Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αγορά Αυτοκινήτου


Mitsos Ribopaido

Recommended Posts

Έτσι όπως σε ακούω μάλλον θα είσαι δυσαρεστημένος αν δεν το αγοράσεις και πάρεις οποιοδήποτε άλλο.☺

Οχι , απλά είναι όπως το alto που πήρε ο αδερφός μου το 2008 και τον βόλεψε , έχω το ίδιο ένστικτο..

Αλλα έκανα το ποστ να ακούσω γνώμες.. λεω αύριο να πάω να δω το i20

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ενα ευχάριστο θέμα συζήτησης! :smile:

 

Παρακαλώ πολύ, όταν τελειώσετε με τον συνάδελφο, να αναλάβετε και την δικιά μου περίπτωση... σε 3 μήνες πρώτα ο θεός θα έχουμε άφιξη μπομπιρίνας, οπότε βρίσκομαι σε φάση brainstorming για την αγορά αυτοκινήτου που να χωράει τα πάντα :smile:

 

NISSAN qashqai

Link to comment
Share on other sites

Ως κάτοχος yaris μοντέλο 2000 (νομίζω το πρώτο yaris που βγήκε), θεωρώ οτι δεν υπάρχει 

θέμα σύγκρισης καν. Το yaris, αν και ακριβότερο, είναι ανώτερο απο τα τρία που αναφέρεις στο πρώτο 

post. Αυτό το καταλαβαίνω καθε φορά που συναντάω μοντέλα αλλων εταιριών αντιστοιχης χρονολογίας με

το δικό μου..... 

Link to comment
Share on other sites

Αφού το είχες αποφασίσει το τουότα από την αρχή γιατί μας βάζεις να λέμε ? ...

 

Αντε να μας πει ο άλλος που γίνεται πατέρας τι θέλει . Βασικά μπάτζετ , καύσιμο , αισθητική , σχολή....

Link to comment
Share on other sites

Ως κάτοχος yaris μοντέλο 2000 (νομίζω το πρώτο yaris που βγήκε), θεωρώ οτι δεν υπάρχει 

θέμα σύγκρισης καν. Το yaris, αν και ακριβότερο, είναι ανώτερο απο τα τρία που αναφέρεις στο πρώτο 

post. Αυτό το καταλαβαίνω καθε φορά που συναντάω μοντέλα αλλων εταιριών αντιστοιχης χρονολογίας με

το δικό μου..... 

Έτσι φαίνεται , αλλα δεν θα έλεγα όχι σε μια φθηνότερη και αξιόλογη επιλογή

 

Αφού το είχες αποφασίσει το τουότα από την αρχή γιατί μας βάζεις να λέμε ? ...

 

Αντε να μας πει ο άλλος που γίνεται πατέρας τι θέλει . Βασικά μπάτζετ , καύσιμο , αισθητική , σχολή....

Δεν έχω επιλέξει φίλε bas , πώς σου ρθε αυτό.. Γιαυτό δοκιμάζω γενικά πραγματα..αυριο πάω να δω το i20..αν έχεις γνώμη πες

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω επιλέξει φίλε bas , πώς σου ρθε αυτό.. Γιαυτό δοκιμάζω γενικά πραγματα..αυριο πάω να δω το i20..αν έχεις γνώμη πες

Έχω μια άποψη για το i20 μιας και το οδηγώ από τον Αύγουστο σαν εταιρικό και όχι μόνο αλλα και το χρησιμοποιώ και για τις μετακινήσεις μου (όταν δεν θέλω να ξελαμπικαρω με το gti :))

Καταρχήν με γύρω στα 120 χλμ καθημερινά για τη δουλειά μόνο βγαίνοντας εθνική με 130-140 χλμ/ώρα, γράφω κατανάλωση 5μαξ. Σε πιο χαλαρούς ρυθμούς χτυπάω 3.8μαξ diesel μια χαρά. Από γκάζι παρόλο που είναι 1200ρι πάει αρκετά καλά άσχετα αν σε διαφορά αφιερώματα το βγάζουν αργό. Σε εθνική χτύπησα και 180 γενικά τα 150 τα έχει άνετα και απροβλημάτιστα. Ρεπριζ σε ανεκτά επίπεδα. Χώροι αρκετά καλοί θα μείνεις ικανοποιημένος για την κατηγορία του. Σέρβις ανταλλακτικά αρκετά φθηνά. Ποιότητα κύλισης σε πολύ καλά επίπεδα..

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια άποψη για το i20 μιας και το οδηγώ από τον Αύγουστο σαν εταιρικό και όχι μόνο αλλα και το χρησιμοποιώ και για τις μετακινήσεις μου (όταν δεν θέλω να ξελαμπικαρω με το gti :))

Καταρχήν με γύρω στα 120 χλμ καθημερινά για τη δουλειά μόνο βγαίνοντας εθνική με 130-140 χλμ/ώρα, γράφω κατανάλωση 5μαξ. Σε πιο χαλαρούς ρυθμούς χτυπάω 3.8μαξ diesel μια χαρά. Από γκάζι παρόλο που είναι 1200ρι πάει αρκετά καλά άσχετα αν σε διαφορά αφιερώματα το βγάζουν αργό. Σε εθνική χτύπησα και 180 γενικά τα 150 τα έχει άνετα και απροβλημάτιστα. Ρεπριζ σε ανεκτά επίπεδα. Χώροι αρκετά καλοί θα μείνεις ικανοποιημένος για την κατηγορία του. Σέρβις ανταλλακτικά αρκετά φθηνά. Ποιότητα κύλισης σε πολύ καλά επίπεδα..

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Thanx ikareee ! πάω τώρα στον κόμβο στην καβάλας να δώ τα κόλπα.. Αν και έχω τον μητρόπουλο στο ίλιον διπλα σπίτι αλλα ειναι τραγικοί οι τύποι.

Link to comment
Share on other sites

Δες και το Renault Captur. Είναι λίγο πιο μεγάλο νομίζω αλλά παίζει στο budget σου έχω την εντύπωση.

Σωστός..Πάω τώρα να το δώ , είμαι κοντα στην  ρενω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.