Μετάβαση στο περιεχόμενο

Robot Μillennium της Autodesk (Robobat)


chronism

Recommended Posts

Για το σκοπό που αναφέρει ο ilias, αλλά και δική μας αλληλοβοήθεια, έχει δημιοουργηθεί μια δημόσια ομάδα γι αυτό τον σκοπό. Παρακαλούνται όσοι συνάδελφοι ενδιαφέρονται να συνεισφέρουν, να δηλώσουν συμμετοχή για να δούμε πως μπορούμε να το οργανώσουμε.

Link to comment
Share on other sites

στο tekla 14.1 υπαρχει συνδεση με διαφορα στατικα ενα εκ των οποιων ειναι το robot. Δεν το εχω δοκιμασει ( Δεν εχω το tekla - btw ειναι super αλλά πολυ ακριβό για μας τους μικρους ).

Προσοχή δεν δουλεύει με το 2009 αλλά μονο με v20 & v21.

Link to comment
Share on other sites

Και τι περιμενεις Ηλια? Θελεις καποια πιο επισημη προσκληση να γραφτεις?Αντε εμπα να κανουμε καμια δουλεια.

Να κάνουμε βρε Barracuda, αλλά το μόνο που ξέρω να κάνω σχετικά με το πρόγραμμα είναι να το βλέπω, να το ανοίγω και να το κλείνω!:):):)

Link to comment
Share on other sites

ένα παράδειγμα με πλήρη επίλυση, όπως μοντελοποίηση-φορτιά-σεισμός-επίλυση-συνδέσεις-θεμελίωση θα ήταν εξαιρετικά χρήσιμο , πχ για δυοροφο κτίριο που συχνά συναντάμε, Ενδεχομένως, και στο σιτε της εταιρίας θα έπρεπε να υπάρχουν παραδείγματα εξ αρχής έως την εκτύπωση, ωστε να βλεπουμε οσο δυνατόν περισσότερες χρήσεις και των εργαλειών του προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

Να επαναλάβω την πρόσκληση προς τους κατόχους του προγράμματος, γιατί με την πληθώρα θεμάτων στο forum, είναι εύκολο να το προσπεράσει κάποιος. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Εκτός από την δημόσια ομάδα, υπάρχει πλέον και ο παρακάτω χώρος --ευγενική προσφορά των admin-- γι' αυτό τον σκοπό:

 

http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=5360

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.