Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

όχι το πρόγραμμα ''νέοι ελέυθεροι επαγγελματίες - νέοι επιστήμονες'' απευθύνεται σε δικηγόρους, γιατρους, οδοντίατρους, κτηνίατρους,φαρμακοποιους και μηχανικούς απόφοιτους πανεπιστημιακών και πολυτεχνικών σχολών. τρέχει εχω την εντύπωση και ενα πρόγραμμα νέων ελέυθερων επαγγελματιών που απευθύνεται γενικά σε επιχειρήσεις νέων οπότε τσέκαρε αυτό

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω εκανα αιτηση χθες τελικα.

 

το θεμα που με απασχολει ειναι το εξης, γιατι ο ελεγχος του χωρου, δεν γινεται πριν τιν προεγκριση?

 

με ανησυχει λιγο διοτι, ο χωρος που θα στεισω το γραφειο ειναι στο σπιτι του αδερφου μου, απο την εμπρος μερια του σπιτιου ειναι υπογειος, αλλα απο την πισω οπου ειναι και η εισοδος στο χωρο ειναι ισογειο, υπαρχει πιθανοτητα να με απορριψουν? το σκεφτομαι διοτι δεν ειναι λιγα να σκασω 6-7 χιλιαρικα για προγραματα και εξοπλισμο και μετα μου πουν οτι δεν με εγκρινουν.

Link to comment
Share on other sites

όχι το πρόγραμμα ''νέοι ελέυθεροι επαγγελματίες - νέοι επιστήμονες'' απευθύνεται σε δικηγόρους, γιατρους, οδοντίατρους, κτηνίατρους,φαρμακοποιους και μηχανικούς απόφοιτους πανεπιστημιακών και πολυτεχνικών σχολών. τρέχει εχω την εντύπωση και ενα πρόγραμμα νέων ελέυθερων επαγγελματιών που απευθύνεται γενικά σε επιχειρήσεις νέων οπότε τσέκαρε αυτό

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται κάθε πότε συνεδριάζει η επιτροπή. Σε εμένα ήταν περίπου ένας μήνας. Μία φίλη μου που μπήκε πρόσφατα σε προέγκριση (πριν μια εβδομάδα) περίμενε ενάμιση μήνα. Σε αυτό το διάστημα βέβαια είχε στήσει και το χώρο της.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ (ενδεικτικά) έκανα αίτηση αρχές γενάρη, προέγκριση πήρα σε καμιά 10αριά μέρες, ο έλεγχος μου έγινε 1η Μαρτίου, εγκρίθηκα και έκοψα το τιμολόγιο στις 16 Μαρτίου και πήρα την προκαταβολή τη Μ.Δευτέρα 18/4...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ (ενδεικτικά) έκανα αίτηση αρχές γενάρη, προέγκριση πήρα σε καμιά 10αριά μέρες, ο έλεγχος μου έγινε 1η Μαρτίου, εγκρίθηκα και έκοψα το τιμολόγιο στις 16 Μαρτίου και πήρα την προκαταβολή τη Μ.Δευτέρα 18/4...

 

Τι εννοείς "εκοψα το τιμολόγιο" ? Πρεπει να κόψουμε καποιο τιμολόγιο για να πάρουμε την πρώτη δόση?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "εκοψα το τιμολόγιο" ? Πρεπει να κόψουμε καποιο τιμολόγιο για να πάρουμε την πρώτη δόση?

 

Κόβεις ένα παραμύθι εκεί (σε στέλνουν και αγοράζεις ένα μπλοκ, αθεώρητο) για να υπάρχει αποδεικτικό ότι παρέλαβες τα χρήματα (σαν να υπογράφεις ένα χαρτί, το ίδιο πράγμα είναι).

 

... ο έλεγχος μου έγινε 1η Μαρτίου, εγκρίθηκα και έκοψα το τιμολόγιο στις 16 Μαρτίου και πήρα την προκαταβολή τη Μ.Δευτέρα 18/4...

 

Ε κλασσικά πράγματα. Αργοπόρησαν από τον ΟΑΕΔ (έκοψες το αθεώρητο μετά τις 10 του μηνός, άρα σε έστειλαν για τον επόμενο μήνα). Αν είχες κόψει πριν τις 10 και είχαν στείλει τα χαρτιά σου, θα τα 'χες λάβει μέχρι τα τέλη Μαρτίου.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι! Γίνονται όλα τόοοοοσο αργά που προλαβαίνεις και να μπερδευτείς και να ξεμπερδευτείς πολλές φορές! Στο τέλος σίγουρα τα ξέρεις καλύτερα από αυτούς!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.