Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Μήπως να ανεβάσετετ στα αρχεία συμβόλαιο, μεταγραφή και υπεύθυνη δήλωση κύριας χρήσης κατοικίας? Μήπως με αυτόν τον τρόπο παρακάπτει το πρόβλημα? Μήπως αυτό έκανε ο tolis79 (χωρίς να του το ζητήει το σύστημα) και έτσι προχώρησε? Μήπως δλδ το σύστημα αναγνωρίζει τα αρχεία και προχωραέι? Είναι τρελό bug αλλά μπορέι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μήπως να ανεβάσετετ στα αρχεία συμβόλαιο, μεταγραφή και υπεύθυνη δήλωση κύριας χρήσης κατοικίας? Μήπως με αυτόν τον τρόπο παρακάπτει το πρόβλημα? Μήπως αυτό έκανε ο tolis79 (χωρίς να του το ζητήει το σύστημα) και έτσι προχώρησε? Μήπως δλδ το σύστημα αναγνωρίζει τα αρχεία και προχωραέι? Είναι τρελό bug αλλά μπορέι...

Το σκέφτηκα και εγώ! Μόλις ανοίξει θα κάνω μια προσπάθεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ανεβάσετετ στα αρχεία συμβόλαιο, μεταγραφή και υπεύθυνη δήλωση κύριας χρήσης κατοικίας? Μήπως με αυτόν τον τρόπο παρακάπτει το πρόβλημα? Μήπως αυτό έκανε ο tolis79 (χωρίς να του το ζητήει το σύστημα) και έτσι προχώρησε? Μήπως δλδ το σύστημα αναγνωρίζει τα αρχεία και προχωραέι? Είναι τρελό bug αλλά μπορέι...

Δεν προχωράει. Εχω είχα 2 νεοαποκτιθέντα. Το ένα επειδή ηταν γονικη παροχή και το δηλωνε ο γιος και τωρινος ιδιοκτητης στο ε1 κυρια κατοικια με δωρεαν παραχωρηση την προχωραει. Το αλλο δεν προχωραει με τιποτα. Τα δικαιολογητικά αυτά στα ζητάει στο βήμα 3.
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Εχει πρόβλημα. Και σε αυτο...

Και τι κανετε? Περιμενουν οι πελατες να λυθει και να χασουν τη σειρά?

Εγώ έστειλα χωρις να βαλω συμβουλο με την ελπίδα να μπορείς να το αλλάξεις μετά αλλά απο οτι φαίνεται είναι κλειδωμένο μετά την οριστική. Αν δεν αλλάζει την φάγαμε. Με παρηγορεί οτι ήταν λίγες και παίξαμε και χάσαμε. Ελπίζω μέχρι την δευτέρα που ανοίγει η δυτ μακεδονία που έχω τις πολλές αιτήσεις να έχει διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν προχωράει. Εχω είχα 2 νεοαποκτιθέντα. Το ένα επειδή ηταν γονικη παροχή και το δηλωνε ο γιος και τωρινος ιδιοκτητης στο ε1 κυρια κατοικια με δωρεαν παραχωρηση την προχωραει. Το αλλο δεν προχωραει με τιποτα. Τα δικαιολογητικά αυτά στα ζητάει στο βήμα 3.

Γιώργο ανέβασέ τα μόνος σου στο βήμα 2 για δοκιμή...εκέι που ανεβάζεις ΔΕΗ και άδεια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω και εγω.Σε περίπτωση πατέρα επικαρπωτή και κόρης με ψιλή κυριότητα ο πατέρας κάνει την αίτηση.Φτάνω στο σημείο που δηλώνω ποιος έχει το διαμέρισμα κύρια κατοικία και σταματάω.Στο Ε1 του πατέρα φαίνεται το διαμέρισμα ως πρωτη δευτερεύουσα κατοικία και στην κόρη πάλι το ίδιο...τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση...πως θα ξεπεράσω το σημείο με την κύρια κατοικία?

 

ΥΓ. Για το λανθασμένο εμαιλ δεν έχω απάντηση.

Edited by ΜΑΡΙΑ
Link to comment
Share on other sites

Και τι κανετε? Περιμενουν οι πελατες να λυθει και να χασουν τη σειρά?

