και από ότι έχω καταλάβει θα πρέπει να μου δώσει τον πιν του σε κινητό ή υπολογιστή Καλώς ή κακώς πλεον οδηγούμαστε όλο και περισσότερο σε αυτήν την μορφή χρήματος και συναλλαγών , επομένως θα πρέπει να είμαστε και αξιόπιστοι και λειτουργικοί στο τομέα αυτό Αν και είμαι επιφυλακτικός ακόμα με την χρήση του POS αν τελικά θα έχει θετικά η χρήση του , εν τούτοις θα το δοκιμάσω ακόμα και για να διαπιστώσω και τις χρεώσεις πόσο επιβάρυνση θα μου επιφέρουν και αν θα είναι τελικά ανταποδοτική η χρήση του  (αφού οι τράπεζες σίγουρα θα βγουν πάλι κερδισμένες ) 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Χρηση πλαστικου χρηματος=πολιτισμος (οπως ειπε μια φιλη)

 

Λονδινο: Ανεπαφη χρηση καρτας για ολα τα ΜΜΜ = Πολιτισμος.

 

Σημερα στα Χανια σε Δημοτικο Παρκινκ: Δεν ειχα ψιλα να βαλω στο μηχανημα, εφαγα προστιμο 20Ε.....

 

ΥΓ. Τα υπολοιπα περι διαβολου και big brother τα ακουω βερεσε.

 

ΥΓ2. Ολα τα παραπανω, ισχυουν για σοβαρα κρατη που δεν εχουν φορολογια+ασφαλιστικες εισφορες >65% του φορολογητεου εισοδηματος.....

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.