Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

Εγώ έκοψα τιμολόγιο για την πρώτη εξαμηνιαία δόση την 7/7,και κατάθεση των χρημάτων έγινε την 27/7.Αθήνα-Ίλιον

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ έκανα τις απαραίτητες ενέργειες (τιμολόγια,υπογραφές κτλ) τέλος ιουλίου αρχές αυγούστου για την προκαταβολή και σήμερα που έλεγξα δεν έχει γίνει τίποτα ακόμη. Είναι κανένας άλλος που να έκανε τα απαραίτητα για την προκαταβολή και να έχουν μπεί τα χρήματα. Ιωάννινα

Link to comment
Share on other sites

H προκαταβολή δεν αργεί τόσο απ ότι κατάλλαβα.Εμένα από τον έλεγχο μέχρι την ημέρα που μπήκαν τα λεφτά πέρασε ακριβώς 1 μήνας.

Για την πρώτη εξαμηνιαία δόση,όπως έγραψα και σε παλιότερό μου μήνυμα ακόμη να μπουν τα λεφτά(23 Ιουνίου έλεγχος-22 Αυγούστου σημερινή ημερομηνία!!).

 

Κάθε μέρα νιώθω ότι περιμένω το στόλο να έρθει.!!Εκεί μας κατάντησε ο ΟΑΕΔ...!

Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεστε παιδια.εχει ειπωθει κ πιο παλια για την προκαταβολη.εφοσον το τιμολογιο κοπει μετα τις 10 του μηνος τα χρηματα θα μπουν στο τελευταιο 10 ημερο του επομενου μηνα.κι εγω 20 ιουλιου εκοψα τιμολογιο κ αναμενω μεσα στην εβδομαδα τα χρηματα.αν περασει η εβδομαδα αυτη χωρις καποιο νεο τοτε ευχαριστως να αγχωθουμε παρεα ...:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Απ'ότι έχω καταλάβει η όλη διαδικασία έχει να κάνει με τη λειτουργία του εκάστοτε γραφείου ΟΑΕΔ. Σε φίλους μου τα κατέθεσαν νωρίς, σε άλλους πιο αργά (εγώ πήρα την προκαταβολή σε 2 μήνες από την ημέρα που έκοψα το τιμολόγιο). Πάντα όμως η καταβολή των χρημάτων γίνεται μέσα στο χρονικό διάστημα που σου ορίζουν από τον ΟΑΕΔ μέσω ενός εγγράφου, το οποίο αναφέρει τις ημερομηνίες πληρωμής. Καλό θα είναι όποιος δεν το έχει να το ζητήσει από το αντίστοιχο γραφείο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα τις απαραίτητες ενέργειες (τιμολόγια,υπογραφές κτλ) τέλος ιουλίου αρχές αυγούστου για την προκαταβολή και σήμερα που έλεγξα δεν έχει γίνει τίποτα ακόμη. Είναι κανένας άλλος που να έκανε τα απαραίτητα για την προκαταβολή και να έχουν μπεί τα χρήματα. Ιωάννινα

 

Κι εγω μεσα Ιουλιου τελειωσα με τα τιμολογια και τις υπογραφες και ακομα δε μου εβαλαν τα λεφτα!!Ιωάννινα

Link to comment
Share on other sites

mred62 Είσαι λαμόγιο.!!χα χα.Εμένα μόλις μπήκε η πρώτη δόση(2ο 5000ευρώ) ακριβώς μετά από 2 μήνες από τον έλεγχο και 2,5+ μήνες από την υπογραφή του τιμολογίου.

 

Ήρθε το καράβι.Και μιλάμε για λεφτά που τα χρωστάω όλα.Πάλι καλά.!!

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει πιο πάνω ο tristanos είναι τα πράγματα. Σήμερα έκοψα τιμολόγιο για προκαταβολή και μου είπαν ότι τα λεφτά θα μπουν 20-30 Σεπτέμβρη. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.