Εγώ έστειλα χωρις να βαλω συμβουλο με την ελπίδα να μπορείς να το αλλάξεις μετά αλλά απο οτι φαίνεται είναι κλειδωμένο μετά την οριστική. Αν δεν αλλάζει την φάγαμε. Με παρηγορεί οτι ήταν λίγες και παίξαμε και χάσαμε. Ελπίζω μέχρι την δευτέρα που ανοίγει η δυτ μακεδονία που έχω τις πολλές αιτήσεις να έχει διορθωθεί.

Εγώ προσωπικά δήλωσα ένα συνάδελφο για να μπορέσω να συνεχίσω και να μην χάσουν τον αριθμό πρωτοκόλλου παύλα. :P Κάποιοι είπαν πως ίσως να πρέπει να συνδεθούμε με το ΑΦΜ του νομίμου εκπροσώπου αλλά ούτε και αυτό έχει λογική κατά τη γνώμη μου. Το ΑΦΜ του νομίμου εκπροσώπου και στη συνέχεια παραστατικό από το εταιρικό? Πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δήλωσα ένα συνάδελφο για να μπορέσω να συνεχίσω και να μην χάσουν τον αριθμό πρωτοκόλλου παύλα. [emoji14] Κάποιοι είπαν πως ίσως να πρέπει να συνδεθούμε με το ΑΦΜ του νομίμου εκπροσώπου αλλά ούτε και αυτό έχει λογική κατά τη γνώμη μου. Το ΑΦΜ του νομίμου εκπροσώπου και στη συνέχεια παραστατικό από το εταιρικό? Πρόβλημα!

Εχει μιλησει κανεις για το θεμα με κανενα τηλ υποστηριξης? Το ξερουν οτι ειναι προβλημα? Εγω οσες φορες δοκιμασα δεν μπορεσα να μιλησω...
Link to comment
Share on other sites

Εχει μιλησει κανεις για το θεμα με κανενα τηλ υποστηριξης? Το ξερουν οτι ειναι προβλημα? Εγω οσες φορες δοκιμασα δεν μπορεσα να μιλησω...

Μία από τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο ανέβασέ τα μόνος σου στο βήμα 2 για δοκιμή...εκέι που ανεβάζεις ΔΕΗ και άδεια

Στο στάδιο εκείνο μπορείς να ανεβάσεις μόνο 2 έγγραφα, τα οποία δεν τα ελέγχουν σε πρώτη φάση (και λευκές σελίδες να ήταν, θα περνούσε ο έλεγχος)

Πώς λοιπόν να ανεβάσω πχ την ΥΔ ιδιοκτήτη που λέει ότι θα το χρησιμοποιήσει τώρα σαν κύρια κατοικία; Αλλά και να το ανεβάσω, δεν θα το δει κανείς για να το ελέγξει!

 Η μόνη περίπτωση που μπορεί να προχωρήσει σε νεοαποκτηθέν είναι αν και πέρυσι ο σημερινός ιδιοκτήτης το δήλωνε σαν κύρια κατοικία, πχ πέρυσι ήταν του πατέρα του και φέτος το κληρονόμησε, αλλά κατοικούσε και πέρυσι σε αυτό. 

Μα καλά, είναι τόσο δύσκολο να φροντίσουν ώστε να κάποιος δηλώνει νεοαποκτηθέν, να μην γίνεται έλεγχος της κύριας κατοικίας του στο περσινό Ε1; Τόοοοοοσο δύσκολο πια!

Έχουμε μπλέξει με άχρηστους, αδιάφορους και αυτό που με θλίβει είναι ότι χάνουμε τις μέρες μας, την υπομονή μας και στο τέλος τέλος θα χάσουμε και την διεκδίκηση της θέσης, αφού θα καλυφθούν τα κονδύλια εως τότε!

Έχω ήδη μιλήσει με τη Γενική Γραμματεία του υπουργείου. Στο 2131513870 την Δευτέρα μου είπαν ότι το πρόβλημα λογικά θα έχει λυθεί την Τρίτη. Στο 2131513872 σήμερα, μου είπαν ότι "το πρόγραμμα δέχεται όσα έχουν δηλωθεί μέχρι το 2016" και τους απάντησα "διαβάστε τον οδηγό, σελίδα 36". Μου είπε ότι θα τον διαβάσει και θα με πάρει πίσω (έδωσα και τα στοιχεία μου) αλλά μάλλον δεν έχει μούτρα να μου πει πως ακόμη δεν τον διάβασε!

Θέλετε κι άλλα; Η υπομονή μου εξαντλείται, όπως και τα κονδύλια!!!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.