Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αρνητική κριτική ή εποικοδομητική κριτική?


Recommended Posts

διαφωνω να ρίξει άκυρο, συμφωνω που δεν πάει ο zavi, γνωστός και ως zavigon,

 

ουτε και εγώ πάω.

 

Έτσι με την μη μετακινηση μας προσφέρουμε στο περιβαλλον,

 

γιατι δεν παράγουμε COx, NOx, SOx κατα τη μετακινηση μας προς και από το εκλογικό κέντρo,

 

τον απλό πολίτη που τον χώσαν στην εφορευτική τον ξεκουράζουμε αφού έχει λιγότερη δουλειά,

 

δεν πετάμε χαρτί στον βρόντο και άρα μην μας κατηγορείται ότι δεν έχουμε οικολογική συνείδηση.

 

αν εμεις δεν ειμαστε οικολογοι-ανθρωπιστές, με μια λέξη "Ανθρωποι" με "Α" κεφαλαίο, τι είμαστε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 94
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Τί έγραψε πάλι ο Θ-Ε-Ο-Σ Ε-Π-Ι Τ-Η-Σ Γ-Η-Σ...........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Θα πάθω ρήξη στομάχου σήμερα.............................:lol::lol::lol:

 

Κ για να μή διαφωνείτε:από το '98 έχω να ρίξω έγκυρη ψήφο,ή να παρουσιαστώ...........οπότε όλοι σας έχετε δίκιο στην περίπτωσή μου.......!!!!!!!!

 

Κ για να μείνω εντός θέματος ΠΡΟΤΕΙΝΩ: πραξικόπημα.Αν μαζευτούμε,έχω εκπαίδευση από Ειδικές Δυνάμεις να σας καθοδηγήσω!!!!!!!!!!!:lol:Αλλιώς ακολουθώ όποιον ηγηθεί...

 

ΠΡΟΤΕΙΝΩ τέλος,να μην έχουν γνώμη οι ηλίθιοι επάνω στο μέλλον των έξυπνων.Κ εμένα δεν με ενδιαφέρει,ας με κατατάξουν σε όποια κατηγορία κρίνουν οι πιο έξυπνοι από μένα.

Link to comment
Share on other sites

ο καθηγητης αυτο που θελει να τονισει ειναι η μεμψιμοιρια των πολιτων,ο στειρος αρνητισμος,η παντελης απουσια αντιπροτασεων.

 

προφανως και δεν μπορουμε για ολα να εχουμε αντιπροτασεις,διοτι αυτο απαιτει πολλες φορες ειδικες γνωσεις,ενω η διαπιστωση μιας αρνητικης καταστασης απλα απαιτει κοινη λογικη πολλες φορες.

 

οσον αφορα τις εκλογεςκαι εγω αμφιταλαντευομαι αλλα εν τελει συμμεριζομαι την αποψη του Χαρη.αν φηφιζαν ολοι οι αδιαφοροι και εριχναν ενα λευκο,φανταστειτε τι εντυπωση θα εκανε μια τετοια μαζικη μεριδα.μπορει να φανταζει μηδαμινης σημασιας σε καποιους αλλα καποια πραγματα πρωτα πεπει να πιστεψει ο ανθρωπος οτι μπορουν να συμβουν και μετα να τα ακολουθησει.ποσο μαλλον οτα κολυμπας μεσα στα σκα@@ οπως προειπα.

Link to comment
Share on other sites

Στο 50% η αποχή. Μετάφραση: Ο κόσμος απέφυγε να ψηφίσει προτιμώντας τις παραλίες.

Η αποχή στο 5% και στο 50% τα λευκά. Μετάφραση: Ο κόσμος ψήφισε και κατήγγειλε τις πολιτικές και τις πρακτικές των δύο μεγαλύτερων κομμάτων εξουσίας αλλά και την έλλειψη αξιόπιστης εναλλακτικής πρότασης απ' τα μικρότερα κόμματα της βουλής και μη.

