Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιστροφές εισφορών πρόνοιας και εφάπαξ παροχών μισθωτών μηχανικών


Klalakos

Recommended Posts

Έχει κανένας εικόνα για το πόσο παίρνει να γίνουν οι επιστροφές από τη στιγμή που υποβάλλεται η αίτηση; Έχει λάβει κάποιος την επιστροφή μετά την αίτηση;

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 162
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

17 ώρες πριν, dim_k said:

Έχει κανένας εικόνα για το πόσο παίρνει να γίνουν οι επιστροφές από τη στιγμή που υποβάλλεται η αίτηση; Έχει λάβει κάποιος την επιστροφή μετά την αίτηση;

 

Με αίτηση από αρχές Απριλίου, ακόμα αναμένω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα που ειχα 2 αιτήσεις  (11/4 και 24/4) δεν έχω δει ούτε 1€ ακόμα

Εσεις συνάδελφοι που τα πήρατε τί ημνια είχατε στην αίτηση?

ΥΓ καλοφάγωτα 

Link to comment
Share on other sites

On 4/27/2023 at 2:10 PM, geodimis said:

Είχα προσπαθήσει πριν τις γιορτές, ξαναπροσπαθώ και τώρα και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα όταν  πατάω νέας αίτηση:

image.thumb.png.57f911a30f79e5a50003bea149069e55.png

Ο εργοδότης μου λέει ότι με έχει δηλώσει κανονικά. Προτείνετε να μιλήσω με 1555 ή να το δω εσωτερικά με τον εργοδότη;

To 1555 με παρέπεμψε στο τοπικό υποκατάστημα του ΕΦΚΑ..

Εμένα σήμερα το 1555 με παρέπεμψε στα έσοδα στο αρμόδιο ΕΦΚΑ του εργοδότη. Μπανανία ΧΩΡΑ.................................

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, kosbar said:

Εμένα σήμερα το 1555 με παρέπεμψε στα έσοδα στο αρμόδιο ΕΦΚΑ του εργοδότη. Μπανανία ΧΩΡΑ.................................

Έλα γιατί το λες αυτό; Εμένα με παρέπεμψε στο δικό μου ΕΦΚΑ….

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, geodimis said:

Έλα γιατί το λες αυτό; Εμένα με παρέπεμψε στο δικό μου ΕΦΚΑ….

ΑΚΡΙΒΩΣ και σε μένα πριν 2 εβδομάδες, μην πας πήγα εγώ δεν καταλάβαιναν τι τους έλεγα. Πάντως μου είπαν ότι το πρόβλημα είναι είτε συστημικό από ΕΦΚΑ ή ίσως κάποιο θέμα από τον ΕΦΚΑ του εργοδότη.

Link to comment
Share on other sites

45 λεπτά πριν, kosbar said:

ΑΚΡΙΒΩΣ και σε μένα πριν 2 εβδομάδες, μην πας πήγα εγώ δεν καταλάβαιναν τι τους έλεγα. Πάντως μου είπαν ότι το πρόβλημα είναι είτε συστημικό από ΕΦΚΑ ή ίσως κάποιο θέμα από τον ΕΦΚΑ του εργοδότη.

Τα ίδια και σε μένα. Το 1555 αφού μου είπε ότι γνωρίζει ότι υπάρχει κάποιο θέμα (γενικά και αόριστα) με παρέπεμψε στον ΕΦΚΑ που υπάγομαι, τμήμα Εσόδων. Προφανώς και όταν τους κάλεσα δεν γνώριζαν ούτε τη διαδικασία, εγκύκλιο κλπ. Το μόνο που μου είπαν είναι ότι όταν ο εργοδότης τροποποιεί ΑΠΔ αυτές κάνουν να φανούν/εκκαθαριστούν 1 - 1,5 μήνα....Από βδομάδα θα καλέσω πάλι 1555. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.