Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ζητήματα που ΔΕΝ αφορούν προϋποθέσεις εισαγωγής


Recommended Posts

παιδες επειδη δεν θυμαμαι αν απαντηθηκε.

 

επειδη ΣΙΓΟΥΡΑ σε κανα 3 μηνες που θα γινουν οι αγορες αν εχουμε εγκριθει,καποια μερη απο το pc που θα εχουμε στην προσφορα μας ή θα εχουν σταματησει ή θα εχουν πεσει αρκετα οι τιμες τους (το πιο πιθανο απο τα 2 σεναρια)

 

ΤΟΤΕ μπορουμε να βαλουμε ενα αλλο κομματι που θα εχει την ιδια αξια με αυτο της προσφορας?

 

πχ.η καρτα γραφικων στην προσφορα εχει 150 ευρω.

 

μετα απο 3 μηνες θα εχει πεσει στα 120.

 

μπορουμε να βαλουμε μια αλλη αξιας 150 ευρω?

 

 

Δύσκολο το βλέπω. Μόνο για προϊόντα που δεν θα υπάρχουν.

Θα πάνε σύμφωνα με την προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 224
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχετε δει μήπως τις υποχρεώσεις μας μετά την επιδότηση?? Απ' ότι κατάλαβα από την προκήρυξη πρέπει να διατηρούμε μπλοκάκι για 5 χρόνια μετά!! Ισχύει αυτό??

 

Ρώτησα στο ΕΣΠΑ και μου είπαν ότι ισχύει...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα δηλωση σημερα και ο αριθμος που πηρα ηταν κατω του 2000.

Καλα τοσοι λιγοι εχουν δηλωσει μεχρι σημερα....!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε τι γίνεται στις εξής περιπτώσεις?

 

1. Αν μεταβληθεί η τιμή ενός αντικειμένου πράγμα πολύ λογικό σε διάστημα 3 μηνών που πρέπει να γίνει η επένδυση από την ημέρα της έγκρισης.

 

2. Αν εξαντληθεί ή σταματήσει η παραγωγή - προμήθεια πολύ πιθανό σε laptop για παράδειγμα.

 

Λέει μέσα η προκήρυξη για μικρής κλίμακας αλλαγές αλλά λέει ότι δεν πρέπει να αυξηθεί και το ποσό της πρότασης. Να μειωθεί γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Ναι,συγγνώμη Xristina K. εγω δεν είχα καταλάβει καλά

 

Κανένα πρόβλημα :wink:

 

Εγω εκανα δηλωση σημερα και ο αριθμος που πηρα ηταν κατω του 2000.

Καλα τοσοι λιγοι εχουν δηλωσει μεχρι σημερα....!!!

 

Μην τρομάζεις! Υπάρχουν πολλές διπλές και τριπλές! Όταν κάνεις κάποιο λάθος σου την ακυρώνουν και σου λένε να την ξανά-καταθέσεις και παίρνεις νέο αριθμό...

 

Μήπως γνωρίζετε τι γίνεται στις εξής περιπτώσεις?

 

1. Αν μεταβληθεί η τιμή ενός αντικειμένου πράγμα πολύ λογικό σε διάστημα 3 μηνών που πρέπει να γίνει η επένδυση από την ημέρα της έγκρισης.

 

2. Αν εξαντληθεί ή σταματήσει η παραγωγή - προμήθεια πολύ πιθανό σε laptop για παράδειγμα.

 

Λέει μέσα η προκήρυξη για μικρής κλίμακας αλλαγές αλλά λέει ότι δεν πρέπει να αυξηθεί και το ποσό της πρότασης. Να μειωθεί γίνεται?

 

Έκανα τις ίδιες ερωτήσεις στο ΕΣΠΑ και δεν πήρα σαφέστατη απάντηση. Πιστεύω ότι δεν θα δημιουργηθεί πρόβλημα ούτε στην μία αλλά ούτε και στην άλλη περίπτωση. Απλά δεν μπορούν να απαντήσουν επίσημα γιατί προφανώς θα γίνει χαμός και θα αλλάζουν όλοι τις προσφορές με το πρόσχημα "δεν υπάρχει πλέον το προϊόν", κάτι που ούτε ο ενδιάμεσος φορέας ούτε το ΕΣΠΑ μπορούν να ελέγξουν.

Link to comment
Share on other sites

Μην τρομάζεις! Υπάρχουν πολλές διπλές και τριπλές! Όταν κάνεις κάποιο λάθος σου την ακυρώνουν και σου λένε να την ξανά-καταθέσεις και παίρνεις νέο αριθμό...

 

ακομα καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που θελω να πω ειναι οτι βλεπω οτι τελικα δεν υπαρχει και μεγαλη κινηση για το προγραμμα......!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που θελω να πω ειναι οτι βλεπω οτι τελικα δεν υπαρχει και μεγαλη κινηση για το προγραμμα......!!!

 

Μπαααα...απλά όλοι νομίζω θα την κάνουν την τελευταία στιγμή (όπως πάντα)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.