 

@sundance

Ειδικοί μπορεί να μην είμαστε σε τίποτα. Μπορούμε όμως να ακούμε, να διαβάζουμε, να ενημερωνόμαστε, να μελετούμε και να συζητούμε ανταλλάσσοντας πληροφορίες και απόψεις μεταξύ μας και με τους ειδικούς σε κάθε θέμα κρίνοντας το εφικτό των απόψεων τους και το εάν εξυπηρετούν και τα δικά μας συμφέροντα ή μόνο τα δικά τους. Τελικά άποψη όλοι μπορούμε να έχουμε, ειδικοί και μη.

Link to comment
Share on other sites

@sundance

Ειδικοί μπορεί να μην είμαστε σε τίποτα. Μπορούμε όμως να ακούμε, να διαβάζουμε, να ενημερωνόμαστε, να μελετούμε και να συζητούμε ανταλλάσσοντας πληροφορίες και απόψεις μεταξύ μας και με τους ειδικούς σε κάθε θέμα κρίνοντας το εφικτό των απόψεων τους και το εάν εξυπηρετούν και τα δικά μας συμφέροντα ή μόνο τα δικά τους. Τελικά άποψη όλοι μπορούμε να έχουμε, ειδικοί και μη.

 

δεν αντιλεγω.

απλα διευκρινιζω οτι πολλες φορες ειναι δυσκολο να εχουμε εμπεριστατωμενες αντιπροτασεις γιατι καποια θεματα απαιτουν σπουδη,ωστε να μπορεις να τα μελετησεις και να αντιπροτεινεις πραγματικα πιστευοντας και κατανοωντας αυτα που προτεινεις,και οχι απλα παπαγαλιζοντας αυτα που σου ειπαν.

 

αρα,δεν ειναι κακο,ουτε περιεργο,ουτε παραδοξο,ουτε μη υγιες να εχεις καποιος αρνητικη αποψη για κατι χωρις να εχει αντιπροτασεις.

 

το θεμα ειναι να μην ειναι αυτη η περιπτωση ο κανονας.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ο καθένας να υιοθετήσει κάποιες προτάσεις ειδικών που του φαίνονται λογικές και ότι εξυπηρετούν τα συμφέροντά του. Δεν είναι κακό ούτε θα το έλεγα παπαγαλία.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν κρινω κανεναν που επιλεγει να παει ή να μην παει την Κυριακη για ψηφο.. Αλλα οποιος δεν παει να πει την γνωμη του με την ψηφο του, τοτε χανει και το δικαιωμα του να κρινει τους "αχρηστους εξουσιαζοντες".. Οποιος θεωρει οτι κανεις απο δαυτους δεν ειναι ικανος τοτε ας παει στο λευκο ή στον τρελο (οπου τρελος πχ ο Βεργης)..

 

Οσο για το θεμα της κριτικης, η αρνητικη κριτικη ειναι ευκολη.. Το δυσκολο ειναι να αντιπροτεινεις.. Αρνουμε να δεχτω οτι μπορει καποιος που καθε μερα στη δουλεια του αναζητα εναλλακτικες λυσεις σε διαφορα προβληματα μπορει να ανεχτει κριτικη του τυπου "Οχι για το οχι"..

Link to comment
Share on other sites

Αφού εξορισμού δεν πιστεύω οτι το πολίτευμα είναι δημοκρατικό καθότι μία ψήφος κάθε 4 χρόνια είναι ποσότητα αμελητέα, αφού στο πολίτευμα αυτό επικρατεί το ποσοτικό έναντι του ποιοτικού σαφώς και πιστέυω πως η αποχή είναι πράξη πολιτική για κάποιους ορθή.

Εννοείται πως προτιμώ την παραλία απο τα εκλογικά κέντρα.

Στο κάτω κάτω γιατί εγώ να νοιαστώ για το μέλλον του επαγγέλματός τους (στους πολιτικούς αναφέρομαι) την στιγμή που δεν ενδιαφέρονται για το δικό μου?

Πιστέψτε με έχω πολύ πιο σοβαρά πράματα να ασχοληθώ απο το να πάω να ρίξω ένα εκατομυριοστό σε μια κάλπη.

Οι θεσμοί είναι απαξιωμένοι απο μόνοι τους.

