Μετάβαση στο περιεχόμενο

FreeCAD - Δωρεάν λογισμικό με βιβλιοθήκες και εφαρμογές για το AutoCAD


Recommended Posts

Πήγα σε μάγισες , σε χαρτρίίίίίχτρες ...

Πήγα σε Rapidshare , σε Megaupload ...

:D

Τι να πω ; δεν ξέρω ! Ας ελπίσουμε να του περάσει !

Πάντως και οι δύο σύνδεσμοι στο ίδιο αρχείο παραπέμπουν .

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δουλεύει πλέον η εντολή KaterWARE BLOCKS!!!!Το μόνο που χρειάστηκε να κάνω ήταν να αντιγράψω τα αρχεία FreeCAD kai Kater της αναβαθμισμένης έκδοσης FreeCAD_4.05_Full,στον φάκελο εγκατάστασης του Autocad.(Έχοντας εγκατεστημένη την έκδοση FreeCAD 4.04).Τα αντικείμενα που εισάγονται στο περιβάλλον Autocad με την εντολή KaterWARE BLOCKS είναι ..απειροελάχιστα, αλλά αυτό διορθώνεται.

Iliekater ευχαριστούμε!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους... Προσπαθώ απεγνωσμένα να κάνω το τελευταιο βήμα σε ΑutoCAD 2006 και πληκτρολογώ LOADFREECADMENU_ENGLISH και μου βγάζει μήνυμα :

Enter name of customization file to load:

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος και διάβασα όοοολα τα posts από τους προηγούμενους. Είδα και ο Butcher είχε παρόμοιο πρόβλημα αλλά του λύθηκε.

 

:(

 

────────────────────────────────────────────────────

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας, μέσω της επεξεργασίας προσωπικών στοιχείων (πίνακας ελέγχου).

Chilon

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και τις δύο εντολές :

LOADFREECADMENU_ENGLISH

RELOADFREECADMENU_ENGLISH

Πάντως πώς και θες να βάλεις το αγγλικό μενού ; Δεν μπορώ να δω από εδώ , αλλά νομίζω πως το αγγλικό μενού δεν περιέχει τις εντολές της ΠΥΞΙΔΑΣ και ενδεχωμένως και άλλες . Βέβαια , ό,τι θες βάζεις .

Link to comment
Share on other sites

sinadelfoi kalimera!simera eno ekana ena sxedio sto autocad piga na balo kapoio block apo to freecad kai mou petaei minima ''greek'' . an boreite boithiste me giati exo na paradoso ena project kai den ksero ti na kano.

euxaristo prokatabolika!

 

Αν δεν αλλάξεις λίαν συντόμως τα greeklish σε απλά ελληνικά ....

Όχι μόνο απάντηση δεν θα πάρεις αλλά θα πάρεις και κάρτα.

Μια ματιά στους Κανόνες συμμετοχής, δε βλάπτει.

Ευχαριστώ

GRTOPO

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι καλημερα!Σήμερα ενω έκανα ενα σχέδιο στο autocad πηγα να βαλω καποιο block απο το freecad και μου πεταει μηνυμα ''greek''.αν μπορειτε βοηθηστε με γιατι εχω να παραδωσω καποιο project και δεν ξερω τι να κανω.

ευχαριστώ προκαταβολικά και ζητώ συγνώμη για τα greeklish απλα εχω πανικοβληθει! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρησιμοποιώ το autocad2008.Οταν πληκτρολογώ τής εντολές LOADFREECADSUPPORTPATHS και RELOADFREECADMENU_GREEK μου βγάζει ενα μήνυμα

UNKNOWN COMAND και όταν πάω να κλείσω το autocad εμφανίζεται το μήνυμα

compile error in hidden module;moduleMAIN.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει???

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα έχω κάνει σωστά εκτός απο αυτό το πινακακι με τα macros που δεν μου το έβγαλε.Να πω οτι έχω τα windows 7 .

Δεν ξέρω και εάν την ρύθμιση γλώσσας την έχω κάνει σωστά.

EDIT

 

Ξανά έκανα την εγκατάσταση απο την αρχή,ρύθμισα και την γλώσσα και όταν πληκτρολογώ την εντολή RELOADFREECADMENU_GREEK μου βγάζει το μήνυμα RUN TIME ERROR'75'

PATH/FILE ACCESS ERROR

ΔΛΔ δεν μου εμφανίζεται το freecad στο toolbar.

και όταν πάω να κλείσω το autocad μου εμφανίζει το μήνυμα

microsft form

Could not load an object because is not available on this machine.

 

EDIT

Τελικά μου εμφανίζεται το Freecad στο μενού αλλα όταν πάω να χρησιμοποιήσω κάποιο blocks ξαναβγάζει το μήνυμα MICROSOFT VISUAL BASIC RUN TIME ERROR'75' PATH/FILE ACCESS ERROR

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.