Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονομώ 2021: Ανοικτή πρόσκληση εγγραφής μηχανικών στο ειδικό μητρώο κληρωτών ενεργειακών επιθεωρητών για τη διενέργεια δεύτερης ενεργειακής επιθεώρησης (έκδοσης Β’ ΠΕΑ)


GTnews

Recommended Posts

4 λεπτά πριν, pggiotas said:

Μου φαίνεται οι Αθηναίοι έχουν ιδιαίτερη μεταχείριση …..😀

Συνάδελφε δεν είμαι Αθηναίος... Αν. Αττική μένω 😄

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 33
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 ώρα πριν, ΓΙΑΝΝΗΣ 85 said:

Οι μηχανικοί Τ.Ε. δεν έχουν δικαίωμα εγγραφής; Πήγα να κάνω εγγραφή και δεν με αφήνει.

 

Αδυναμία εκχώρησης δικαιωμάτων πρόσβασης στις υπηρεσίες: Ο χρήστης δεν έχει τα απαραίτητα δικαιώματα(ειδικότητες, κλπ) πρόσβασης στις υπηρεσίες.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με έναν υπάλληλο του ΤΕΕ και μου είπε ότι υπάρχει ένα πρόβλημα με τους ΤΕ από εχθές και κάνουν κάποια αναβάθμιση...

Οταν ανέφερα ότι δεν είμαι ΤΕ κάπου προβληματίστηκε και μου είπε να ξαναδοκιμάσω αργότερα και αν συνεχίσει το πρόβλημα να ξανά-επικοινωνήσω .....

 

Link to comment
Share on other sites

@pggiotas μήπως στην προσπάθεια διορθώσουν το πρόβλημα για τους ΤΕ, το χάλασαν γενικά??? Τους έχω ικανούς!

... Μην ανησυχείτε πάντως... μέχρι να μπείτε αναλαμβάνει ο Δημήτρης !!!! χαχαχα 😂

 

Link to comment
Share on other sites

Τί να πω..... Εμένα πάντως ακόμη πρόβλημα ταυτοποίησης που εμφανίζει....

Φαντάσου να μου ζήταγε και φωτογραφία τώρα που είμαι αξύριστος..... 

Θα είχε πλακώσει η Αντιτρομοκρατική κάτω από το γραφείο μου.....😛

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, akis73 said:

Καλησπέρα, εσύ μπορείς να χρεώσεις παραπάνω αλλά ο ωφελούμενος λογικά θα επιδοτηθεί το ποσό του προγράμματος. Αν εννοείς τις νόμιμες του ΠΔ/100 αυτές έχουν καταργηθεί εδώ και χρόνια.

Έστω ότι κάποιος κληρώνεται και ζητάει πχ 5000 ευρώ για το ΠΕΑ. Τι γίνεται εκεί; Καταλαβαίνεις τον προβληματισμό μου.

Link to comment
Share on other sites

32 λεπτά πριν, smartos11 said:

Έστω ότι κάποιος κληρώνεται και ζητάει πχ 5000 ευρώ για το ΠΕΑ. Τι γίνεται εκεί; Καταλαβαίνεις τον προβληματισμό μου.

Λογικά θα πάρεις μέσω του προγράμματος ότι δικαιούσαι και τα υπόλοιπα από τον ιδιοκτήτη. Το θέμα είναι αν θα δεχτεί, το ποσό βέβαια που παραθέτεις είναι υπερβολικό αλλά θα πρέπει να ενημερώσεις ότι θα ζητήσεις και ένα ποσό εκτός από το επιδοτούμενο.

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, akis73 said:

Λογικά θα πάρεις μέσω του προγράμματος ότι δικαιούσαι και τα υπόλοιπα από τον ιδιοκτήτη. Το θέμα είναι αν θα δεχτεί, το ποσό βέβαια που παραθέτεις είναι υπερβολικό αλλά θα πρέπει να ενημερώσεις ότι θα ζητήσεις και ένα ποσό εκτός από το επιδοτούμενο.

Κι αν όπως είναι φυσιολογικό δεν δεχτεί τι γίνεται; Δεν προχωράει το εξοικονομώ του; Πως προστατεύεται ο ωφελούμενος από αυτήν την πιθανότητα; Εκτός αν η απόφαση εννοεί ως αμοιβή αυτήν που δικαιολογεί το πρόγραμμα.

Υ.Γ. Για τα ΠΕΑ δεν πληρωνόμαστε από το πρόγραμμα εμείς αλλά ο ιδιοκτήτης με την προϋπόθεση πως τα έχει εξοφλήσει και μέχρι ένα συγκεκριμένο ποσό.  

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.