Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατατακτήριες για Αρχιτεκτονική


TheSpartan

Recommended Posts

Δυσκολευόμαστε να το πιστέψουμε όταν έχετε ανταγωνιστικές υπηρεσίες. Ακόμα κι αν είναι αλήθεια, το θέμα της δεοντολογίας παραμένει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 172
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 

Η Αλήθεια πληγώνει.

 

Είμαι ήσυχος με τη συνείδησή μου!!!

Δεν ενήργησα με μνησικακία αλλά

με θετικά κίνητρα προς μια αντικειμενική ενημέρωση.....

 

Δεν ξέρω αν είσαι ή δεν είσαι συνάδερφος.

Δεν σε ξέρω καν, δεν ξερώ καν το άλλο φροντιστήριο οπότε ποιος είναι πιο καλός δεν το γνωρίζω και δεν με αφορά καν.

Αν όμως είσαι συνάδερφος τότε με αφορά η αντιδεοντολογική σου συμπεριφορά.

 

Στο χωριό μου ξέρεις πως λένε τον μπακάλη που όλο λέει ότι ο άλλος μπακάλης έχει χαλασμένα προϊόντα?

Κατινιά και γυφτιά

(με τον μέγιστο σεβασμό φυσικά των ατσίγγανων που σε θέματα σαν αυτά έχουν μεταξύ τους ένα φιλότιμο κι αν μη τι άλλο η συνείδηση τους δεν είναι τόσο ήσυχη όταν το καταπατούν.

 

Ναι πράγματι η αλήθεια πληγώνει.

Ρίξε μια ματιά στον καθρέπτη.

Link to comment
Share on other sites

Το άμεσο οικογενειακό μου περιβάλλον αποτελείται από εκπαιδευτικούς δημοσίου και ιδιωτικού τομέα στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Αυτό τώρα είναι άφεση αμαρτιών? Δεν αντιλαμβάνομαι την λογική σου, όπως φυσικά την ηθική σου.

Τι σχέση έχει με την προώθηση των δικών σου υπηρεσιών κατηγορώντας τρίτους και μάλιστα απόντες?

Αυτό σου έμαθε το άμεσο οικογενειακό σου περιβάλλον?

 

Μπορείς να μας πεις την ειδικότητα σου.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Η Αλήθεια πληγώνει.

 

 

Η αλήθεια όπως εσύ επιλέγεις να την δεις και να την παρουσιάζεις .

 

 

Είμαι ήσυχος με τη συνείδησή μου!!!

 

 

Θάβεις τους άλλους για να ανέβεις στην επιφάνεια όπως εσύ την  αντιλαμβάνεσαι. Παρόμοιες "τακτικές" θυμίζουν τους φελλούς που επιπλέουν για να μην γράψω τώρα τι άλλο επιπλέει ...

 

 

Δεν ενήργησα με μνησικακία αλλά

με θετικά κίνητρα προς μια αντικειμενική ενημέρωση των νέων υποψηφίων για την ποιότητα των εκπαιδευτικών υπηρεσιών που προσφέρει το συγκεκριμένο φροντιστήριο.

 

 

Ενήργησες με γνώμονα το κοινό καλό και την αντικειμενική ενημέρωση . Αλτρουϊστής είσαι .

Πρωτίστως σε ενδιαφέρει η προβολή του "μαγαζιού" σου με κάθε τρόπο και μέσον και η τακτική της λάσπης αγαπητέ σε υποβιβάζει όσο δεν φαντάζεσαι και δείχνει στον άλλο τι υπηρεσίες μπορεί να περιμένει σαν διαβεί το κατώφλι του "μαγαζιού" σου .  Αυτά περί της ποιότητας των εκπαιδευτικών υπηρεσιών , άφησέ τα να τα κρίνουν οι εκπαιδευόμενοι και μόνο . Μην συνεχίζεις να αυτοπροβάλλεσαι . Απλά διακωμωδείσαι ...

