Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πιστοποιητικά ΔΕΗ


Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Εμένα που μου το υπογράφει Τ.Ε., χρειάζεται κάτι επιπλέον πέραν της σφραγίδας ; (εννοώ επικύρωση - γνήσιο υπογραφής - από το Σωματείο τους, επιπλέον αριθμός μητρώου από κάπου ; ). Η ερώτηση είναι προς τους Τ.Ε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 39
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι, απλά πηγαίνουν στο σωματείο τους και το σφραγίζει και το σωματείο (τώρα αν είναι σφραγίδα για το γνήσιο ή για κάτι άλλο αυτό δεν το γνωρίζω )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και στις 2 περιπτωσεις εαν αυτος που σφραγιζει ειναι διπλωματουχος η πτυχιουχος στην σφραγιδα αναγραφονται ο αριθμος αδειας απο νομαρχια και ο αριθμος μητρωου ΤΕΕ για τους διπλωματουχους και ΕΕΤΕΜ για τους πτυχιουχους .

Για μας τους μηχανικους ΤΕ χρειαζεται σφραγιδα απο ΕΕΤΕΜ που βεβαιωνει οτι εισαι μελος της και Πτυχιουχος ΜΗχανικος ΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, σχετικά με τη σφραγίδα δεν υπάρχει τέτοιο θέμα για τους Π.Ε. Τελικά, Π.Ε. μου το υπέγραψε, σφράγισε στο μονογραμμικό και την κάτοψη και απλά στην 1η σελίδα, συμπλήρωσε με το χέρι τα στοιχεία του (τον αριθμό αδείας από τη Νομαρχία, το "απεριόριστο" κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Το πολύ τυπικό είναι αυτό που λέει ο hektor, αλλά, όπως προείπα, εγώ σφραγγίζω

με τον αριθμό της άδειας του ΤΕΕ, μόνον, και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα, είμαι Μηχ/γος Μηχανικός Τ.Ε. και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να υπογράψω ένα πιστοποιητικό για τη ΔΕΗ σε ένα διαμέρισμα. Αν μπορώ τι ακριβώς πρέπει να σχεδιάσω στο έντυπο γιατί ζήτησαν απο τον ιδιοκτήτη σχέδιο της εγκατάστασης.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κ από μένα.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος που να μας εξασφαλίζει απέναντι στο νόμο σε περίπτωση ατυχήματος-δυστυχήματος σε εγκατάσταση πχ μιας κατοικίας μετά την έκδοση πιστοποιητικού.

Δηλαδή, δίνω ένα πιστοποιητικό κ μετά από εμένα μπαίνει στο σπίτι άλλος ηλεκτρολόγος κ προκαλείται ατύχημα.

Πως μπορώ να είμαι ήσυχος νομικά ότι δεν θα ¨τρέξουν¨ εμένα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.