Link to comment
Share on other sites

Στο 50% η αποχή. Μετάφραση: Ο κόσμος απέφυγε να ψηφίσει προτιμώντας τις παραλίες.

Η αποχή στο 5% και στο 50% τα λευκά. Μετάφραση: Ο κόσμος ψήφισε και κατήγγειλε τις πολιτικές και τις πρακτικές των δύο μεγαλύτερων κομμάτων εξουσίας αλλά και την έλλειψη αξιόπιστης εναλλακτικής πρότασης απ' τα μικρότερα κόμματα της βουλής και μη.

 

Το να ψηφίζεις λευκό σημαίνει ότι ΑΠΟΔΕΧΕΣΑΙ τη διαδικασία κ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙΣ το αποτέλεσμά της.

 

Το να ψηφίζεις άκυρο σημαίνει πάλι ότι ΑΠΟΔΕΧΕΣΑΙ τη διαδικασία,αλλά ΑΠΑΞΙΩΝΕΙΣ το αποτέλεσμά της.

 

Το να απέχεις-χωρίς να έχεις να προτείνεις κάτι-,σημαίνει ότι ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΧΕΣΑΙ τη διαδικασία.Και ΕΙΝΑΙ πολιτική στάση να μην αποδέχεσαι τη διαδικασία.Συμμετέχω στα κοινά δηλώνοντας με την αποχή μου την άρνηση της αποδοχής της διαδικασίας,γιατί κρίνω πλέον ότι η διαδικασία ΔΕΝ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ όπως ΠΡΕΠΕΙ.Άρα,1)δεν την αποδέχομαι όπως λειτουργεί κ 2) δεν συμβιβάζομαι με τα πλαίσια που λειτουργεί προκειμένου να φανεί η δική μου πολιτική άποψη....

 

Δεν συζητάω ΚΑΝ το ενδεχόμενο κανονικής ψήφου,αυτά είναι για τους φρενοβλαβείς τη σήμερον ημέρα......Δικαιολογώ όμως αυτούς που κινούνται με βάση το ΑΤΟΜΙΚΟ τους συμφέρον εις βάρος του ΣΥΛΛΟΓΙΚΟΥ,γιατί αυτό είναι το dna του Γιουνάνι σήμερα δυστυχώς.Και τα γονίδια ΔΕΝ αλλάζουν......Έτσι λοιπόν,όταν δεχθώ κ εγώ πλειοδοσία για την ψήφο μου,τότε μόνο θα πάω να τη ρίξω........Μέχρι τότε,ΠΛΑΤΣΑ ΠΛΟΥΤΣΑ, unfortunately there were no bidders....

 

Καλό τριήμερο σε όλους,εκεί που πάω δεν έχει internet,μόνο κοκοφοίνικες κ margarita coctails!!!!!! c u on Tuesday!!!!!!!Adios.

 

Παρακαλώ απαφεύγετε τους χαρακτηρισμους ,ευχαριστώ

ZaXoYs

Link to comment
Share on other sites

χωρις να διαφωνω με αυτα που λες zavi, οφειλω να σημειωσω οτι αν θελεις να αλλαξει κατι, αυτο θα γινει σιγουρα πιο γρηγορα αν επεφτε μια φαπιτσα του στυλ 50% λευκα ή 50% ακυρα παρα με 50% αποχη, που θα αρχισουν ολα τα δημοσιογραφικα παπαγαλακια κατ'εντολη ανωτερων να λενε οτι οφειλεται στον καλο καιρο, τη ζεστη θαλασσα κλπ. και να μας δινουν και παραδειγματα απο ευρωπαικες χωρες οπου η αποχη ειναι στανταρ στο 40-50% αρα δεν τρεχει τιποτα - αυτοι ειναι ικανοι να το παρουσιασουν οτι γιναμε και ευρωπη αφου δεν ψηφιζουμε πια οπως παλια.

 

μηπως να κατεβασουμε την πετρουλα, να παρει ενα 15% για πλακα και να γελαμε. Ετσι ξεκινησαν στην ιταλια με την τσιτσιολινα και τα αλλαξαν ολα (...και κοιτα που φτασαν τωρα θα μου πειτε αλλα ας το παρουμε βημα βημα)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.