Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πιστοποιητικά ΔΕΗ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 39
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν σε υποχρεώνει κανείς να τα βγάλεις μέσο προγράμματος PC.Eσυ μπορείς να τα βγάλεις ,άλλοι δεν μπορούν και άλλοι δεν γουστάρουν να έχουν καν PC και τα κάνουν χειρόγραφα.... :grin:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά και εγώ στο χέρι τα κάνω αν και μου παίρνει λίγο χρόνο παραπάνω αλλά τουλάχιστον έτσι τα έμαθα στην σχολή μου στην οποία όποιος σπουδαστής έφερνε τα σχεδία στο PC ο καθηγητής πολύ απλά δεν τα δεχόταν καν. Καλά και τα PC αλλά να εξασκούμε λίγο και το χέρι διότι αν χαλάσουν τότε πολύ απλά θα κοιτάμε μια μαύρη οθόνη, εκτός εάν έχουμε μια αποθήκη από αυτά....

@Panos2 Με την παλιά ΥΔΕ μπορούσες να το κανείς και χωρίς τεβε αλλά παράνομα διότι με τι χαρτιά θα έκοβες απόδειξη παροχής υπηρεσιών? Με την καινούργια ΥΔΕ αυτό (επιτέλους) δεν θα συμβαίνει ξανά διότι επάνω σε αυτήν συμπληρώνεις και τον αριθμό παραστατικού όπου εξέδωσες. Ελπίζω να σε κάλυψα τώρα :smile: .

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που διασφαλίζει τον κατασκευαστή και συντάκτη των απαραιτήτων εγγράφων είναι το να γνωρίζει πως πρέπει να κάνει την δουλειά του. Και όχι όπως διάβασα σε μερικά post για κάτι μπακαλίστικους ελέγχους και λιγότερα χρήματα. Οι κυρώσεις είναι βαριές. Υπάρχουν όλα γραμμένα στο πρότυπο HD384 και σε βιβλία. Ρίξτε μία ματιά στα παρακάτω.

http://www.sarrisg.gr/n/index.php?Biblia

http://www.sarrisg.gr/n/index.php?Enimerwsi_gia__to_ELOT_HD_384

Αυτά τα δύο τα έχω και γράφουν τα πάντα.

Αν τώρα θέλετε να πάρετε το πενιντάευρω με ένα σχεδιάκι και μετρήσεις που ποτέ δεν έγιναν, τι να σας πω ΕΤΣΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ καλύτερα να κάντε την δουλειά σωστά και κάντε τη δώρο να σας έχουν και υποχρέωση.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Παλαιότερα υπέγραφαν κανονικά πριν το Π.Δ 108 του 2013.Νομίζω ότι είχαν 50 KW φωτισμό και 75 KW για απλές ηλεκτρολογικες εγκαταστάσεις μέχρι ενός χρηματικού ποσού που είχαν σε δραχμές. Αν θυμάμαι καλά ήταν κοντά στο 1 εκατομμύριο δραχμές.

Link to comment
Share on other sites

Μείναν χωρίς δουλεία οι Πολιτικοί μου φαίνεται και είπαν να το ρίξουν στις ΥΔΕ :smile:

Σωστά πριν το ΠΔ 108 2013 μπορούσαν,τώρα όχι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.