Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση Ενεργειακών Επιθεωρητών


nik

Recommended Posts

Συνάδελφοι, μια ερώτηση... Επειδή ποτέ δεν έφτασα στη φάση που «με καλούσαν μέσω ηλ. ταχυδρομείου» να ανεβάσω κάπου τις αποδείξεις που μου είχαν κόψει στο ΚΕΚ, εσείς πότε περίπου το κάνατε αυτό; Γιατί τα υπόλοιπα τα έστειλα κανονικά κι από τους πρώτους αλλά ούτε σε καμιά λίστα είμαι ούτε δεκαράκι δεν έχω πάρει μέχρι στιγμής... Και ανησυχώ λίγο.

 

Για όσους τα πήραν, καλοφάγωτα! Αν και υποψιάζομαι ότι για πολλούς θα πάνε στο πηγ... εεε, στο ΤΣΜΕΔΕ ήθελα να πω.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, εμένα δεν μου έχουν μπει ακόμα, παρόλο που είμαι κανονικά στις λίστες (συγκεκριμένα στην 2η). Να ανησυχύσω? Εκτός από τις 30/9 που απ ότι κατάλαβα μπήκαν μαζικά σε κάποιους, υπάρχουν άλλοι που τους μπηκαν τις επόμενες μέρες έως και σημερα?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, εμένα δεν μου έχουν μπει ακόμα, παρόλο που είμαι κανονικά στις λίστες (συγκεκριμένα στην 2η). Να ανησυχύσω? Εκτός από τις 30/9 που απ ότι κατάλαβα μπήκαν μαζικά σε κάποιους, υπάρχουν άλλοι που τους μπηκαν τις επόμενες μέρες έως και σημερα?

Ναι συνάδελφε. Σε μένα μπήκαν χθες ή προχθές. Θεσσαλονίκη είμαι.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στη λίστα και τα έχω όλα ανεβασμένα στο building cert. Δεν τα είχα στείλει όμως και ταχυδρομικά όπως έγραφε το παράρτημα ΙΙ, καθώς δεν είχα δώσει εξετάσεις.

Υπάρχει περίπτωση να μου τα δώσουν ή το χάσαμε το τραίνο???

Edited by vovos
Link to comment
Share on other sites

Όσοι δε τα στείλαμε ταχυδρομικά, δεν έχουμε πάρει αρ. πρωτοκόλλου και το χάσαμε το τρένο.

Το επιβεβαίωσα με το Υπουργείο.

Link to comment
Share on other sites

Eγω για να γινω κακος...

Οταν το κουβεντιαζαμε πριν 2-3 χρονια καποιοι ελεγαν "εγω δε στελνω τιποτα, σιγα μην παρουμε λεφτα".

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Eγω για να γινω κακος...

Οταν το κουβεντιαζαμε πριν 2-3 χρονια καποιοι ελεγαν "εγω δε στελνω τιποτα, σιγα μην παρουμε λεφτα".

 

Όσοι δε τα στείλαμε ταχυδρομικά, δεν έχουμε πάρει αρ. πρωτοκόλλου και το χάσαμε το τρένο.

Το επιβεβαίωσα με το Υπουργείο.

Κι εγώ μίλησα σήμερα το πρωί. 

Σωστά ήταν λαθος μου που περίμενα να δω τι θα γίνει με τις εξετάσεις και δεν έστειλα τα πρωτότυπα που τα είχα ήδη στείλει ηλεκτρονικά.....

Μετά τον αχταρμά που έκαναν και τα σενάρια επιστροφης των χρημάτων λόγω εξετάσεων, θα έπρεπε να είναι πιο ελαστικοι ή να ενημερώνουν. 

Δεν γίνεται να το δικαιούσαι και να μην το θές. Ποιανού του χαρίζουν 400 ευρώ και δεν τα θέλει?

Ή αυτοι που έστειλαν τα δικαιολογητικά χωρίς να έχουν δώσει τις εξετάσεις ήταν πιο έξυπνοι τελικά?

Anyway.... 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Όσοι μιλήσατε με το Υπουργείο, σας είπαν αν θα υπάρξει άλλο τρένο; Άλλο παράθυρο για να στείλει κανείς τα πρωτότυπα; Εάν πάρουμε πολλοί τηλέφωνο, υπάρχει περίπτωση να ανοίξει κάτι; 

Link to comment
Share on other sites

ναι ξεκινα να παιρνεις τηλ ... ετσι επερναν και οι δικαστικοι και δικαιωθηκαν ..... εγω δεν ημουν σε καμια λιστα και αντι να μου μπουν μου βγηκαν οποτε καλυ τυχη ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ομοίως και σε εμένα όπως στον panos-vicious

 

Απορία: Θα πρέπει να εκδώσουμε παραστατικό  για αυτό το ποσό? Αν ναι, σε ποιον?

Συναδελφοι καλησπερα. Θα ηθελα κ εγω να ρωτησω κατι αναλογο. Σε μια συζητηση που ειχα με το λογιστη μου, τυχαια του ανεφερα για τα χρηματα που μας επεστεψαν. Τοτε θυμηθηκε κ μου ανεφερε την περιπτωση ενος πελατη του που ειχε παρει μια επιδοτηση καποια στιγμη κ οταν εφθασε η ωρα των δηλωσεων εκεινου του ετους στο taxis του η επιδοτηση αυτη φανηκε σαν μισθωτη υπηρεσια. Το αποτελεσμα ηταν ο πελατης να τρεχει κ να μην φθανει να βγαλει ακρη (με την αντιστοιχη υπηρεσια- τομεα υπουργειου η οτι αλλο ηταν...δε θυμοταν ακριβως ο λογιστης) και αυτο γιατι ο πελατης με αυτο το ´´εσοδο´´ εχανε το δικαιωμα να φορολογηθει με την κλιμακα του μισθωτου!
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.