Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τα παραρτήματα και οδηγίες συμπλήρωσης αίτησης για το νέο «Εξοικονομώ»


Engineer

Recommended Posts

Μπορεί να ενταχτεί ακίνητο που είχε μπει στο 1ο εξ' οικονομώ, αλλά πλέον ανήκει σε άλλον ιδιοκτήτη?

 

 

Επίσης θα ήταν συνετό, το σύστημα να ανοίξει διαφορετική ημέρα ανά περιφέρεια για να αποφευχθεί η υπερφόρτωση της πλατφόρμας...

Το σκέφτηκε κανείς αυτό άραγε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 Eυχαριστώ για τις απαντήσεις. Πάντως δεν έκανα παράπονο για την αμοιβή μηχανικού όσο για την ασαφή νομοθεσία, για το ότι μπορεί να μείνει ξεκρέμαστος ο πελάτης στο τέλος (δικιά μου σκέψη αυτή) χωρίς να φταίει βέβαια ο μηχανικός και στις προϋποθέσεις για τόσο μεγάλη ενεργειακή αναβάθμιση που πρέπει να επιτευχθεί στο τέλος που ίσως δεν το παρουσιάζουν και σωστά διάφορες ιστοσελίδες.

Στην ερτ άκουσα σήμερα μηνύματα μερικών τεχνιτών ότι δεν πληρώθηκαν από τον προηγούμενο κύκλο του προγράμματος ακόμα, καθώς το κράτος πληρώνει λέει τους προμηθευτές και όχι στο όνομα του ιδιοκτήτη!

 Το ενεργειακό πιστοποιητικό ίσως να είναι και χρήσιμο στο μέλλον για την ενοικίαση και πώληση διαμερισμάτων όπως κάποτε είχε προταθεί και αποσύρθηκε..

Edited by Homer
Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπερα παιδια,θα θελα να ρωτησω αν ξερει καποιος αν μπορω να αλλαξω την κεραμοσκεπη χωρις μονωση με πανελ πολυουρεθανης βαζοντας στην στο προγραμμα ως θερμομονωςη δωματος,με u=0,4 ;;

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε να ανακοινώσουν την ώρα που θα ανοίξει. 

Καλησπερα τελικα ανοιξε τ συστημα γιατι εγω δεν μπορω να μπω

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΤΥΠΟ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΩΝ

 

Στο έντυπο παρεμβάσεων αν δεν έχω προσφορές βάζω τις επιτρεπόμενες δαπάνες έτσι? Κανονικά απαιτείται να βάλω προσφορά? Απλώς συνήθως οι προσφορές, πχ στα κουφώματα έχουν διαφορετικές διαστάσεις από αυτές που έχω μετρήσει για το ΠΕΑ. Φαντάζομαι ότι ο πελάτης θα πάρει λεφτά βάσει των τιμολογίων που θα προσκομίσει έτσι?Αν τα τιμολόγια είναι διαφορετικά από το έντυπο υπάρχει θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.