Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ζητήματα που αφορούν προϋποθέσεις εισαγωγής


Recommended Posts

Ειπα και εγω...μηπως δεν καταλαβα καλά!!!

 

sundance

κανε καμμια βόλτα στα χωρια σου τωρα το 15αυγουστο που ειναι τοσο ομορφη περιοχή.

 

θα παω και στα ορεινα.καποια στιγμη.

 

εν αναμονει λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 764
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδία γεία σας!

 

Είμαι νεός σε αυτά, και έχω κάποια ερωτήματα. θα χαιρόμουν πολύ αν μπορούσε κανείς να με βοηθούσε.

 

Μιλάω πάντα για το "Ενίσχυση Επιστημόνων Ελεύθερων Επαγγελματιών".

 

1.

...η ενίσχυση περιορίζεται στο μέγιστο προβλεπόμενο ποσό: Μηχανικοί: 4.000 - 8.000€ ... τα ποσά είναι με ΦΠΑ ή καθαρή τους αξία να είναι τόσο?

 

2.

Αν μου εγκρήθεί η πρόταση, θα αγοράσω τα προιόντα μόνος μου και μετά θα περιμένω την ενίσχυση ή θα πάρω πρώτα την ενίσχυση?

 

3.

Αν στην πρόταση μου υποβάλλω πιο πολλά πράγματα απο ότι θέλω και στο τέλος δεν τα πάρω όλα τότε τι γίνεται? (ή ξεπουλήθηκε το προϊόν ή δεν το θέλω αλλο)

 

Προσπαθησα να πάρω τηλέφωνο στο ΥΠΟΙΚ αλλά δεν το σήκωνε κανείς.. μήπως ξέρει κανέις που μπορώ να απευθυνθώ για να με διαφωτίσουν (ζητάω πολλά?)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Λόγω διδακτορικού,άργησα να πάω φαντάρος και έκανα πέρισυ την θητεία μου. Μπήκα τον Μάιο του 2008. Για τους 4.5 μήνες του 2008 που εργάστηκα δήλωσα 18.000 ευρώ (έπεσε δουλειά εκείνους τους μήνες). Επειδή δήλωσα κάτω από 30.000 φοροδιαφεύγω και δεν δικαιούμαι επιδότηση;

 

 

 

Δηλώνεις κάτω από 30κ; Φοροδιαφεύγεις! Το ενδεχόμενο να μην έχεις δουλειά ή τέλος πάντων επί 2 συνεχόμενες χρονιές να μην έχεις, δεν το σκέφτηκε κανείς! Έχεις αυτοκίνητο παλαιότερο της 4ετίας; Το κρατάς γιατί δέθηκες συναισθηματικά, ρυπαίνεις και άρα σου κοπανάμε προσαύξηση στα τέλη κυκλοφορίας (το ενδεχόμενο να μη μπορώ να αλλάζω αυτοκίνητο κάθε 4 χρόνια με τους γελοίους μισθούς και αμοιβές που επικρατούν, δεν περνάει από το μυαλό τους επειδή ίσως βλέπουν ...καινούργια εταιρικά αυτοκίνητα πολυεθνικών με leasing στους δρόμους).

Δεν έχουν επαφή με την πραγματικότητα οι κυβερνώντες. Αυτό διαπιστώνω σε κάθε νέα κίνηση-ρύθμιση που κάνουν τελευταία. Πραγματικά είναι σαν να ζουν σε ένα παράλληλο σύμπαν ξεκομένο εντελώς από την ελληνική πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Για μηχανικους που εκαναν εναρξη την τελευταια 5ετια δεν ισχυει αυτο....

 

sdim δεν ειχα δει ολοληρο το ποστ σου...Λογικα στο 50% θα μπεις..

Link to comment
Share on other sites

Το ενδεχόμενο να έχεις παλιό αμάξι και να κάνεις ελάχιστα χιλιόμετρα το χρόνο, που το πας ;

Και ο άλλος με το υβριδικό να πετάει 300 χλμ τη μέρα ...

Ποιος επιβαρύνει περισσότερο το περιβάλλον ;

 

Το χέρι στην τσέπη μας βάζουν , να πάρουν ότι τους λείπεται .

 

Θα έρθει η ώρα όμως που δε 8α έχει λεφτά και θα έχει μόνο αρχ*&^ . ;).

Τότε να δεις έκπληξη !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.