Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ζητήματα που ΔΕΝ αφορούν προϋποθέσεις εισαγωγής


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 224
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να έχετε υπόψιν ότι η διασταύρωση των αρχικών στοιχείων (όνομα, διεύθυνση μπλα μπλα) θα γίνει με ό,τι υπάρχει στην εφορία. Πάρτε λοιπόν κανένα Ε1 ή τη Βεβαίωση Έναρξης που είχατε κάνει για να μην υπάρχουν διαφορές.

 

Κοιτάξτε και εδώ (για όσους το αμέλησαν). Στο ΟΔΗΓΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ υπάρχουν pdf με οδηγίες για το πώς θα συμπληρωθούν οι διάφορες φόρμες - πολλά θα απαντηθούν εκεί.

 

 

Και (επειδής έχουμε μπλέξει ως κλάδος) επιλέξτε την Αττικής - αν υπάρχει κάποιο κέρδος για τις τράπεζες ας το πάρει αυτή. Μπας και ανέβει η μετοχή και την ξεφορτωθούμε (κάποτε) με μικρότερη ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση :

Στο προγραμματάκι *.exe που κατεβάσαμε για την συμπλήρωση των στοιχείων ofline, στο υπομενού "ανάλυση δαπανών" έχει να συμπληρώσουμε τον πίνακα "Τεκμηρίωση συμβατότητας με επένδυση" , εκεί ότι και να βάλω δεν μου το αποθηκεύει στο XML, μήπως γνωρίζει κάποιος τί ακριβώς γράφουμε εκεί και γιατί δεν αποθηκεύεται σε XML????????

Link to comment
Share on other sites

kontegr πρεπει να ολοκληρωθει ο ελεγχος ορθοτητας

 

σαφώς και έκανα επιτυχή έλεγχο ορθότητας πρίν αποθηεκύσω... αλλα το xml που αποθηκεύει, ανοίγοντας το με internet explorer, βλέπω όλα τα στοιχεία που έγραψα, εκτός από αυτά στο "Τεκμηρίωση συμβατότητας με επένδυση"... τί μπορεί να παίζει??

Link to comment
Share on other sites

"Τεκμηρίωση συμβατότητας με επένδυση"... τί μπορεί να παίζει??

 

δεν το γνωριζω

http://www.ependyseis.gr/helpdesk.htm

 

 

edit

Κατεβασε την αναβαθμισμενη εκδοση,εχει διορθωση γι'αυτο που ζητας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το αναφέρω και σε αυτό το θέμα. Ύστερα από ερώτηση που έκανα στο support σε σχέση με το παρακάτω:

 

Παιδιά τελικά με το τρόπο συμπλήρωσης στους πίνακες για τις Δαπάνες , έχετε καταλάβει πως θα γίνεται? Δηλαδή κάθε μηχάνημα και ξεχωριστή δαπάνη (άσχετα αν σε ένα τιμολόγιο υπάρχουν 5 μηχανήματα) ή κάθε τιμολόγιο και ξεχωριστή δαπάνη και στην συνέχεια στην περιγραφή αναφέρεις τι περιέχει το τιμολόγιο/προσφορά? Γιατί έχω χαθει λιγάκι... Έχω στείλει email και περιμένω απάντηση, αλλά μέχρι τότε έχει κάνει κανείς τίποτα???

 

Πήρα απάντηση μέσα σε μία ώρα. Πολύ γρήγοροι στο support. Τελικά για κάθε μηχάνημα και για κάθε πρόγραμμα βάζεις ξεχωριστή δαπάνη άσχετα αν είναι στην ίδια προσφορά.

 

Ερώτηση με χρήση παραδείγματος

 

Παράδειγμα :

Έχοντας τρία τιμολόγια/προφορές στα οποία το πρώτο αναφέρει 2 υπολογιστές , το δεύτερο ένα εκτυπωτη laser και ένα plotter και το τρίτο τρια προγράμματα, θα πρέπει να δηλώσω τρεις δαπάνες ή 7 που είναι και το σύνολο των μηχανημάτων και των προγραμμάτων?

 

Απάντηση (από [email protected]) :

Στην περίπτωση που περιγράφεται προτείνουμε την συμπλήρωση 7 δαπανών ώστε να περιγραφή το αντικείμενο καλύτερα

 

Η ίδια προσφορά μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε πολλαπλές γραμμές.

 

Άρα σύμφωνα με αυτούς ο καλύτερος τρόπος συμπλήρωσης είναι ο παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

........

edit

Κατεβασε την αναβαθμισμενη εκδοση,εχει διορθωση γι'αυτο που ζητας

 

Ευχαριστώ φίλε μου... δεν είχα δεί ότι βγήκε αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Στο κειμενάκι για το φυσικό αντικείμενο του έργου, συντάξατε τίποτα περισπούδαστο, ή απλά " Εκσυγχρονισμός γραφείου με μπλα μπλα.... " . Τι έκταση πιστεύετε οτι πρέπει να έχει. Δώστε κανα παράδειγμα... Μάλλον είναι τελείως τυπικό αλλά ποτε δε ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

εχω τις εξης ερωτησεις σχετικα με την φορμα:

 

5) στο μενου αριστερά Θέσεις Απασχόλησης [4]

δεν εχω προσωπικο. το αφήνω κενο η βαζω εμένα

 

ευχαριστω προκαταβολικά

 

 

Μήπως υπάρχει απάντηση σε αυτό? Τελικά τί βάζουμε?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.