Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενεργειακοί επιθεωρητές: σε ισχύ οι αλλαγές - όλες οι λεπτομέρειες


Engineer

Recommended Posts

Το 20% αναφέρεται προφανώς στο 30 (δηλαδή 6). Δεν μπορεί να είναι διαφορετικά γιατί ενώ  θα γινόταν Β τάξης όποιος έχει 30 επιθεωρήσεις με 6 τριτογενούς >15 KW,  δεν θα γινόταν κάποιος που έχει 500 επιθεωρήσεις με 99 τριτογενούς >15KW.

 

Γ τάξης δεν γίνεσαι αν δεν κάνεις τουλάχιστον 10 επιθεωρήσεις Β τάξης (>250 τ.μ.).

 

Αν συνολικά έχεις πάνω από 30 επιθεωρήσεις εκ των οποίων οι 6 είναι σε τριτογενή >15 KW, θα έπρεπε να είσαι Β τάξης.  

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπαν ότι στο σύνολο πρέπει να είναι το 20% και όχι στις 30... Αν λοιπόν έχεις πχ 60 και 6 σε τριτογενή >15kw μόνο, πας Α!! Για να πας Β πρέπει πχ να αντισταθμισεις να βρεις δηλαδή μόνο τριτογενή για να καλύψεις την ψαλίδα. Όσο κανεις κατοικίες τόσο απέχεις από τον στόχο!! Θα στείλω και email αλλα δεν το βλέπω...

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις 60 και 6 σε τριτογενή >15KW έχεις ήδη 30 και 6.

 

Δηλαδή αν έχω 30 και 6 σε τριτογενή >15KW, είμαι Β, ενώ αν έχω 100 και 19 σε τριτογενή >15 KW δεν είμαι;

 

Το ποσοστό παίζει τον πρωτεύοντα ρόλο ή ο αριθμός των επιθεωρήσεων που έχεις κάνει;

 

Είναι δύσκολο  να βρεις 20% επιθεωρήσεις τριτογενούς > 15 KW.

Edited by nick_61
Link to comment
Share on other sites

Στο ξαναλέω με πάνω από 200 επιθεωρήσεις με βάλανε Α γιατί όπως μου είπαν δεν έχω καλύψει το 20% αυτών και όχι ότι δεν έχω κάνει λιγότερα από 6 (έχω πολύ περισσότερα)... Το ποσοστό όπως μου είπαν από ΕΥΕΠΕΝ παίζει το ρόλο της κατάταξης!! Σε δεύτερο χρόνο θα στείλω και email να το έχω και επίσημα σαν απάντηση

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο περιορισμός στα κτίρια αφορά μόνο τα τμ έτσι; Δηλαδή ο Ά Τάξης μπορεί επιθεωρήσει μέχρι 250τμ αλλά τα συστήματα του κτιρίου μπορούν να είναι και 1000kw , σωστά; 

Link to comment
Share on other sites

Ο περιορισμός στα κτίρια αφορά μόνο τα τμ έτσι; Δηλαδή ο Ά Τάξης μπορεί επιθεωρήσει μέχρι 250τμ αλλά τα συστήματα του κτιρίου μπορούν να είναι και 1000kw , σωστά; 

 

 

ισχύει αυτό τελικά? 

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό θέλουν ρε παιδιά να κάνουν την αναγγελία; ;Τους έχω στείλει τα δικαιολογητικα εδώ και 2 εβδομάδες και ακόμα υπό εξέταση μου βγάζει το buildingcert. Πολύ δουλειά έχουν οι άνθρωποι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.