Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μελετητικό γραφείο ψάχνει για θύματα...


vkoumoul

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 79
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

vkoumoul είναι λίγο δύσκολο να είμαι ''αγαπητό σου παιδί'',καθώς είσαι νεώτερος κ από τη μικρή μου αδερφή! :lol:

 

Σωστά τα λέει ο acnt,υπάρχουν κακοί συνάδελφοι που χαλάνε την πιάτσα,αλλά όλα εν τέλει είναι θέμα deal.Αν σε χαλάει,τότε φεύγεις.Βέβαια,το θέμα θα μπορούσε να πάρει άλλες ηθικές διαστάσεις,π.χ. αν ο τύπος αυτός σου είχε σπρώξει 10 δουλειές κ σου ζήταγε χάρη να πάρεις πάνω σου την εφορεία,τότε θα μπορούσα να πώ ότι η πρότασή του ήταν κ πολύ αξιοπρεπής.Αν από την άλλη δεν του χρωστάς τίποτε κ σου μοστράρει ότι σου κάνει κ χάρη,τότε εσύ με τη σειρά σου του πετάς ένα νούμερο να του προκαλέσεις στεφανιαία νόσο.Διευκρίνησες βέβαια ότι βρήκες το τηλ του από αγγελία,άρα μάλλον δεν του είσαι υποχρεωμένος.Η κουβέντα όμως πρέπει να γίνει πάνω σε αυτό που θίγεις (the show must go on).

 

Αλλά δεν μας λες τί ζήτησες........

 

75% με την παρακράτηση μέσα (65% + 10%) και τα στατικά δικά μου

τα παιδιά που δούλευαν το fespa ήταν γύρω στα 20-22, οπότε διπλωμα δεν είχαν

Link to comment
Share on other sites

τα παιδιά που δούλευαν το fespa ήταν γύρω στα 20-22, οπότε διπλωμα δεν είχαν

Kάτι πας να σώσεις τώρα...

Φαντάσου, φοιτητές και δουλεύουν για να τα βγάλουν πέρα... μπράβο τους! Αυτοί θα γίνουν πολύ καλύτεροι από εμάς (αλήθεια, αν φοιτητές δουλεύουν για να τα βγάλουν πέρα, για πόσα 12άρια θα υπογράψουν αργότερα;;; )

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβες, έχει ο 60ρης λαμόγιος 5 φοιτητές που χουν ανάγκη τη δουλειά, τους δείχνει πως να χρησιμοποιούν ένα πρόγραμμα, σιγά μην τους 'εδειξε να κάνουν μελέτη και τους δίνει και κανά 300αρι για το ενόικιό τους. ΓΤΠ

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου τί θα παιχτεί αν αυτοί θα έχουν σε λίγα χρόνια ενοίκιο γραφείου+σπιτιού, ΤΣΜΕΔΕ, αυτοκίνητο κτλ κτλ.... Αλλά δεν θα πρέπει να πάρουν το 12%! Όχι! Θα παραμείνουν ιδεολόγοι, βεβαίως, βεβαίως και είναι καλύτερα να σκαρφιστούν καμιά απατούλα όταν τους δωθεί η ευκαιρία, ή να καταστρέψουν την πρώτη εργολαβία τους μπας και βγάλουν κανένα φράγκο!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,αν η μπίζνα ήταν αξιόλογη,υπήρχε πιθανότητα ο άλλος να βάλει αγγελία να ψάχνει συνάδελφο να του κόψει δελτίο?Πόσο μάλλον για σφραγίδα σε στατικά....Λέτε να μην έχει δικούς του για τις καλές δουλειές κ να ψάχνει μεταξύ αγνώστων?

 

Τέτοιες αγγελίες ΒΡΩΜΑΝΕ.............

 

Συνάδελφε vkoumoul καλά τα ζήτησες εσύ,απλά τέτοιοι τύποι δεν είναι για την ξήγα σου......Μακάρι να μην χρειαστεί ποτέ ρε @#$στη μου να γίνουμε έτσι!

