Μετάβαση στο περιεχόμενο

δίπλωμα Τ.Ε -το είδαμε και αυτό


electrical_salonika

Recommended Posts

σε site τεχνολογικού ιδρύματος της χώρας τυχαία έπεσε ένα βιογραφικό σημείωμα επιστημονικού συνεργάτη εργαστηρίου του ιδρύματος που έγραφε τα εξής:

 

ΣΠΟΥ∆ΕΣ

1997-2003: ∆ίπλωμα Ηλεκτρολόγου Μηχανικού Τ.Ε., ΤΕΙ Κρήτης.

∆ιπλωματική εργασία με τίτλο και Θέμα: «............»

 

 

τα σχόλια δικά σας....

Link to comment
Share on other sites

electrical_salonika

 

Το θέμα σχετικά με ΑΤΕΙ έχει κλειδωθεί στο φόρουμ.

 

Πιστεύω ότι σύντομα θα γίνει το ίδιο και με το δικό σου...

 

Το δικό μου σχόλιο:ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ τί γράφει κ τί δηλώνει ο καθένας,όσον αφορά αυτό που βρήκες,κ θα προτιμούσα να μην είχες ποστάρει κάν...

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω που είναι το λάθος, εξαρτάται φυσικά..... άμα βγείτε έξω από την Ελλάδα, είτε είσαι από πολυτεχνείο ή α.τ.ε.ι θεωρούνται τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω που είναι το λάθος, εξαρτάται φυσικά..... άμα βγείτε έξω από την Ελλάδα, είτε είσαι από πολυτεχνείο ή α.τ.ε.ι θεωρούνται τα ίδια.

 

Στην Ελλάδα δεν είναι το ίδιο όμως.

Αν έγραφε δίπλωμα ηλεκτρολόγου μηχανικού θα είχε σκοπό την παραπλάνηση.Από τη στιγμή που μετά το δίπλωμα γράφει Τ.Ε. μάλλον το έγραψε από άγνοια.

Υπάρχουν διπλώματα και πτυχία και στα ωδεία και η διαφορά τους από όσο ξέρω είναι στην εξεταστέα ύλη.Συνήθως παίρνεις πρώτα το πτυχίο και μετά από κανένα 1-2 χρόνια δίνεις και για δίπλωμα.

Δε γνωρίζω την ακριβή διαφορά μεταξύ διπλώματος και πτυχίου απλά το μόνο που ξέρω είναι ότι στους διπλωματούχους μηχανικούς η εμπειρία μετράει από το χρόνο απόκτησης του διπλώματος.

Επίσης το μεταπτυχιακό και το διδακτορικό θεωρούνται διπλώματα.

Θα συμφωνήσω με τον Zavi ότι υπάρχουν σοβαρότερα θέματα να ασχοληθούμε αλλά διαφωνήσω για τα περί κλειδώματος γιατί γι'αυτό υπάρχουν οι moderator.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω δει μελέτη ηλεκτρολογικών σε 6οροφη οικοδομή υπογεγραμένη από αχτιτέκτονα και μελέτη αερίου για 200kw λέβητα από πολιτικό μηχανικό και όλα αυτά εγκεκριμένα από πολεοδομία.Το ότι λέει δίπλωμα αντί πτυχίου μας μάρανε?

Link to comment
Share on other sites

ο σκοπός του post απο τον electrica salonica είναι να ξεκινήσει πάλι άλλη μία διαφωνία μεταξύ τ.ε. και π.ε. κοινώς, να ξεκατινιαστούμε για ακόμη μία φορά. συμφωνώ με τον zavi 100%

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.