Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση Ενεργειακών Επιθεωρητών


nik

Recommended Posts

Ομοίως και σε εμένα όπως στον panos-vicious

 

Απορία: Θα πρέπει να εκδώσουμε παραστατικό  για αυτό το ποσό? Αν ναι, σε ποιον?

Edited by nikmmech
Link to comment
Share on other sites

Ενίσχυση είναι τι παραστατικό.. τα θέλει ο πωπός σας μου φαίνεται. Άντε καλοφάγωτα από όλους μας

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως δεν μπήκαν.

 

Θυμήστε μου λίγο, το τιμολόγιο που μας έκοβαν από τα ΚΕΚ το ανεβάζαμε μαζί με τα δικαιολογητικά (εκκαθαριστικό, αδ. ασκησεως επαγγελματος, υπ. δηλώσεις de minimis κλπ); 

 

Γιατί στο buildingcert.gr δε το βλέπω στα δικαιολογητικά που είχα ανεβάσει, αλλά στον φάκελο του αρχείου μου το έχω σκαναρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως δεν μπήκαν.

 

Θυμήστε μου λίγο, το τιμολόγιο που μας έκοβαν από τα ΚΕΚ το ανεβάζαμε μαζί με τα δικαιολογητικά (εκκαθαριστικό, αδ. ασκησεως επαγγελματος, υπ. δηλώσεις de minimis κλπ); 

ΝΑΙ το τιμολόγιο που μας έκοβαν από τα ΚΕΚ το ανεβάζαμε αλλά όχι μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά.

 

Γιατί στο buildingcert.gr δε το βλέπω στα δικαιολογητικά που είχα ανεβάσει, αλλά στον φάκελο του αρχείου μου το έχω σκαναρισμένο.

Το ίδιο και εγώ αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ πως ακριβώς είχε γίνει η όλη διαδικασία.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως δεν θυμάμαι αν και πως ακριβώς είχα στείλει σκαναρισμένο το τιμολόγιο ή απλώς είχα συμπληρώσει κάπου τα στοιχεία του, αλλά βλέπω ότι στην τροποποιητική ΚΥΑ (με Α.Π. 13/12-01/17373/1239/20.09.2013), στη σελ. 22, γράφει κάπου στην παρ. "4.4 Κατάταξη – Τελικός Πίνακας δικαιούχων":

<<[...] Στη συνέχεια ο Ε.Φ.Δ. ελέγχει τον Πίνακα των δυνητικά δικαιούχων και δημιουργεί τον Πίνακα των τελικών δικαιούχων της ενίσχυσης, τους οποίους καλεί να επισκεφτούν την ηλεκτρονική πλατφόρμα και να εισάγουν τα στοιχεία κόστους της κατάρτισης τους (συνολικό κόστος, φορολογικό στοιχείο πληρωμής) [...]>>.

 

Στην αρχική ΚΥΑ, έλεγε ότι:

<<Στην τελική φάση του Προγράμματος και πριν την καταβολή της ενίσχυσης στους τελικούς δικαιούχους, ο Ε.Φ.Δ. τους καλεί (μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου) να επισκεφτούν την ηλεκτρονική πλατφόρμα και να εισάγουν τα στοιχεία κόστους της κατάρτισης τους (συνολικό κόστος, απόδειξη λιανικής)>>.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως δεν μπήκαν.

 

Θυμήστε μου λίγο, το τιμολόγιο που μας έκοβαν από τα ΚΕΚ το ανεβάζαμε μαζί με τα δικαιολογητικά (εκκαθαριστικό, αδ. ασκησεως επαγγελματος, υπ. δηλώσεις de minimis κλπ); 

 

Γιατί στο buildingcert.gr δε το βλέπω στα δικαιολογητικά που είχα ανεβάσει, αλλά στον φάκελο του αρχείου μου το έχω σκαναρισμένο.

 

Εγώ στα δικαιολογητικά που χω βάλει μέσα (πήρα έγκριση και μου έβαλαν την ενίσχυση) είναι:

1. Εκκαθαριστικό

2. Υπεύθυνη Δήλωση

3. Δήλωση DeMinimis

4. Απόδειξη εξόφλησης απο ΚΕΚ

5. Πτύχιο (της Πολυτεχνικής Σχολής)

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως μπήκαν και σε μένα στις 30/9

Είχα δώσει έναν παλιό λογαριασμό που δεν τον χρησιμοποιώ πολύ πλέον.

Σαν δώρο εξ' ουρανού μου ήρθαν.

 

Θα το κάψω σήμερα, μέχρι και στον κρεοπώλη θα πάω! :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.