Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Καλησπέρα, στην ερώτηση αν έχει γίνει τακτοποίηση σε ακίνητο, εκ παραδρομής απάντησα όχι ενώ ισχύει το αντίθετο με πληρωμένο μάλιστα το πρόστιμο. Τι μπορω να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι,

 

περνάω τα πραστατικά (ολοκλήρωση διαδικασίας) και στα παραστατικά-λοιπά έξοδα δεν συμπληρώνονται αυτόματα τα καταβληθεντα ίδια κεφάλαια (πριν συμπληρωνόταν αυτόματα). Επίσης δεν με αφήνει να κάνω «Έλεγχος Επίτευξης Ενεργειακού Στόχου και πληρότητας στοιχείων. Γιατί???????????????

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, LeoNaXe said:

Σήμερα μόλις μου ήρθε αυτό το μαιλ και με ενημέρωσε ο μιχανικος ότι οι προκαταβολες έχουν γίνει κατάθεση. 

Σας ενημερώνουμε ότι δόθηκε εντολή στο χρηματοπιστωτικό οργανισμό για καταβολή των προκαταβολών στους αναδόχους / προμηθευτές που έχετε δηλώσει.open?upn=tmJ1nykfY9RE3MGm8k50ZO6qIdr5gbA

 

Μία ερώτηση να κάνω σχετικά με. Την πληρωμή του μηχανικού, είχα ρωτήσει τηλεφωνικά και μου είπαν ότι πληρώνω σε αυτούς τα πεα και σύμβουλο και αυτοί μοθ τα επιστρέφουν από το σύστημα. Έχω ήδη πληρώσει το πρώτο πεα και το σύμβουλο και έχω απόδειξη πληρωμής. Τα λεφτά πως τα παίρνω στην τελική; 

Σε ποια τράπεζα?

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ήρθε το email για το δικό μου σπίτι με δάνειο στη Eurobank. Με έναν από τους προμηθευτές μου που μίλησα δεν είχε δει λεφτά. Επίσης, πιστεύω πως από τη στιγμή που μπουν οι προκαταβολές, θα αρχίσουν να τρέχουν και οι δόσεις του δανείου και αυτή τη στιγμή στη σχετική καρτέλα του ebanking μου δεν βλέπω τίποτα (ούτε καν το δάνειο)

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, GriGaS said:

Και σε εμένα ήρθε το email για το δικό μου σπίτι με δάνειο στη Eurobank. Με έναν από τους προμηθευτές μου που μίλησα δεν είχε δει λεφτά. Επίσης, πιστεύω πως από τη στιγμή που μπουν οι προκαταβολές, θα αρχίσουν να τρέχουν και οι δόσεις του δανείου και αυτή τη στιγμή στη σχετική καρτέλα του ebanking μου δεν βλέπω τίποτα (ούτε καν το δάνειο)

Πότε σου ήρθε? Μ¨ηπως θέλουν κάποιες μέρες να εμφανιστεί στο ebanking

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν, john13552 said:

Πότε σου ήρθε? Μ¨ηπως θέλουν κάποιες μέρες να εμφανιστεί στο ebanking

Και σε εμένα eurobank ήρθε το μαιλ. Φαντάζονται αν έχουν άλλη τράπεζα θα κάνει μερικές ημέρες να εμφανιστούν τα λεφτά. 

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, LeoNaXe said:

Και σε εμένα eurobank ήρθε το μαιλ. Φαντάζονται αν έχουν άλλη τράπεζα θα κάνει μερικές ημέρες να εμφανιστούν τα λεφτά. 

Εγώ eurobank και ακόμα περιμένω, ελπίζω να σας ακολουθήσω. Βέβαια μέσα στο χειμώνα τι θερμοπροσόψεις και μονώσεις θα κάνω είναι άλλο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Παίδες, ο οδηγός λέει ότι η εκταμίευση των προκαταβολών θα γίνει σε μία εβδομάδα αφού δοθεί η εντολή! Σε δύο δικούς μου ωφελούμενους έχει γίνει όντως έτσι οπότε λίγη ακόμη υπομονή :) Σημασία έχει να δοθεί η εντολή διότι αυτό σημαίνει ότι και οι τράπεζες έχουν στη διάθεσή στους τα χρήματα που αντιστοιχούν στον ωφελούμενο. (Τράπεζα Πειραιώς και οι δύο)

Edited by Maria Electrical Engineer
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έγινε η εκταμίευση των προκαταβολών. Το περίεργο είναι ότι ενώ το δάνειό μου είναι 1150 ευρώ και η προκαταβολές 805 ευρώ, έγινε στο λογαριασμό του δανείου κατάθεση 805 ευρώ, η οποία έγινε αυτόματα μεταφορά κάπου αλλού (προφανώς στους προμηθευτές) και στη συνέχεια έγινε επιπλέον κατάθεση 100 ευρώ η οποία έμεινε μέσα στο λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.