 

Απορώ πως οι συντονιστές/διαχειριστές σε ανέχονται ακόμα έτσι προσβλητικός που είσαι...

Link to comment
Share on other sites

Το μέλος mankaparos χαρακτηρίστηκε ως spammer μέχρι να γυρίσουν και οι υπόλοιποι από τα μπάνια. Τα off topic μηνύματα θα διαγραφούν. Παρακαλώ μην συνεχίζετε τον διάλογο με το συγκεκριμένο μέλος ή γενικά off topic. Ευχαριστώ, Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα,

Έχω τελειώσει Πολιτικός Μηχανικός και σκέφτομαι να δώσω κατατακτήριες για το 3ο έτος της Αρχιτεκτονικής στην Ξάνθη. 
Πληροφοριακά, είχα διδαχτεί Γραμμικό και Ελεύθερο Σχέδιο όταν έδινα Πανελλήνιες. Αν και δεν ασχολούμαι πλέον συστηματικά, εξακολουθώ να είμαι καλός.

 

Τα μαθήματα για την Ξάνθη είναι Εικαστικά Ι, Γραμμικό & Αρχιτεκτονικό Σχέδιο και Ιστορία της Αρχιτεκτονικής Ι. 
Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις σχετικές με τα μαθήματα:

1) Τα Εικαστικά απαιτούν φροντιστήριο? Θα μπορούσα να προμηθευτώ βιβλιογραφία και να εξασκηθώ μόνος? Είναι τυποποιημένη η μέθοδος που ζητείται?

2) Το εξεταζόμενο Σχέδιο απαιτεί και γνώσεις Αρχιτεκτονικής Σύνθεσης φαντάζομαι. Το ερώτημα είναι το ίδιο. 

3) Για την Ιστορία της Αρχιτεκτονικής επαρκεί η βιβλιογραφία που παρατίθεται στην ιστοσελίδα? Η βιβλιογραφία είναι η εξής:

 

 

Βιβλία: 
Προτεινόμενα:

  1. Χαράλαμπος Μπούρας, Μαθήματα Ιστορίας της Αρχιτεκτονικής, πρώτος τόμος, Μ. Αθανασοπούλου - Σ. Αθανασόπουλος Ο.Ε., Αθήνα 1999.
  2. Χαράλαμπος Μπούρας, Ιστορία της Αρχιτεκτονικής, δεύτερος τόμος, Αθήνα, Μέλισσα, 2001.

Εναλλακτικά:

  1. Muller - Wiener Wolfgang, Η αρχιτεκτονική στην αρχαία Ελλάδα, University Studio Press, Θεσσαλονίκη 1995.
  2. Richard Krautheimer, Παλαιοχριστιανική και βυζαντινή αρχιτεκτονική, Μορφωτικό Ίδρυμα Εθνικής Τραπέζης, Αθήνα 2006.

 

 

4) Οι γνώσεις μου για την Αρχιτεκτονική γενικά είναι σε καλό επίπεδο. Μ' αρέσει σα χόμπυ και θέλω να το κάνω επάγγελμα. Το μάτι μου είναι καλό, έχω αποκτήσει διαίσθηση και το έχω επιβεβαιώσει πολλές φορές μέχρι σήμερα. Με λίγα λόγια δεν είμαι άσχετος. Η ουσία είναι, προλαβαίνω τη σαιζόν 13-14? Από φόρτο εργασίας και προσωπικής προσπάθειας καθαρά, χωρις να λάβω υπ' όψην απεργίες και λοιπούς εξωγενείς παράγοντες.

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα

για όσους ενδιαφέρονται για κατατακτήριες αρχιτεκτονικης κυρίως Μετσόβιο δείτε αυτό      

 http://www.apopsi-salaris.gr/ σε αυτο πήγα και εμέινα παρα πολύ ευχαριστημένη (πέρασα το 2012 με την πρώτη)

 

γνωριζω και αλλο ενα http://toergastirisxediou.gr/

 

Γι αυτα εχω ακούσει καλα λόγια

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.