Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπερβολική διάβρωση σε υποστυλώματα ισογείου, δίπλα σε αλυκή


 

Recommended Posts

Αν λυπάσαι να το ρίξεις ή δεν ξέρεις πως να το φέρεις στους ιδιοκτήτες, καλέστε απλά τον ΠΡΘΠΡΓ για επίσκεψη στην περιοχή. Τα υπόλοιπα αφήστε τα πάνω του.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, zazeng said:

Λε κουκ αηδόν!

7 λεπτά πριν, loser said:

Εμ  έτσι  είναι,  θα  στοιχήσει  πανάκριβα .

Πρέπει να βγώ να πάρω λίγο αέρα...μόλις μπόρεσα να μεταφράσω το Γαλλικό περί αηδόν - πρόσεχε λίγο τα Γαλλικά σου!!!😁😁

Πάντως αν συνεχίσει το brainstorming θα έχεις πολλές εναλλακτικές προτάσεις από τις οποίες δεν θα μπορούν να εφαρμόσουν καμία. Κελεπούρι ακούγεται !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ΙΑΣΟΝΑΣ said:

Το εισιτήριο

Δεν είναι επιλογή δυστυχώς, το σπίτι μου είναι 200μ παραπάνω κ σχεδιάζω να περάσω εκεί τη σύνταξη, με μπάνια στη λιμνούλα, οπότε μέχρι συμβουλή με βλέπω να φτάνω. (Ρίχτο)

Δεν έχω κανένα θέμα πώς να τους το φέρω, το να τους κοροϊδεψεις με πσσαλλειματα είναι χειρότερο.

Κ δεν είναι το μόνο lamlos στο ίδιο υψόμετρο όλα έτσι πρεπει να είναι πάνω κάτω, ή να οδεύουν ταχύτατα προς τα εκεί. (Έκανα έρευνα στη βόλτα του σκύλου)

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ε, μην στεναχωριέσαι τότε.

Δεν έκανες (άβυσσος αυτό το 'έκανες') αυτό, θα κάνεις κάποιο άλλο.

Πέρα από την πλάκα, τους επισημαίνεις επικινδυνότητα (χωρίς να τους φοβησεις) και λιγότερο πιθανές λύσεις του προβλήματος (αφού δεν μελετησες) και λιγότερο αίτια του προβλήματος (αφού δεν πραγματοποιησες δοκιμές) και δεν βλέπω να μπορείς να προσφέρεις κάτι άλλο. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, lamlos said:

Ε, μην στεναχωριέσαι τότε.

και λιγότερο αίτια του προβλήματος (αφού δεν πραγματοποιησες δοκιμές) και δεν βλέπω να μπορείς να προσφέρεις κάτι άλλο. 

Τα  αίτια  του  προβλήματος  είναι  ξεκάθαρα. Σε  ένα  κράτος  που  δεν  υπάρχει  πολεοδομικός  σχεδιασμός οι  ιδιοκτήτες κατασκεύασαν  αυθαίρετο  κτίσμα  από  Ο/Σ   πάνω  σε  θειώδη  λάσπη  δίπλα  σε  αλυκές , δεν  θα έχει  και  καθιζήσεις ;;  . Ας  κρατήσουν   όποιο  αίτιο  θέλουν   και  τους  βολεύει .Ας λάβουν  υπόψη τους  και  την  κλιματική  αλλαγή    και  την  αύξηση  της  στάθμης  της  θάλασσας  που  έχει  ξεκινήσει  εδώ  και  40  χρόνια . 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω μετανιώσει ποτέ για δουλειά που ΔΕΝ έκανα!

Μέχρι στιγμής έτσι το έχω χειριστεί, λογικά θα με τσιγκλισουν κ άλλο, οπότε θα το πάω βήμα βήμα, μετρήσεις, δοκιμές, πρόταση, αν στέκει φυσικά καμμία.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση νομίζω πρέπει να φοβηθούν λίγο.

Ναι ο πολεοδομικος σχεδιασμός άργησε, πάνω από μισό αιώνα πλέον (ακόμα τον περιμένουμε). Το αποτέλεσμα είναι ένας οικισμός προ 23 με μια αυθαίρετη επέκταση *30 (σε λίμνες, σε δασικά, σε αρχαία, παντού!)

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, ΙΑΣΟΝΑΣ said:

μην ξεχάσεις....

Μην αγχώνεσαι, δεν μπλέκουμε σε κακοτοπιές, ούτε παληκαριές κάνουμε!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.