Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

Βρε παιδια παρτε ενα τηλεφωνο τον τοπικο οαεδ και ρωτηστε αν συνεχιζει να τρεχει το προγραμμα... Μην τα περιμενετε ολα ουρανοκατεβατα.

Εγω ξερω οτι δεν εχει σταματησει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συμφωνα με τον τοπικο ΟΑΕΔ και τα κεντρικα το προγραμμα συνεχιζεται κανονικα.....

 

Εγω απο 22/12/2009 περιμενω προεγκριση....

Ξερω και αλλους στους οποιους εχει γινει αυτοψια και ακομα δεν εχουν παρει φραγκο..(ελεγχος πριν τα Χριστουγεννα...)

Link to comment
Share on other sites

Απο τον φεβρουαριο δεν εχουν ξαναέρθει αλλα το τιμολόγιο για την τελευταια δοση μου το ζητησαν και ας μην τα εχω παρει. (πρεπει να το εκδώσεις σαν απαραίτητο διακαιολογητικο) μαλλόν δεν υπάρχει μια...

Link to comment
Share on other sites

Ξερω και αλλους στους οποιους εχει γινει αυτοψια και ακομα δεν εχουν παρει φραγκο..(ελεγχος πριν τα Χριστουγεννα...)

Εγω ειμαι ενας

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά καταχωρημένο από terry :

Ξερω και αλλους στους οποιους εχει γινει αυτοψια και ακομα δεν εχουν παρει φραγκο..(ελεγχος πριν τα Χριστουγεννα...)

 

Σε αυτή τη φάση είμαι και εγώ και αρκετός κόσμος ακόμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Στον οαεδ στα κεντρικά με διαβεβαίωσαν -προφορικώς- ότι το πρόγραμμα θα τρέξει σίγουρα.Αλλά δεν ξέρουν το πότε.

Εγώ λέω να ξενοικιάσω... δεν με παίρνει άλλο... και πιστεύω ότι θα περιμένουμε ακόμα πολύ

Link to comment
Share on other sites

Απο τον φεβρουαριο δεν εχουν ξαναέρθει αλλα το τιμολόγιο για την τελευταια δοση μου το ζητησαν και ας μην τα εχω παρει. (πρεπει να το εκδώσεις σαν απαραίτητο διακαιολογητικο) μαλλόν δεν υπάρχει μια...

 

Σου εκαναν ελεγχο για καθε δοση (αιφνιδιο?). Στο τελος του δευτερου εξαμηνου πηγαινεις τα τιμολογια και υποτιθεται τελειωνει το προγραμμα και σου καταβαλουν και την τελευταια δοση (λεμε τωρα!!!).Μετα το δωδεκαμηνο εχεις καμια υποχρεωση απεναντι τους?Το γραφειο θα ελεγα οτι μεσα με βαζει και θα ηθελα να παω σε καποια εταιρεια οδοποιιας και δεν ξερω αν θα μπορω αν δεν εχει τελειωσει το προγραμμα..

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα τρέχει κανονικά.

Το αν θα δοθούν τα λεφτά (μέρος ή όλα) άλλο θέμα. Δε το ξέρουν ούτε οι ίδιοι. Δεν εννοώ τον οαεδ, εννοώ τον Υποργό.

 

Οπότε τώρα στην αναμπουμπούλα, μαζευτείτε 10-15 που έχετε ξενκινήσει και δεν έχετε πάρει, βρείτε και μια γνωριμία, και ζητήστε συνάντηση (classic).

 

--Εγώ αν είχα εξοπλιστεί full με προγράμματα pc κλπ θα τα διεκδικούσα κάνα χρόνο ακόμα. Θα 'ηταν κρίμα να τα πλήρωνα όλα από τη τσέπη..--

 

Κουράγιο.

 

 

Επίσης να πώ το πόνο μου.

{

Οι νέοι μηχανικοί που δεν έχουν τελειώσει στρατό δε παίρνουν τίποτα...Οπότε άντρες που ορκίστηκαν εκείνη τη περίοδο και μετά θέλησαν μεταπτυχιακό, στην απ'έξω... Και αυτό γιατί? Επειδή το πρόγραμμα το έκαναν στα πλαίσια της Ε.Ε. και επειδή φοβούνται να γράψουν μια πρόταση στα Ελληνικά, έκαναν clopy paste τις προϋποθέσεις από άλλα προγράμματα.

 

Οι επικίνδυνα και εγκληματικά ανίκανοι καταστρέφουν το μέλλον μιας μεγάλης μερίδας ανθρώπων, σε καιρούς όπου για να κάνεις τα πρώτα σου βήματα χρειάζεσαι τύχη, χρήμα, γνώση, αισιοδοξία, γνωριμίες και διάθεση). Και αν δεν χρήμα, προφανώς περιορίζονται η τύχη, η διάθεση, η αισιοδοξία και η γνώση (ενίοτε).

}

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς πάνω σ αυτό το θέμα ήθελα κι εγω τη βοήθεια σας. Έχω κάνει έναρξη το 2009, αλλά αμέσως συνέχησα με μεταπτυχιακό το οποίο τελειώνω τώρα. Σαν συνέπεια όλων αυτών ακόμα δεν έχω πάει στρατό, πράγμα που θα κάνω φέτος τον Αύγουστο.

Τελικά εγώ δικαιούμαι κάποια επιδότηση ή θα μου κοστίσει ο στρατός πέρα από ένα χρόνο και 15000?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.