Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αγορά Αυτοκινήτου


Mitsos Ribopaido

Recommended Posts

Όχι ρε Μήτσο.

Καθόλου ειρωνικά.

Και εγώ μέχρι να αποφασίσω έκανα ένα σωρό test drive και βόλτες σε εκθέσεις.

Και το λέω από την άποψη αν δεν είσαι πορωμένος και ψαγμένος πάρα πολύ ( να πεις δηλαδή είμαι Hondoφιλος, Golfακιας, λάτρης των ιταλικών κλπ)ώστε να πας δαγκωτός κάπου λογικό είναι να επιρεάζεσαι από αυτό που θα δεις, από την οδηγική συμπεριφορά και από την τιμή που θα σου πουν

Σόρρυ stet όπως το διάβασα υπήρχε μια παρεξήγηση , ξέρεις ο γραπτός λόγος..Έχεις απολύτο δίκιο

Εντωμεταξεί με πήρανε για test τώρα για το raptur να πάω στις 5 αν θέλω...Ε ρε κυνηγάνε τον πελάτη όπως μπορούνε..

Σήμερα πάντως θα διαλέξω.. Ανάμεσα στα 2 αυτά λέω μην παιδεύω άλλο το θέμα..

Λέω να τρίξω λίγο τα δόντια στην τογιοτα να δω αν μπορεί να γίνει κάτι με την παράδοση γιατι υπάρχιε τώρα οικογενειακό πρόβλημα και θα πρέπει να μοιράζομαι το αμάξι με τον αδερφό μου

Edited by Mitsos Ribopaido
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε Μήτσο.

Καθόλου ειρωνικά.

Και εγώ μέχρι να αποφασίσω έκανα ένα σωρό test drive και βόλτες σε εκθέσεις.

Και το λέω από την άποψη αν δεν είσαι πορωμένος και ψαγμένος πάρα πολύ ( να πεις δηλαδή είμαι Hondoφιλος, Golfακιας, λάτρης των ιταλικών κλπ)ώστε να πας δαγκωτός κάπου λογικό είναι να επιρεάζεσαι από αυτό που θα δεις, από την οδηγική συμπεριφορά και από την τιμή που θα σου πουν

 

Όπως εγώ είμαι δηλωμένος Ιταλόφιλος ας πούμε  :smile:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα 90 άλογα ή έχουν φέρει και την έκδοση με τα 110?

Μια που κοιτάς και αυτό δες και το Nissan pulsar. Αν θυμάμαι καλά φοράνε τον ίδιο κινητήρα.

Γενικά είναι μια δύσκολη επένδυση αν δεν είσαι κατασταλαγμένος και ιδιαίτερα αν είναι η πρώτη φορά που αγοράζεις καινούργιο αυτοκίνητο.

Για εμένα πέρα από το οικονομικό έπαιξε ρόλο η αξιοπιστία (αν και τώρα πλέον όλα είναι πολύ καλά απλώς κάποιες εταιρείες είναι πολύ μπροστά), να υπάρχουν ανταλλακτικά διαθέσιμα και όχι πανάκριβα, προσφορές/πακέτα χρηματοδότησης/service και να σου αρέσει.

Και ότι αγοράσεις εννοείται test drive πρώτα και ψαχούλεψέ το. Ακόμα και στα software:) 

Πχ θυμάμαι το Mokka που έκανα Test drive πολύ θόρυβο. Το απέρριψα

Link to comment
Share on other sites

Με νισσαν γενικά δεν είχα διάθεση να ασχοληθώ..Το ρενω ενω δεν το είχα σε εκτίμηση, μόλις είδαμε το captur μας ενδιέφερε πολύ.. Τώρα το απόγευμα θα το ψαχουλέψω και θα έχω μια πλήρη εικόνα.

Καινούργιο αμάξι έχω πάρει.. το suzukaki το alto το 2009 , αλλα το βούτηξε ο αδερφός , έβαλε και lpg και δεν τον νοιάζει τπτ,.,.Απλα τον τρακάρανε τώρα , ευτυχώς όχι πολύ αλλα θα το βάψει κιόλας οπότε θα το στερηθεί μερικές μέρες.. Γιαυτό θα μοιραζόμαστε το μεγάλο..

Αλλα και αυτοί στην toyota..20 μέρες σχεδόν παράδοση? Εεε με πεθάνατε ρε παιδιά..

Πάντως να πώ ενα ευχαριστώ σε όλους που ασχοληθήκατε με το θέμα μου παρόλα τα προβλήματα και τις έννοιες σας...Ελπίζω το θέμα να μέινει για καιρό και να μιλάμε για αμάξια και πολλά άλλα.

:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στον λαό του φόρουμ.. Πήγα είδα και μερικά άλλα αυτοκίνητα αλλα δεν μου ταίριαξε κανένα..

Οπότε έκλεισα το yaris στα 16500 , εγκρίθηκε και το δανειο για τα 7500 και συμφωνήσαμε με τον υπευθυνο έως τις 28 να το έχω στα χέρια μου... Ελπίζω δηλαδή

Αντε να πέρνουν σειρά και άλλοι!

 

Didonis βολτα περιστέρι να κανονίσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστωωω πολύ!

 

 

ok

 

και καλά ταξίδια να έχεις με το αμάξι το νέο.... 

Ευχαριστώ πολύ. Την βόλτα εε! :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.