Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βεβαίωση σύνδεσης με τα δίκτυα κοινής ωφέλειας


Recommended Posts

@ΚΑΝΑ Βασικά καλησπέρα πλέον :) Θεωρώ στην (β) η οποία ζητάει θεώρηση σύμφωνα με το Α47 του Ν4495 αλλά χωρίς το συγκεκριμένο άρθρο να κάνει αναφορά σε θεώρηση παλαιών Ο.Α..... εκτός αν ΚΑΙ η θεώρηση παλαιών ΟΑ θέλει ΠΕΚ!!!!!

υ.γ. παρεμπιπτόντως είχα έναν καθηγητή που 8 το πρωί του έλεγες καλημέρα και αυτός σου απαντούσε με καλησπέρα λόγω του ότι ήταν στο πόδι από τα αξημέρωτα... Έτσι και εγώ πήγα αυθόρμητα να σε πω καλησπέρα ....

Edited by Faethon11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή και εγώ που από φοιτητής ξυπνούσα από τις 6:00 όπως και τώρα, στα 72 μου -όλο "καλησπέρα" πρέπει να λέω!!! 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωσή ε είσαι, απλά αναφέρουμε ότι θα πρέπει να ελεγχθεί κατά πόσο έχει θεωρηθεί η οικοδομική άδεια του κτιρίου 

Link to comment
Share on other sites

ppanag μα τότε (αν είχε θεωρηθεί) τι να την κάνει την σύνδεση! εκτός και αν  δεν πήγε ποτέ δε στην ΔΕΗ

Link to comment
Share on other sites

και υποβάλλεται ελλείψει της απαιτούμενης οικοδομικής άδειας ή άλλης πράξης εκτέλεσης οικοδομικών εργασιών, είτε η βεβαίωση υπαγωγής σε διατάξεις αναστολής επιβολής κυρώσεων, συνοδευόμενη από το αποδεικτικό καταβολής τουλάχιστον της πρώτης δόσης του ενιαίου ειδικού προστίμου, είτε η απόφαση εξαίρεσής τους από την κατεδάφιση

(οπότε  αντί απόφασης εξαίρεσης από την κατεδάφιση γράψε το Π.Δ 1955)

Edited by Pavlos33
έγινε μορφοποίηση κειμένου-Pavlos 33
Link to comment
Share on other sites

Τα αποδεικτικά αυτά είναι αρκετά ισχυρά με την προϋπόθεση ότι συμφωνεί και το εμβαδόν του συμβολαίου με αυτό που δηλώνετε εσείς στη βεβαίωση. Συνεπώς μπορείτε να προχωρήσετε έκδοση βεβαίωσης ανεβάζοντας τα αποδεικτικά στην πλατφόρμα του ΤΕΕ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σε ακίνητο με οικοδομική άδεια του 1974 και τακτοποίηση του Ν.4495/17, δεν υπάρχει θεώρηση για τα δίκτυα. Σε επικοινωνία με την Υ.ΔΟΜ., μου είπε ότι δεν μπορεί να θεωρήσει τόσο παλιά άδεια.

Τι βάζουμε σε αυτή τη περίπτωση στο πεδίο 1β,  "Θεώρηση οικοδομικής άδειας/άδειας δόμησης";

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.