Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια αρτοποιείου


Recommended Posts

πιστεψε με εχει

για την ωρα αλλο περιφερεια κεντρικου τομεα .... αλλο περιφερεια δυτικου

 

πληροφοριες εντος

 

με τα σεμηναρια τεχνικου ασφαλειας και υγειονομικου υπευθυνου ο ιδιοκτητης ειναι ενταξει?

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

πιστεψε με εχει

για την ωρα αλλο περιφερεια κεντρικου τομεα .... αλλο περιφερεια δυτικου

 

πληροφοριες εντος

 

με τα σεμηναρια τεχνικου ασφαλειας και υγειονομικου υπευθυνου ο ιδιοκτητης ειναι ενταξει?

Είναι οκ και με αυτά!

τι εννοείς συνάδελφε πληροφορίες εντός:  :smile:

Link to comment
Share on other sites

εννοω μακαρι να δωσει ο θεος να κανεις δουλειες

σε ολες τις περιφερειες της ελλαδος και της ευρωπης  :P   και εκει θα δεις διαφορες

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

 

Στο ΣΚΕΤΟ πρατήριο άρτου, αν βάλεις μηχανή παγωτού (αν το επιτρέπει το υγειονομικό) θα πάρει άδεια απο δήμο...

 

Αυτά !!!

 

 

Συναδεφλε το καταλαβα αυτο.

Και το ερωτημα παραμενει.

 

Εχω υφισταμενο Πρατηριο Αρτου (με αδεια λειτουργια απο τη Δ. Αναπτυξης, ως πρατηριο αρτοποιειου).

 

Μπορω να βαλλω Μηχανη Παγωτου?

Αν ναι, απο ποιον θα αδειοδοτηθω (το Δημο φυσικα) και πως?

Πρεπει να αλλαξω την αδεια λειτουργιας?

Να καταργησω το πρατηριο στη Δ. Αναπτυξης?

Να βγαλλω για ολο το ΚΥΕ, αδεια απο το Δημο?

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Εχω υφισταμενο Πρατηριο Αρτου (με αδεια λειτουργια απο τη Δ. Αναπτυξης, ως πρατηριο αρτοποιειου).

 

τερρυ ναι ή οχι θα θελα σαυτο για να το βαλουμε σε σειρα

αρα εχεις ΑΡΤΟΠΟΙΕΙΟ με ΠΡΑΤΗΡΙΟ ΑΡΤΟΥ που λειτουργει ηδη και θελει να κοτσαρει μια μηχανη παγωτου

 

σωστα?

 

αν εχει κλεισει παντως η παραγωγικη διαδικασια κλεινει ο φακελος στο αναπτυξης

και πας δημο

με μια πρωτη σκεψη σαυτη την περιπτωση πρεπει να χει θεμα γιατι πλεον δεν ειναι σωστος ο φορεας αδειοδοτησης

αλλα αυτο θελει κουβεντα τηλ και τσιγαρο, ισως καφε και τσιπουρα

 

εδιτ

νομιζω πως μολις απαντησα γιατι σημερα συζητουσα κατι αναλογο αλλα για εργοστασιο

αμα κλεισει η παραγωγικη πρεπει να κλεισει ολος ο φακελος στο αναπτυξης

και του πρατηριου και του παρασκευαστηριου

αρα κλεινεις αφμ εταιρεια ή ατομικη και ξεκινας δημο

ή κανεις μεταβιβαση

 

τωρα για το κλειιμο του αφμ νομιζω δε χρειαζεται αλλα αυτα θελει κουβεντα στο αναπτυξης

ή στον σωτηρη μας :)

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Εχω υφισταμενο Πρατηριο Αρτου (με αδεια λειτουργια απο τη Δ. Αναπτυξης, ως πρατηριο αρτοποιειου).

 

Μπορω να βαλλω Μηχανη Παγωτου? ΝΑΙ (αν το επιτρέπει το υγειονομικό)

Αν ναι, απο ποιον θα αδειοδοτηθω (το Δημο φυσικα) και πως? ΝΑΙ, αλλά τώρα τα εξηγείς σωστά... έχεις άδεια πρατηρίου άρτου (όχι αρτοποιείο) απο τότε που εκδιδόταν απο την δ/νση ανάπτυξης...απο τότε όμως η διαδικασία άλλαξε και απο το '09 - '10 πλέον εκδίδεται απο τον δήμο

Πρεπει να αλλαξω την αδεια λειτουργιας? Τότε ΝΑΙ πρέπει να την αλλάξεις, να βγάλεις για ΚΥΕ πρατήριο άρτου και μέσα να βάλεις και τη μηχανή παγωτού (αν το επιτρέπει το υγειονομικό)

Να καταργησω το πρατηριο στη Δ. Αναπτυξης? Μάλλον ΟΧΙ, πρέπει οι άδειες να έχουν μεταφερθεί απο το ανάπτυξης στους εκάστοτε δήμους

Να βγαλλω για ολο το ΚΥΕ, αδεια απο το Δημο? ΝΑΙ αυτό θα έκανα εγω

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λες.

 

Ειναι σε λειτουργια (το Πρατηριου) και θελει να βαλλει μια μηχανη παγωτου.

Και το Αρτοποιειο ειναι φυσικα σε λειτουργια.

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφε αν θες να βοηθησεις, μπορεις να το κανεις.

 

Αν παλι δεν θες, μην ασχολησαι.

 

Εσυ μπορει να το κατεχεις το θεμα, εγω επειδη δεν το κατεχω (αν ηξερα δε θα ρωταγα), ρωταω για να μαθω.

 

 

Αυτα!!!

 

 

ΥΓ. Ουτε καν μπηκες στον κοπο να καταλαβεις οτι σε καθε ποστ σου σβηνω τις ασκοπες παραθεσεις.

Edited by terry
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συναδελφε αν θες να βοηθησεις, μπορεις να το κανεις.

 

Αν παλι δεν θες, μην ασχολησαι. Συνάδελφε ασχολούμαι γιατί θέλω να σε βοηθήσω και σένα κάι όποιος άλλος συνάδελφος μου ζητήσει τη βοήθεια και ξέρω να απαντήσω... και αυτό κάνω τώρα και σε σένα !!!!

 

Εσυ μπορει να το κατεχεις το θεμα, εγω επειδη δεν το κατεχω (αν ηξερα δε θα ρωταγα), ρωταω για να μαθω. Αφού δεν το κατέχεις, για να βοηθηθείς τουλάχιστον δώσε στον άλλον τα υπάρχοντα δεδομένα της περίπτωσης σου και τι σκοπεύεις να κάνεις για να ξέρει ο άλλος τι απάντηση θα σου δώσει !!! Εδω την περίπτωση σου την έχεις φέρει ΤΟΥΜΠΑ 10 φορές και άκρη προσωπικά δεν έχω βγάλει...

 

Αυτα!!!

 

ΥΓ. Ουτε καν μπηκες στον κοπο να καταλαβεις οτι σε καθε ποστ σου σβηνω τις ασκοπες παραθεσεις. Θα μπορούσες  να μου τις υποδείξεις ποιές είναι αυτές ΜΠΑΣ και γίνω καλύτερος ? ....περιμένω

 

Αυτά !!!!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.