 

Εδώ ο άλλος (πρώην ''αφεντικό'' μου κιόλας,λες κ δεν με ήξερε!) ζήταγε ΜΕΚ Β και μου παρουσίασε ωσάν μάννα εξ' ουρανού ότι θα μου πληρώνει το ΤΣΜΕΔΕ!!!:lol::lol: Και 100 ευρουλάκια πουρμπουάρ για να δηλωθώ Τ.Α. σε έργα αμιάντου!!!:lol: Αυτοί ρε σε τρώνε ζωντανό,αφού έχουν πρώτα εκδώσει τη μάνα τους κ τη γυναίκα τουςγια χρέη,κ μετά ασελγούν στα κόκκαλά σου,λες να συμφωνήσουν με 75% της ελάχιστης ενώ αυτοί είναι που κρατάνε τον πελάτη από τα @@?Δεν παίζει σου λέωωωωωωω...........:lol:

Link to comment
Share on other sites

vkoumoul σε ποιό έντυπο δημοσιεύτηκε η αγγελία;;;

ο πρώτος που θα ενημέρωνα θα ήταν ο εκδοτης

στις 2 διαμαρτυρίες δε θα ξαναέβαζε την αγγελία

 

υγ βρε pappo να και μια φορά που συμφωνούμε

αυτό με το "σανό" πολύ μου άρεσε

Link to comment
Share on other sites

vkoumoul σε ποιό έντυπο δημοσιεύτηκε η αγγελία;;;

ο πρώτος που θα ενημέρωνα θα ήταν ο εκδοτης

στις 2 διαμαρτυρίες δε θα ξαναέβαζε την αγγελία

 

Δυστυχώς η πλειοψηφία των αγγελιών είναι έτσι....Κ είναι τελικά όπως το λέω:στις αγγελίες ΔΕΝ ψάχνουν στελέχη,ούτε πρόκειται για κάτι ενδιαφέρον.Ψάχνουν όλοι για θύματα.Λέτε να μην έχουν γνωστούς για να καλύψουν θέσεις ή για να ''τα βρουν'' με χαρτούρα?

 

ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ.

 

Όταν όμως ψάχνουν πραγματικά για ένα κακομοίρη που θα τους βγάλει τη δουλειά κοψοχρονιά κ θα τον στεγνώσουν από την αφαίμαξη,ΤΟΤΕ ΒΑΖΟΥΝ ΑΓΓΕΛΙΑ.Για τις άλλες μπίζνες,παίζουν τηλέφωνα....

 

Κ όλα αυτά με τις ευλογίες του ΤΕΕ,βεβαίως βεβαίως,όπως επισημαίνει κ ο rigid.Εν τέλει όμως,με όλες αυτές τις αγγελίες παίζει ''μεροκάματο'' στην πιάτσα,Κ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΑΓΚΗ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΙ ΟΧΙ.Αυτόν τί λέτε να τον κάνουμε?Να τον κρεμάσουμε στην πλατεία του χωριού επειδή γεννήθηκε φτωχός κ κακομοίρης,ή να λέμε ότι φταίει το ΤΕΕ?

 

Έτσι είναι η αγορά.Σε όποιον δεν αρέσει,ας πάει ΕΠΟΠ στο Αφγανιστάν,αφού δεν ξέρω κ εγώ να προτείνω κάτι για ν' αλλάξει.......

Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει όμως,με όλες αυτές τις αγγελίες παίζει ''μεροκάματο'' στην πιάτσα,Κ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΑΓΚΗ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΙ ΟΧΙ.Αυτόν τί λέτε να τον κάνουμε?Να τον κρεμάσουμε στην πλατεία του χωριού επειδή γεννήθηκε φτωχός κ κακομοίρης,ή να λέμε ότι φταίει το ΤΕΕ?

 

Έτσι είναι η αγορά.Σε όποιον δεν αρέσει,ας πάει ΕΠΟΠ στο Αφγανιστάν,αφού δεν ξέρω κ εγώ να προτείνω κάτι για ν' αλλάξει.......

για εμένα δεν υπάχρει καμμία διακαιολογία

 

με τέτοια καμώματα επιπλέουν οι φελλοί

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.