Μετάβαση στο περιεχόμενο

FreeCAD - Δωρεάν λογισμικό με βιβλιοθήκες και εφαρμογές για το AutoCAD


Recommended Posts

Μήπως ξέρει κανείς αν μπορεί να φορτωθεί η VBA σε AutoCAD 2011 ; Θυμάμαι αυτό ήταν εφικτό σε AutoCAD 2010 , αν και πλέον δεν υπάρχει το αρχείο ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. πάλευα αυτές τις μέρες να εγκαταστήσω το freecad 4.05 στο autocad2011 και με windows 7.

 

οι δυσκολίες μου ήταν όμοιες με τον "panmyr" μου έβγάζε το ίδιο μηνυμα,

δηλαδή: "run time error 75 : Path/file access error"

 

οταν όμως ανοίγω ένα καινούργιο αρχείο στο autocad2011 με δεξι κλικ και εκτέλεση ως διαχειριστής, το freecad δουλεύει κανονικά.

 

το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να επεξεργαστώ, και να διαβάσει το freecad, ένα ήδη υπάρχον σχέδιο από το αρχείο μου.

 

καμιά βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

κάντε δεξί click στο φάκελο του FreeCad και δώστε πλήρη δικαιώματα, συν όλα τα προηγούμενα.

Βέβαια το run-time error "52" δεν κατάφερα να το σβήσω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ευχαριστώ 100000000000 φορές.. Δεν ξέρω ακόμα πώς να το χρησιμοποιήσω, ούτε και μου έχει χρειαστεί μιας και είμαι ακόμα φοιτήτρια, αλλά χάρηκα πάρα πολύ που το βρήκα.. Έστω και για εκπαίδευση αρχικά...:smile:;)

Είδα πως για να τρέξει το πρόγραμμα χρειάζεται τουλάχιστον autocad2004 :s Πού μπορώ να το βρω??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα σας,εχω το εξης προβλημα:εχω εγκαταστησει το freecad κανονικα και το εμφανιζει ψηλα στο μενου ομως οταν παω να ανοιξω μια βιβλιοθηκη μου βγαζει το εξης μηνυμα:could not load an object because it is not available on this machine παταω 2 φορες οκ και μπαινει στην βιβλιοθηκη δειχνοντας κανονικα τα blocks αριστερα αλλα οταν παταω εισαγωγη block δε κανει τιποτα.γνωριζει καποιος κατι;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάτι σου λείπει, κάτι δεν εγκατέστησες σωστά. Ξανα εγκατέστησέ το.

 

Το εχω κανει ηδη 3 φορες αλλα τιποτα...επισης μου βγαζει σφαλματα καθε φορα που κλεινω το προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.